 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-08-2025 09:53 | okragly (21676 punktów) | panta rhei
1 na 1 | "Panta rhei" łacina, "wszystko płynie". To greckie sformułowanie oznacza, że świat jest w ciągłym ruchu i zmianie, nic nie jest stałe, nie dotyczyło to naszych domów, co chcę zmienić pomysłem domów pływających. największe statki wycieczkowe maja 360 m dł 60 m szerokości, zabierają 10 000 ludzi. Pomysł polega na zapętleniu statku, by pływał w koło w mieście np Łódź. Podróż takim statkiem byłaby ciekawsza niż po oceanie, tam jest ogromnie nudno, nic tylko woda z góry wyglądałby tak w przekroju przez oś obrotu tak gdzie 1 to woda w korycie, U- koryto, K- kadłub statku, N- nadbudowa | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > "Panta rhei" łacina, "wszystko płynie". To greckie sformułowanie oznacza, że świat jest w ciągłym ruchu i zmianie, nic nie jest stałe, nie dotyczyło to naszych domów, co chcę zmienić pomysłem domów pływających.Tu jest istota pomysłu youtube.com/shorts/1OeMJS4sKuo?si=c7YVr8wGGbvjFkQ8
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | "Panta rhei" nic nie jest stałe, w raju ciągle zmienialiśmy miejsca zamieszkania, stąd i widoki, stąd pomysł na dom statek, płynący po moim mieście youtube.com/shorts/1OeMJS4sKuo?si=c7YVr8wGGbvjFkQ8w przekroju przez oś obrotu wygląda to tak gdzie 1 to woda w korycie, U- koryto betonowe, K- betonowy kadłub statku, N- nadbudowa (blok wielorodzinny) właśnie dowiedziałem się, że tylko 30% wniosków konczy się patentem, z tego tylko 3% zostało skomercjalizowane. Mam nadzieje że mój pomysł osiągnie sukces, bo jest z raju
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> największe statki wycieczkowe maja 360 m dł 60 m szerokości, zabierają 10 000 ludzi. Pomysł polega na zapętleniu statku, by pływał w koło w mieście np Łódź. Podróż takim statkiem byłaby ciekawsza niż po oceanie, tam jest ogromnie nudno, nic tylko wodaBeton trzeba napowietrzyć, bo pójdzie na dno, jak płyty w tym dowcipie. Do milicjanta wrzucającego do rzeki płyty chodnikowe podchodzi mężczyzna i pyta: - Co pan robi? - A zobaczcie, obywatelu: wrzucam kwadraty, a wychodzą koła!
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >największe statki wycieczkowe maja 360 m dł 60 m szerokości, zabierają 10 000 ludzi. Pomysł polega na zapętleniu statku, by pływał w koło w mieście np Łódź. Podróż takim statkiem byłaby ciekawsza niż po oceanie, tam jest ogromnie nudno, nic tylko woda> Beton trzeba napowietrzyć, bo pójdzie na dno, jak płyty w tym dowcipie.są jachty, statki z betonu www.zegluga-rzeczna.pl/articles/472/beton-plywana oceanie, nie za bardzo się sprawdza ale w rozpatrywanym przypadku wydaje się najlepszym rozwiązaniem domy na wodzie często maja pływaki betonowe
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>pływaki betonowe Właśnie.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >pływaki betonowe> Właśnie.współczesny beton to nie płyta betonowa, dzięki chemii to nowoczesny kompozyt. Pomysł nie wyklucza stosowania blach stalowych na poszycie kadłuba, wyjdzie niewiele drożej i tak ogrom stali ładuje sie w beton 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|