 |
Zachwonie zgodnie z wolą władzy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-10-2021 14:27 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Zachwonie zgodnie z wolą władzy | > Chińskie władze chcą, by obywatele byli posłuszni i zdyscyplinowani. W razie potrzeby powinni również natychmiast reagować na każde wezwanie partii. Wprowadzany w Chinach system nagradzania i karania obywateli za zachowania pro- i antyspołeczne jest do tego idealnym narzędziemwww.onet.p(*)inach-analiza/1lhzbmk,79cfc278Mamy swój państwowy system szkolnictwa a w nim systemy ocen, które ponoć determinują dalsze życie człowieka. Chciałbym zapytać jak systemy ocen wpływają na rozwój myślenia i działania alternatywnego? Czy w modelu władzy centralnej, takiej czy innej, jest w ogóle miejsce dla działań alternatywnych? Czy altarnatywa może okazać się skuteczniejsza od podstawowych rozwiązań? ------- Zauważyłem, że gdy ludzie przyjmą pewne rozwiązanie, to natychmiast każdy je naśladuje i praktycznie nikomu nie wolno zastosować odmiennych rozwiązań, bo przez wszystkich jest to źle widziane. -------- Dorzucę jeszcze jedno pytanie. Czy propagowana przez mnie publicznie jawna księga kapitału oparta publicznie jawnym algorytmie i otwartym oprogramaniu jest postulatem wzajemnej kontroli bez istnienia ośrodka władzy centralnej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Chciałbym zapytać jak systemy ocen wpływają na rozwój myślenia i działania alternatywnego?
W demokratycznej Polsce dziecko jest indoktrynowane przez funkcjonariuszy państwowym programem szkolnym. Oceny nie mają żadnego wpływu na jego dalsze losy. Demokratyczna władza postawiła pomniki debilom i składa przed nimi kwiaty. W Polsce nawet jest szkodliwe bycie inteligentnym i do tego publicznie zabierać głos. Dla największych głupków zawsze znajdą się miejsca w: policji, wojsku, oświacie i urzędach. Do czego dzisiaj Polak jest potrzebne myślenie alternatywne?? Ma dwie opcje: być robolem w Polsce lub za granicą. Mrzonki, że sobie wybuduje fabrykę i będą na niego robić inni robole lub wygra w totolotka albo lud go wybierze na "polityka" i odmieni się jego niewolniczy los może sobie na dobranoc w szarych komórkach odtwarzać.
>Czy w modelu władzy centralnej, takiej czy innej, jest w ogóle miejsce dla działań alternatywnych?
Polak przed wojną albo patrzył na zad krowy, albo orał i patrzył na zad kobyły, albo patrzył na rowy. Alternatyw miał miał jeszcze więcej ale dopiero komuniści stworzyli Polakowi alternatywy na technicznym poziomie. BIEDNY Polak mógł zmienić miejsce zamieszkania i udać się na budowy nowopowstających przemysłów. Mógł chodzić do szkoły a władza centralna woziła go za DARMO do teatrów, filharmonii i operetek. Polak budował Polskę i był jej współwłaścicielem. Władza centralna uczyła Polaków łączyć kapitał i dzielić zyski. Zakładała Polakom spółki, które Polacy OKRADALI. Jeszcze po wojnie reżim amerykański nałożył na nas sankcje, nie wiadomo po co. Dzisiaj "wolny" Polak ma pieć złotych w kieszeni, 5O tysięcy długu, tysiąc złotych opłat i szare komórki pełne alternatyw: ateistycznych, antysemickich, LGBT, demokratycznych i że jest NAJMĄDDRZEJSZY. Na wszystkim się zna i wszystko wie najlepiej, więc po co mu jakieś rozważania alternatywne??
>Czy altarnatywa może okazać się skuteczniejsza od podstawowych rozwiązań? >
Ja widzę jak amerykańscy spece od psychologii tłumu przeorali szare komórki Polakom: demokracją, wolnością i niesieniem "postępu" poganom. Musimy się przyzwyczaić i nie reagować na polskojęzyczne szkalowanie Chińczyków, Rosjan, Białorusinów, Arabów, Afgańczyków i innych nacji, które reżim amerykański chce po prostu OKRAŚĆ. Ta amerykańska alternatywa okazuje się o wiele skuteczniejsza niż ta żydobolszewików, Polak czapkuje okupantowi i cytuje telewizor. Polak za komuny burzył się jak była podwyżka 2O% teraz są dywanowe podwyżki po 2OO% i zadłużany Polak jest szczęśliwy.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >W Polsce nawet jest szkodliwe bycie inteligentnym i do tego publicznie zabierać głos. Dla największych głupków zawsze znajdą się miejsca w: policji, wojsku, oświacie i urzędach.
Nie potrafię się z tym zgodzić.
Dla mnie w Polsce jest wciąż zbyt duża doza akceptacji wzajemnej przemocy na drodze zdobywania władzy człowieka nad człowiekiem i nie mam tu na myśli jedynie władzy urzędniczej ale także kapitalistyczną władzę właścicielską.
