Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przymusowa antykoncepcja w leczeniu trądziku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-02-2012 00:32kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przymusowa antykoncepcja w leczeniu trądziku
Ocena 11 na 11
Cytat:
Czy istnieje już lek, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uwalnia od pryszczy?
Istnieje, ale dermatolodzy niechętnie go przepisują. [...] Do tego dochodzi kwestia tabletek antykoncepcyjnych dla dziewczynek. Na wszelki wypadek muszą je brać nawet nastolatki, które jeszcze nie współżyją. Takie są przepisy, bo ten przeciwtrądzikowy lek uszkadza płód. Stąd profilaktycznie, by uniknąć zajścia w ciążę, na miesiąc przed rozpoczęciem leczenia i przez miesiąc po zakończeniu dziewczyna zażywa pigułki z hormonami. Na to rodzice podpisują zgodę. (źródło)
No niech to się tylko "Prawdziwi Polacy" o tym dowiedzą! Mordowanie niepoczętych w imię pozbycia się jakichś tam pryszczy?! Gdyby na portalu Terlikowskiego nie trzeba było się rejestrować, to bym tam podniósł rwetes po same Niebiosa, aby tylko przeczytać jego komentarz do tej sprawy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Guzik (2020 punktów)
Stosowanie leków w medycynie, nie przeznaczonych pierwotnie do tego celu jest częste. Do niedawna w leczeniu schizofrenii. stosowano wstrząsy insulinowe, zamiast wcześniej stosowanych wstrząsów elektrycznych. Podawano 30- 80 jednostek insuliny i pacjent wpadał w śpiączkę hipoglikemiczną. Dla wybudzenia podawano glukozę.

Piszę o tym wiedząc, że Tobie o co innego chodzi. Wydaje mi się, że reakcja KK na tą terapię, będzie żadna. Podobnie jak praktycznie nie ma reakcji na stosowanie pigułek przez 3/4 kobiet w wieku rozrodczym i około niego - w większości to przecież chodzące do kościoła katoliczki.
warga (11 punktów)
Przemysł antykoncepcyjny jest ogromny i mało kto zdaje sobie sprawę jak na nas wpływa. W rządzie mnóstwo osób jest na liście płac koncernów farmaceutycznych. Lekarze również. Za przepisanie maści na trądzik nic nie dostaną. Natomiast za przepisanie środka antykoncepcyjnego, owszem. Bo jest udowodnione, że ma on składnik leczący trądzik. Problem w tym, że nie tylko ten lek. Ale w ten sposób interes się kręci.
15-02-2012 13:15 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
No nie. Kolejny nawiedzony spiskowiec...
15-02-2012 13:41 
 Ocena 5 na 5
Przemek J. (3008 punktów)
Albo jakaś nowa odmiana trolla. Skacze po całym forum i dorzuca po jednym zdaniu, zazwyczaj nic niewnoszącym do wątku.

I do tego właśnie prowadzi myślenie, pomyślał. Prowadzi do kłopotów. Nawet kiedy wiesz, że inni potrafią myśleć za siebie, ty zaczynasz myśleć za nich też. [Terry Pratchett]
15-02-2012 19:33 
 Ocena 4 na 4
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
>No nie. Kolejny nawiedzony spiskowiec...
A gdzie tam spiskowiec.
Po prostu pryszczy nie ma. Jakby miał, to by wiedział, że skuteczne maści przeciwtrądzikowe kosztują - tak circa about - ok 50 zł za opakowanie, podczas gdy np. cilest 19.50 .
Przemek J. (3008 punktów)
Jeszcze nie wiem jakie to są koszty w przypadku dziewczyn, ale pewnie za chwilę się dowiem, tylko córka podrośnie. Dla chłopca miesięczny koszt maści to 30 zł, do tego jakiś tonik do mycia twarzy 20 zł (starcza na miesiąc), tabletki 30-60 zł zależy od aktualnej promocji i zapewne od miejscowości, piszę na podstawie swojego miejsca zamieszkania.

Jak na razie z naszych obserwacji wynika, że tabletki jeśli brane regularnie to działają, wówczas pozostałe dodatki można spokojnie odstawić i średnia dla tabletek wychodzi w okolicach 50 zł na miesiąc, podobnie jak dla maści.

