Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ostre rżnięcie Kłamczyńskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-12-2011 21:05kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ostre rżnięcie Kłamczyńskiego
Ocena 3 na 3
Za "działanie na szkodę partii poprzez współpracę z europosłem Jackiem Kurskim" zostało wykluczonych w sobotę z PiS dwoje lokalnych działaczy z Elbląga, pracujących jako asystenci u eurodeputowanego Solidarnej Polski. O usunięciu z listy członków partii Pawła Kowszyńskiego i Iwony Szmurło poinformował pełnomocnik do kierowania okręgowymi strukturami PiS w Elblągu, poseł Leonard Krasulski. (źródło)

Rozbawił mnie następujący fragment:
Krasulski podjął taką decyzję sam

Prezes ostro rżnie to, co potrafi, czyli coraz cieńszą gałąź, na której siedzi.
Z jednej strony z całego serca sekunduję jego dziełu niszczenia własnej partii, z drugiej strony obawiam się, że na zgliszczach Pi$u może powstać jeszcze gorsza partia. Bardziej katonacjonalistyczna, bardziej antypolska, bardziej faszystowska.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Z jednej strony z całego serca sekunduję jego dziełu niszczenia własnej partii, z drugiej
>strony obawiam się, że na zgliszczach Pi$u może powstać jeszcze gorsza partia. Bardziej
>katonacjonalistyczna, bardziej antypolska, bardziej faszystowska.[/color]

-Primum non nocere. Dobrze idzie...w PiS-du.

"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Krasulski podjął taką decyzję sam[/notatka]
No bo jeśli podjął tę decyzję na wyraźne polecenie Kłamczyńskiego, to pewnie i Ziobro wystąpił z PiS-u na życzenie prezesa. Przecież prezes nabiera coraz bardziej cech boskich, a jak wiadomo, niezbadane są wyroki boskie....
rysiek (4593 punktów)
"Sam" - oznacza w tym wypadku, że nie musiał się liczyć ze zdaniem miejscowych członków i działaczy PiS-u. Pełnomocnicy okręgowi zostali mianowani przez Prezesa i są niejako "emanacją" jego woli w terenie.

>...może powstać jeszcze gorsza partia.
"Solidarna Polska" Ziobry? Idee te same, ale brak "charyzmatycznego" wodza.
RadRado (1047 punktów)
A ja tam się cieszę, że PiS się sypie. Już od kilku lat przy każdych wyborach słyszałem wielu znajomych głosujących przeciw. Głosuję na PO, żeby czasem nie wygrał PiS i na odwrót. Może kiedy PiS się posypie i przestanie być jakimś realnym zagrożeniem ludzie w końcu zaczną głosować na tego na kogo chcą, a nie ze strachu przed kimś.
Trudno powiedzieć kto na tym najbardziej skorzysta, ale kto wie... może ulubieniec tegoż forum Palikot?
kkuj (614 punktów)
>obawiam się, że na zgliszczach Pi$u może powstać jeszcze gorsza partia. Bardziej
>katonacjonalistyczna, bardziej antypolska, bardziej faszystowska.

Ja się nie obawiam takiej nowej bardziej kato-nacjonalistycznej partii. Uważam, że część wyborców prawicowych wpadnie wtedy w apatię, bo łatwo przedobrzyć w katolstwie, a obraz religii nieskrępowanej oświeceniowymi zdobyczami jest szokiem dla wielu baranków bożych. W coraz większym stopniu taka partia będzie oderwana od rzeczywistości, a część pisowskich wyborców jest praktyczna. Jak zobaczą, że pisowskie pomysły spowodują odebranie dopłat rolnikom = brak głosu, jeśli spowoduje zwiększenie wydatków na armię = brak głosów. Co prawda jest pewna część wyborców, tzn. emerytów i żyjących z socjalu, którzy wymagają niewiele a głosują z przyczyn ideologicznych, jednak pozostała część, bojąca się mniejszości, nowoczesności, wartości świeckich pomału będzie się stykać z mniejszościami, z nowoczesnością oraz świeckością i jakaś część zobaczy, że głosowanie podyktowane strachem nie ma rzeczywistej przyczyny.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365