W Polsce wciąż indywidualne interesy zwyciężają nad interesem wspólnym i wielu ludzi zostaje wylaczonych, podporządkowanych, zredukowanych, pozbawionych potencjału, inicjatywy i wpływów.
Między ludźmi nie istnieje partnerstwo lecz objawia się dominacja.
Polakom nie zależy na łącznym rozwoju, na siłe i możliwościach drugiego człowieka tylko zazwyczaj pojawia się ja, dla mnie, o mnie, przede wszystkim ja.
Zeby coś wspólnie osiągnąć, potrzeba przyjąć też wspólny kierunek działania. Trzeba też wyzwalać u każdego potencjał.
Jestem zwolennikiem szkół prywatnych, których programy nauczania i systemy ocen nie mają nic wspólnego z istnieniem państwa.
Ktoś powie, że biedoty nigdy nie będzie stać na prywatną szkołę dla własnych dzieci. Otóż gdyby biedota nie była okradana przez państwo i stojących za nim kapitalistow w podatkach od pracy najemnej i od konsumpcji a także zyskała dochód podatkowy od własności w sytuacji braku jakichkolwiek posiadłości to poradziłaby zapłacić nie tylko za odpowiednią naukę dla własnych dzieci ale także za własne leczenie.
Podatek dochodowy od pracy najemnej na cudzym i podatek od konsumpcji VAT to już klasyczna pańszczyzna ta sama jaka istniala w feudalizmie tylko nieco podrasowana.
Jestem przeciwnikiem istnienia w społeczenstwie wszechpotężnej klasy Panów, która rozwijając się patologicznie tłamsi pozostałą resztę ludzi.
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Ktoś powie, że biedoty nigdy nie będzie stać na prywatną szkołę dla własnych dzieci. Otóż gdyby >biedota nie była okradana przez państwo i stojących za nim kapitalistow w podatkach od pracy najemnej i od konsumpcji a także zyskała dochód podatkowy od własności w sytuacji braku >jakichkolwiek posiadłości to poradziłaby zapłacić nie tylko za odpowiednią naukę dla własnych >dzieci ale także za własne leczenie. >
Ja akurat obserwuję co robi bogata biedota z pieniędzmi. Coraz więcej aut i coraz droższe w koło bloków, zapach jedzenia ze śmietników ściągnął JENOTY i lisy. Nawet dziki przychodzą do śmietników. Emeryci karmią wiewiórki i dzikie kaczki. Wizje, że mamy wreszcie najlepszy system na świecie i Polak się w nim odnajdzie lepiej jak w komunie to kolejne mrzonki. Nikt niczego do tej pory nie stworzył i nic nie wybudował. Ogromna przepaść pomiędzy dużymi miastami a prowincją. Kolej wykończono i między szynami wyrosły drzewa. Zarosło wszystko i ludzie chodzą tam kraść kolejowe żelastwo. Bloki ogrzewano węglem, kotłownia to była melina pijacka, węgla nikt nie ważył ani nie liczył samochodów, pełna wolność i demokracja. Potem przerobiono ogrzewanie na olej opałowy i wszystkim sterował automatyka. Dzisiaj jest ogrzewanie na gaz i biedota mówi, że przez Putina będą dwa razy więcej za niego płacić. NA pewno jak by chodzili do prywatnych szkół to by takich bzdur nie mówili, ale kto to wie.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Zauważyłem, że gdy ludzie przyjmą pewne rozwiązanie, to każdy je naśladuje i praktycznie >nikomu nie wolno zastosować odmiennych rozwiązań, bo przez wszystkich jest to źle widziane. jak wszyscy wioslują w tym samym kierunku jest OK, nawet jak kierunek nie jest najlepszy. Filozofia liberalna (indywidualizm, wolność, własność) jest antyludzka i glupia (ogromne marnowanie energi, każdy wiosluje w swoja strone, sily sie znosza, łódź stoi w miejscu)
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >jak wszyscy wioslują w tym samym kierunku jest OK, nawet jak kierunek nie jest najlepszy. Filozofia liberalna (indywidualizm, wolność, własność) jest antyludzka i glupia (ogromne marnowanie energi, każdy wiosluje w swoja strone, sily sie znosza, łódź stoi w miejscu)
Chyba, że ktoś mówi wszystkim, bo wie, żeby przestali wiosłować, montuje śrubę, silnik, ster i dalej wszyscy płyną już bez wiosłowania
W naszym świecie masa ludzi mówi do Ciebie - nie zastanawiaj się tylko wiosluj - nie wolno kombinować tylko musisz robić swoje.
Pamiętam, że gdy wpadłem w totalną biedę na imigracji i musiałem się chwytać wszelkich prac, w tym nielegalnych prac na budowach, jeden z moich tamtejszych kilkudniowych szefów powiedział do mnie, co bardzo zapaldo mi w pamięć "uczyć to trzeba było się w szkole, teraz trzeba zapierdalać".
Pamiętam, że bardzo źle wtedy poczułem się od tego i do tej pory w jakimś sensie nienawidzę tego człowieka - nienawidzę takich ludzi i dołożę wszelkich starań, żeby tacy ludzie nie rządzili światem i moim życiem.