P.S.
Sprawdziłem w mojej lodówce też nie ma Żydów, ale są produkty przemysłu farmaceutycznego i nie potrafię ocenić czy to już permanentna inwigilacja, czy tylko robocza wizyta.
Ania... (14138 punktów)
>>No nie. Kolejny nawiedzony spiskowiec...
> A gdzie tam spiskowiec.
>Po prostu pryszczy nie ma. Jakby miał, to by wiedział, że skuteczne maści przeciwtrądzikowe kosztują - tak circa about - ok 50 zł za opakowanie, podczas gdy np. cilest 19.50 .
Uwaga - to nie leki antykoncepcyjne są lekiem na trądzik, chociaż często pomagają, ale w tym przypadku są przepisywane, bowiem właściwy lek powoduje drastyczne uszkodzenia płodu w razie ew. ciąży.

Precyzyjnie rozmawiajmy.
15-02-2012 14:41 
 Ocena 3 na 3
Maciej Motuk (415 punktów)
>Przemysł antykoncepcyjny jest ogromny i mało kto zdaje sobie sprawę jak na nas wpływa. W rządzie mnóstwo osób jest na liście płac koncernów farmaceutycznych. Lekarze również. Za przepisanie maści na trądzik nic nie dostaną. Natomiast za przepisanie środka antykoncepcyjnego, owszem. Bo jest udowodnione, że ma on składnik leczący trądzik. Problem w tym, że nie tylko ten lek. Ale w ten sposób interes się kręci.
Oczywiście "czysty" pod tym względem jest tylko Watykan, który w latach 70-tych XX wieku czerpał spore zyski z udziałów w firmach farmaceutycznych produkujących tabletki antykoncepcyjne, ale nadal "straszył piekłem" za ich zażywanie.
15-02-2012 16:28 
 Ocena 4 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Oczywiście "czysty" pod tym względem jest tylko Watykan, który w latach 70-tych XX wieku czerpał spore zyski z udziałów w firmach farmaceutycznych produkujących tabletki antykoncepcyjne, ale nadal "straszył piekłem" za ich zażywanie.
Watykan idzie z duchem czasu i przerzucił się na handel pornografią.


Nie da rady. Psa nie ma. Ale mamy akwarium i złote rybki. Więc zgłaszamy się do Klubu Pancernych jako łódź podwodna. Prosimy o przyjęcie. Taka łódź to też rzecz pancerna.
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)

>Oczywiście "czysty" pod tym względem jest tylko Watykan, który w latach 70-tych XX wieku czerpał spore zyski z udziałów w firmach farmaceutycznych produkujących tabletki antykoncepcyjne, ale nadal "straszył piekłem" za ich zażywanie.

No pewnie, że czysty. Czyżbyś wątpił ?
Czerpał zyski dlatego, że ludzie coraz mniej na tacę rzucali i tym samym musiał poszukać nowych żródeł finansowania swojej zbawiennej działalności, osłabiając jednocześnie koncerny farmaceutyczne, które dzięki temu, iż Watykan wyssał z nich sporą cześć zysków nie mogły udoskonalać swoich produktów ( w tym tabletek antykoncepcyjnych ) by stały się skuteczniejsze, dostępniejsze i tańsze.
Teraz podobno chłopaki w sutannach biorą się za pornografie.
Wszystko da się wytłumaczyć w oparciu o katolicką logikę

15-02-2012 22:48 
 Ocena 2 na 2
Pa1ryk (1539 punktów)
Ostatnio czytałem na demotywatorach, że Żydzi wszystkim rządzą i są nawet w mojej lodówce, co prawda ich nie znalazłem ale sprawdzę jeszcze raz, może chociaż przemysł antykoncepcyjny tam znajdę
monter (81 punktów)
Jeśli terapia jest tak skuteczna, jak to opisano w to kk powinien głośno protestować.Zwiększy ilość ludzi niezakompleksionych z powodu wyglądu, pewniejszych siebie bo leczenie wymaga troski rodziców czy opiekunów, nauczonych systematyczności i konsekwencji nie rokuje dobrze dla tej organizacji. KK ma w głębokim poważaniu przyczyny poniżenia, wykluczenia ludzi. Ważne żeby tacy byli bo znajdą miłość, uwagę i nagrodę od wielkiego miłośnika tego świata. Przy okazji napełnią kasy urzędników religijnych.
W całym tym hałasie o antykoncepcję i aborcję godność człowieka jest najmniej ważna.
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
Mordowanie niepoczętych w imię pozbycia się
>jakichś tam pryszczy?!

Ale pryszcze przecież, co prawda nie uniemożliwiają, ale niewątpliwie utrudniają poczęcie, bynajmniej jego chęć ( chociaż dla katolika to bez znaczenia ) , więc i tak niepoczęci niepoczętymi pozostaną.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365