Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szkoła prywatna a publiczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-02-2012 07:44Degre (752 punktów)Szkoła prywatna a publiczna
Ocena -1 na 1
Chodzę do publicznej szkoły,w której dzieje się wiele "dziwów".Nauczyciele próbują nam wmówić,że msze na początku roku są obowiązkowe,tłumaczą po 20-25 minut jak zrobić wykres kołowy(to było by ok,ale w 3-4 klasie podstawówki a jestem w ...ale technikum),po odliczeniu różnych składek od pensji,która wynosiła 4000 zostało 2800 a nauczyciel twierdził uparcie,że to i tak dużo.

Ale nie o tym!

Otóż zastanawia mnie inne sprawa,która jak dla mnie jest już sporym przegięciem:
-czy jako nauczyciel w szkole publicznej mogę mieć szkołę prywatną?(załóżmy,że uczę angielskiego i mam szkołę angielskiego,przygotowującą do matury z tego języka)
-nauczyciel,uczący w mojej szkole prywatnej(a także w publicznej),będzie prowadził maturę ustną uczniów,których już uczy(prawdopodobnie) - tak można?
Legalna łapówka?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
[ciach]

Czy mógłbyś napisać to jeszcze raz, ale tak żeby można było zrozumieć o co Ci właściwie chodzi? I bez tych gwałtów na składni i stylistyce języka polskiego?

ps. Po znakach interpunkcyjnych stawia się spacje - wyjątki to nawias i cudzysłów otwierający.

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Degre (752 punktów)

>Czy mógłbyś napisać to jeszcze raz, ale tak żeby można było zrozumieć o co Ci właściwie chodzi?
Fakt,ze składnią i ogarnięciem się zawsze miałem problemy.
Weź proszę pod uwagę tylko drugą część wypowiedzi (tak jak Kowalski4)
Kowalski4 (762 punktów)
> po odliczeniu różnych składek od
>pensji,która wynosiła 4000 zostało 2800 a nauczyciel twierdził uparcie,że to i tak dużo.
Ale o so chodzi?
Tak, wiem, to tylko Twój wstęp. Ale, przepraszam, nieskładny.

>-czy jako nauczyciel w szkole publicznej mogę mieć szkołę prywatną?(załóżmy,że uczę angielskiego i
>mam szkołę angielskiego,przygotowującą do matury z tego języka)
Jestem na tyle 'starej daty', że przekładam to na udzielanie płatnych korepetycji. I, zasadniczo, to byłoby OK.

>-nauczyciel,uczący w mojej szkole prywatnej(a także w publicznej),będzie prowadził maturę ustną
>uczniów,których już uczy(prawdopodobnie) - tak można?
A to już nie.
Zasada była taka -- nauczyciel oceniający ucznia, nie może od niego brać pieniędzy za dodatkową naukę. Może douczać innych, może oceniać innych, ale nie swoich.
I muszę tu dodać, że widziałem to wiele razy w rzeczywistości -- odmowę odpłatnego nauczania własnych uczniów ze szkoły państwowej, ale odesłanie do osoby znajomej.
sztejkat (4743 punktów)
>(...) ale odesłanie do osoby znajomej.

I vice versa Kółko się zamyka.

Formalnie jednak nie ma chyba przeciwwskazań wobec dowolnych praktyk?


Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365