Rozwiązanie zagadki, pt.: czym jest grawitacja w istocie. adsabs.harvard.edu/full/1985SoPh..100..101KZaobserwowano oscylacje Słońca z okresem 160 minut, i z amplitudą prędkości: v = 2m/s (amplituda w metrach wynosi około 3 km - tak Słońce się dyma i opada), i to dotyczy masy M = 2e30 kg, bo taka jest masa Słońca! Zatem te oscylacje mają energię: E = mv^2/2 = 4e30 J prosty rachunek... a teraz uwaga! Moc = E/T, zatem biorąc T = 160 min = 9600s, otrzymamy: P = 4e30 / 9600 = 4e26 W,a jaka jest moc emisji Słońca? www.pveduc(*)properties-of-sunlight/the-sun 3.9 x 10^26 wattshaha! I to jest właśnie to!,... zwane grawitacją:gdy duży obiekt wpada w rezonans z tym kosmicznym szumem(?) - bardzo długie fale, proporcjonalne do rozmiarów, ale o silnej amplitudzie = potwornie wielka energia! ... no i tyle wystarczy. Potem to się rozprasza na drobne - i dlatego obserwujemy: promieniowanie - światło! Samych tych długich fal wejściowych nie widzimy, bo to wymaga po prostu potwornie wielkiego absorbera - rezonatora, o rozmiarach w tysiącach i milionach km! |