Racjonalista - Strona głównaDo treści
Galaktyczne galaktyki - słowa wczoraj nie znane nikomu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-05-2022 00:12MaxGolonko3 (3459 punktów)Galaktyczne galaktyki - słowa wczoraj nie znane nikomu
Jeszcze żyją ludzie, którzy urodzili się gdy słowo "galaktyki" było nie znane, a nawet bez sensu!

Grafika:

pbs.twimg.(*)wAwz_h6?format=jpg&name=medium

Jeszcze sto lat temu słowo "galaktyki" było nie znane bo nie wiedziano, że istnieją galaktyki.
Dopiero w 1924 roku, gdy odkryto cefeidy, stało się jasne, że pewne pozorne mgławice to są bardzo odległe ogromne zbiorowiska gwiazd.
Mrowisko tych gwiazd, z daleka, wygląda jak rzekoma mgiełka pyłowo-gazowa czyli imituje mgławicę.
Zawdzięczamy to odkrycie (i nie tylko to) panu Edwinowi Hubble - którego nazwisko nadano znanemu kosmicznemu teleskopowi.
BTW
Człowieku, który to czytasz. Nie narzekaj na swoje życie. Inni mają gorzej.
Autentycznie bezdomnym jest Elon Musk (niedawno sprzedał jedyną posiadłość pobytową jaką miał na własność i mógł mieszkać u siebie), a teraz, z dnia na dzień, jest coraz biedniejszy. Żal patrzeć !



Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
Sprzedał posiadłość.. oj, biedniutki.

Są miliardy ludzi żyjących bez jakichkolwiek własności, zasrańcu z flondry!

I ty galaktykę widziałeś?
Obawiam się że grubo za głupi jesteś aby cokolwiek zauważyć.
Czarownica11 (73 punktów)
Dzień dobry kosmiczny gawędziarzu. Nie wiem co tak o galaktykach zacząłeś a na bezdomności satelitarza skończyłeś i co to za sarkazm sie tu wkradł w wypowiedź 😁
W centrum naszej galakryki znajduje sie czarna dziura o nazwie Sagitarius A plus cz A coś tam i już nawet dysponują jej zdjęciem. Tymczasem żyję w kraju, w którym rządzą oszołomy i nieudacznicy i nie wiem czy są prowadzone jakiekilwiek badania naukowe poza planetarium Rydzyka władcy umysłów i portfeli, a byłego handlarza samochodami.

Żyjmy jak Rydzyk!
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Żyjmy jak Rydzyk!
Czyli jak?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Czarownica11 (73 punktów)
>>Żyjmy jak Rydzyk!
>Czyli jak?
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


Trzeba zapisać się do rosyjskiej agentury. Tym jest w Polsce najlepiej.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Trzeba zapisać się do rosyjskiej agentury.
Uuuu..., w Ukrainie już byś miała sprawę.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Czarownica11 (73 punktów)
>>Trzeba zapisać się do rosyjskiej agentury.
>Uuuu..., w Ukrainie już byś miała sprawę.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna)


Tak, opiekunki seniorow szczegolnie zagrazaja destabilizacji panstwa polskiego i krajow sasiednich. Ruskiemu gooowna niemieckie w pampesie wysylam do wgladu 😃😃😃
Do malego byc cwanym i straszyc, a swpich po plecach klepac i raczki calowac na mszach, o tak....to potrafia

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365