Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakie kamery ip na wsi?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-04-2025 10:35Brits (16 punktów)
(zablokowany)
Jakie kamery ip na wsi?
Mam domek na wsi, do którego przyjeżdżam tylko w weekendy. Internetu na stałe nie mam, raczej LTE z telefonu. Czy są kamery IP, które mają sens w takim przypadku?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

enrike (19 punktów)
>Mam domek na wsi, do którego przyjeżdżam tylko w weekendy. Internetu na stałe nie mam, raczej LTE z
>telefonu. Czy są kamery IP, które mają sens w takim przypadku?

Na wsi bez stałego internetu najlepiej szukać kamer, które mają slot na kartę SIM albo możliwość zapisu nagrań na kartę SD. Wtedy nie trzeba liczyć na ciągłe połączenie z siecią. Są też modele, które łączą się z chmurą tylko wtedy, gdy wykryją ruch - to też oszczędza transfer. Fajnie, jeśli kamera ma funkcję powiadomień push albo mailowych, żeby dało się zareagować od razu. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, można sprawdzić ten artykuł: prawydom.pl/jakie-kamery-ip-wybrac-do-domu-na-wsi/ - jest dobrze opisane, na co zwrócić uwagę w takich właśnie sytuacjach, gdzie dostęp do neta jest ograniczony. Dobrze też, jeśli sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne, bo na wsi bywa różnie z pogodą. No i zasilanie - lepiej, jeśli kamera ma zasilanie awaryjne albo przynajmniej niskie zużycie energii.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365