Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pod giewontem w ostatnim czasie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-02-2012 15:29Paweł - Zakopane (438 punktów)Pod giewontem w ostatnim czasie
Ocena 12 na 12
Jakiś czas temu obiecałem, że jeżeli będzie się coś ciekawego w Zakopanem działo to poinformuję szanownych użytkowników portalu Racjonalista. No i dzieje, dzieje....
Rada Miasta Zakopanego przyjęła (z własnej inicjatywy!) 10 lutego 2012 uchwałę wyrażającą zaniepokojenie faktem, że Telewizja Trwam nie otrzymała koncesji na nadawanie swoich programów w naziemnej telewizji cyfrowej. Wniosek poparło 18 radnych, 1 się wstrzymał i 1 jeden był przeciw. Troska radnych o wychowanie w duchu katolickim jest, więc ogromna. Szkoda tylko, ze takiej troski radni nie wyrażają w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Już pięć razy odrzucali uchwałę w tej sprawie. Jej nieuchwalenie skutkuje brakiem funduszy na walkę z rodzinną przemocą, a pieniądze na ten cel przekazuje wojewoda małopolski. Niestety nie może, bo uchwały nie ma. Jakiś czas temu poirytowany tym wojewoda zagroził, że jeżeli nie będzie uchwały to rozwiąże Radę i wprowadzi zarząd komisaryczny. Nie robi tego, bo jak twierdzi chce załatwić sprawę polubownie. Ważne w tej sprawie jest także to, że konieczność uchwalenia programu walki z przemocą w rodzinie wynika z ustawy sejmu RP i nie podlega dyskusji. Jednak zakopiańscy radni dyskutują. Twierdzą, że ustawa jest zła, bo zawiera przepisy uniemożliwiające wychowanie dzieci. (www.polska(*)-do-podjecia-uchwaly,id,t.html) Komisja rodziny jest zupełnie innego zdania i domaga się od Rady uchwały. Jak widać Rada Miasta Zakopanego jest „mądrzejsza” od posłów w Warszawie (co pewnie, aż tak trudne nie jest) i ekspertów z komisji Rodziny. Ciekawe, co zrobi dalej. Może Zakopane ogłosi niepodległość i zażąda dostępu do morza wraz z korytarzem eksterytorialnym do Torunia? Całkiem możliwe, bo mądrości rydzykowej rozgłośni są bardzo bliskie sercom zakopiańskich samorządowców.
Nie dziwmy się jednak tej sytuacji. Tu pod Giewontem troska o „właściwe wychowanie” jest bardzo pielęgnowana. Burmistrz obiecuje (wiadomosci(*)i/2029020,114883,10977162.html) , że gmina zapłaci za lekcje religii w przedszkolach, mimo, że religii nie ma w podstawie programowej MEN. Ja posyłając syna na lekcje pływania płacę sam, choć pływania też nie ma w podstawie programowej. Trochę mniej równy pewnie jestem. Rajcowie każde posiedzenie Rady rozpoczynają modlitwą za Ojczyznę mojego „ulubieńca” Piotra Skargi (np. www.watra.(*)xii-sesja-rady-miasta-zakopane) , a starosta tatrzański (www.gazeta(*)dopiero-po-2034-roku,id,t.html) wierzy w Opatrzność czuwającą nad góralami, która uratuje nasz region i sprawi, że nowa „zakopianka” będzie gotowa już niedługo.

Dobrze, że choć zimę w tym roku mamy normalną.

Paweł Szczepanek - Tatrzański Park Narodowy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365