Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uwolnić złoto!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
22-07-2021 18:01Hamerlik Konopka (19903 punktów)Uwolnić złoto!
Złoto jest użyteczne ale niedostępne ponieważ prymitywne zwierzęta, bazujące na pierwotnych instynktach, uczyniły z niego symbol społecznej hierarchii.
pl.wikipedia.org/wiki/System_waluty_złotej

Czyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy?

Twierdzę, że emocje wysokiego poziomu tym różnią się od emocji niskich, że mają zdolność do opanowania umysłu i uspokojenia zwierzęcia, które chce się uzewnętrznić.

Sądzę w dzień, w którym zwierzęta zaczną przetapiać złoto do elektroniki, będzie pierwszym dniem, w którym zasłużą na miano "homo sapiens".

>Złoto jest doskonałym przewodnikiem, dlatego tak chętnie wykorzystywane jest przez branżę elektroniczną i elektryczną. Miedź i srebro być może są lepszymi przewodnikami lecz nie tak trwałymi jak złoto dlatego w urządzeniach, które mają być niezawodne stosuje się właśnie złoto. Złoto jest przewodnikiem w urządzeniach wykorzystywanych przez przemysł medyczny, lotniczy, a także kosmiczny. Ponadto złoto wykorzystywane jest także do produkcji telefonów, płyt głównych w komputerach, a także do produkcji światłowodów, półprzewodników i układów tranzystorowych. Złoto jest odporne na korozję, dlatego znalazło też zastosowanie w produkcji sprzętu laboratoryjnego.

>Złoto znalazło również zastosowanie w medycynie i kosmetologi. Tak cenny i luksusowy pierwiastek ma duży wpływ na naszą urodę i zdrowie. Od ponad 3000 lat złoto wykorzystywane jest w stomatologii, tak, tak złote zęby to nie symbol minionego ustroju i naszych sąsiadów za wschodniej granicy. Złoto ma też zastosowanie w różnych testach w tym testach ciążowych i na HIV. Szlachetny złoty kruszec ponadto pozwala skutecznie walczyć z oznakami starzenia gdyż rozświetla i rozjaśnia cerę oraz usuwa przebarwienia.
loging.com.pl/zastosowanie-zlota-zyciu-codziennym/

>użyteczne w wytwarzaniu osłon przed promieniowaniem podczerwonym (cieplnym) w kombinezonach żaroodpornych i osłonach przeciwsłonecznych w skafandrach astronautów
pl.wikipedia.org/wiki/Złoto

>Obiekty NASA pokryte są złotym filmem w celu odbijania radiacji i stabilizacji temperatury. Bez złota ciemniejsze elementy obiektów absorbowałyby zbyt duże ilości ciepła.
goldco.pl/(*)nie-zlota-gdzie-po-co-i-kiedy/

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Czyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym
>opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy?
>

właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską.
Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską.
>Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.

No tak, ale w religii chrześcijańskiej pierwotnie główna postacią był Pan sędzia dziadek Mróz, potem bog człowiek chodzący po jeziorach to może działać na prymitywny mózg ale z dostępem do internetu ciężko to akceptować.

Jakos nie słyszałem oficjalnego głosu, że to wszystko alegorie i nie słyszałem wyjaśnienia co symbolizują.

Wprost przeciwnie, ludzie władzy zachowują się jakby te historyjki były prawdziwe bez żadnej przenośni.

Masowe szaleństwo. Otwarty szpital psychiatryczny tym razem z lekarzami ale lekarze zachorowali najbardziej.

Chrześcijaństwo upada.

Niektóre wartości chrześcijańskie przejmą kolejne religie ale już bez idei Pana dziadka Mroza.
romaro (25211 punktów)
>>>Czyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym
>>opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy?
>właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską.
>Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.
Raczej nie ma się czemu dziwić.
O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę.

22-07-2021 23:52 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę.

Gorzej, że bez gazu nie wypowiesz ani słowa, bo ono jest zespołem dźwięków a bez gazu nie ma przez co przejść fala dźwiękowa.

Więc na początku musiał być gaz a dopiero potem słowo.

Struny dźwiękowe już pominę, bo inaczej zwariuję i nigdy nie odkryje co było na początku.

Na początku był gaz.
romaro (25211 punktów)
>>O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę.
>Gorzej, że bez gazu nie wypowiesz ani słowa,
Dobrze, że szkoły pokończyłem, tylko do czego mi ta moja wiedza w IV rp się przyda, jeszcze nie wiem. Sytuacja rozwojowa...
hanging_bishop (1112 punktów)
W Raju nie było złota. Ludzie robili wisiorki z kłami dzikich bestii. Kopali korzonki, zbierali święte grzyby i palili zioło. Liczyły się przeżycia duchowe toteż szamanizm odgrywał dużą rolę w życiu ludzi, co można zaobserwować nawet dzisiaj u różnych plemion amerykańskich. Świat jawił się jako coś magicznego, niezwykłego - używki to wzmacniały. Tak myślę.

m.youtube.com/watch?v=nLvOIBoilVc

Krzyczący prymitywizm, z ręką w gaciach... xD
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Raju nie było złota. Ludzie robili wisiorki z kłami dzikich bestii.

Te kły to nie przypadkiem.
Nie każdy potrafił zabić bestię i wyrwać jej kiel.
Zawsze chodziło o to, żeby się oznaczyć tak jak inni nie mogą. W złocie też o to chodzi.

Gromadzenie trudnodostepnego złota pod ziemią jest następstwem ewolucyjnym oznaczania się wisiorkiem z kłami dzikich bestii.

Prymitywne zwierzęta potrzebują oznaczeń, żeby odróżnić robotnice od królowej.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365