Racjonalista - Strona głównaDo treści
czym jest grawitacja w istocie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-04-2022 15:47alsor (3283 punktów)czym jest grawitacja w istocie?
Rozwiązanie zagadki, pt.: czym jest grawitacja w istocie.

adsabs.harvard.edu/full/1985SoPh..100..101K

Zaobserwowano oscylacje Słońca z okresem 160 minut, i z amplitudą prędkości: v = 2m/s
(amplituda w metrach wynosi około 3 km - tak Słońce się dyma i opada),
i to dotyczy masy M = 2e30 kg, bo taka jest masa Słońca!

Zatem te oscylacje mają energię:

E = mv^2/2 = 4e30 J
prosty rachunek...

a teraz uwaga!

Moc = E/T, zatem biorąc T = 160 min = 9600s, otrzymamy:

P = 4e30 / 9600 = 4e26 W,

a jaka jest moc emisji Słońca?

www.pveduc(*)properties-of-sunlight/the-sun
3.9 x 10^26 watts

haha!

I to jest właśnie to!,... zwane grawitacją:

gdy duży obiekt wpada w rezonans z tym kosmicznym szumem(?) - bardzo długie fale,
proporcjonalne do rozmiarów, ale o silnej amplitudzie = potwornie wielka energia!
... no i tyle wystarczy.

Potem to się rozprasza na drobne - i dlatego obserwujemy: promieniowanie - światło!
Samych tych długich fal wejściowych nie widzimy, bo to wymaga po prostu potwornie wielkiego absorbera - rezonatora, o rozmiarach w tysiącach i milionach km!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

  Jeszcze nikt nie odpowiedział na ten wątek


Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365