Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy adenozyna przyjmowana jako suplement może wywoływać sen?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-04-2022 06:23ryoukarla (2 punktów)Czy adenozyna przyjmowana jako suplement może wywoływać sen?
Za regulację naszego cyklu snu odpowiadają dwa hormony, melatonina i adenozyna. Melatonina jako suplement jest już dostępna, aby wywołać odpowiedź w organizmie, że nadszedł czas, aby spać, podczas gdy poziom adenozyny w organizmie wzrasta, im dłużej nie śpimy, aby wywołać presję na sen.

Adenozyna konkuruje z kofeiną o receptory – czy adenozyna jako suplement może być stosowana w celu wywołania gotowości do snu, gdy np. nie obudziliśmy się wystarczająco długo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ryoukarla (2 punktów)
>Za regulację naszego cyklu snu odpowiadają dwa hormony, melatonina i adenozyna. Melatonina jako
>suplement jest już dostępna, aby wywołać odpowiedź w organizmie, że nadszedł czas, aby spać, podczas
>gdy poziom adenozyny w organizmie wzrasta, im dłużej nie śpimy, aby wywołać presję na sen. 9apps.ooo/
>Adenozyna konkuruje z kofeiną o receptory - czy adenozyna jako suplement może być stosowana w
>celu wywołania gotowości do snu, gdy np. nie obudziliśmy się wystarczająco długo?

I got this,....

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365