Uczyć należy się zawsze, wszystko nieustannie zmieniać i nie należy zapierdalać a już na pewno nie należy zapierdalać na złych i bezwzględnych pasożytów społecznych.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>jak wszyscy wioslują w tym samym kierunku jest OK, nawet jak kierunek nie jest najlepszy. Filozofia liberalna (indywidualizm, wolność, własność) jest antyludzka i glupia (ogromne marnowanie energi, każdy wiosluje w swoja strone, sily sie znosza, łódź stoi w miejscu) >Chyba, że ktoś mówi wszystkim, bo wie, żeby przestali wiosłować, montuje śrubę, silnik, ster i dalej wszyscy płyną już bez wiosłowania w raju nie wioslowali ale dzialali jak jeden organizm, wszystko bylo wspolne np dzieci, jak któreś zaplakalo od razu bylo 30 rąk chętnych do wzięcia na ręce tam byla matka i ciocie i wujkowie i bracia i siostry i babcie
>Pamiętam, że gdy wpadłem w totalną biedę na imigracji i musiałem się chwytać wszelkich prac, w tym nielegalnych prac na budowach, jeden z moich tamtejszych kilkudniowych szefów powiedział do mnie, co bardzo zapaldo mi w pamięć "uczyć to trzeba było się w szkole, teraz trzeba zapierdalać". jak u nas zapanowal liberalizm widzialem jak właściciel na budowie kopnął swego pracownika, niewolnik nie zareagowal, pany zawsze są górą. Teraz mają jeszcze Ukraińców
> nienawidzę takich ludzi i dołożę wszelkich starań, żeby tacy ludzie nie rządzili światem i moim życiem. patoelity, tam jest nadreprezentacja skurwieli, system ich premiuje, mi np wielu nie zaplacilo za robotę
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Chyba, że ktoś mówi wszystkim, bo wie, żeby przestali wiosłować, montuje śrubę, silnik, ster i >dalej wszyscy płyną już bez wiosłowania >
Żeby kupić śrubę, silnik i to zamontować potrzebne są większe pieniądze. Każdy wioślarz ma parę groszy i w sumie uzbierałoby się na tą modernizację. Czyli z tego wniosek, że ktoś musi tym wszystkim pokierować. A ty jesteś wrogiem Panów i wykorzystywania przez nich biedaków. Inicjatywa, oczywiście musi wyjść od biednych wioślarzy a koszty ich inwestycji mają pokryć właściciele opodatkowanych przez nich nieruchomości. Jednocześnie pieniądze, które mają wioślarze zostaną im zarekwirowane. Połapać się w tym nie można, pieniądz ma stanowić jeszcze narzędzie tresury??
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >A ty jesteś wrogiem Panów i wykorzystywania przez nich biedaków.
Nie jestem wrogiem hierarchii i twierdzę wręcz, że hierarchia jednostek jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.
Jestem zaledwie wrogiem hierarchii kapitalistycznej opartej na tajnej i nieopodatkowanej własności dotowanej przez państwo z przymusowych podatków od biedy.
Hierarchia jest wszystkim potrzebna ale hierarchia właściwa, w której jednostka nadrzędna kieruje jednostkami podporządkowanymi dla ich dobrobytu a nie szkodzi im.
Władza musi być symbioza władcy z podwladnymi i nie może pasozytnictwem społecznym władcy.
Kapitalizm oparty na tajnej, nieopodatkowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy i przymusowo egzekwowanej własności kreuje władzę pasozytnicza.
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Pamiętam, że gdy wpadłem w totalną biedę na imigracji i musiałem się chwytać wszelkich prac, w >tym nielegalnych prac na budowach, jeden z moich tamtejszych kilkudniowych szefów powiedział do >mnie, co bardzo zapaldo mi w pamięć "uczyć to trzeba było się w szkole, teraz trzeba >zapierdalać". >Pamiętam, że bardzo źle wtedy poczułem się od tego i do tej pory w jakimś sensie nienawidzę tego >człowieka - nienawidzę takich ludzi i dołożę wszelkich starań, żeby tacy ludzie nie rządzili >światem i moim życiem.
Przecież ci ludzie nie rządzą światem, są narzędziem w rękach kogoś poziom wyżej w hierarchii. Jak nie będzie poganiał roboli to zaraz do nich dołączy. Gdybyś był na jego miejscu postępował byś wobec roboli jeszcze gorzej. Sołżenicyn opisał jak Żydzi trzymali Rosjan w swoich gułagach, jak w prosty sposób rozbijali jedność wśród ludzi. Po pracy głodni i wykończeni ludzie spali w dwóch barakach, w jednym było gorzej a w drugim dużo lepiej. Żydzi tylko decydowali do którego baraku pójdziesz spać. Goje, którzy im służyli i pilnowali ich zasad, znowu mieli trochę lepiej i oczywiście nie dawali sobie odbierać przywilejów przez "ambitnych" rodaków. Szefem 2,5 tysiąca gułagów był przed wojną Żyd Matwiej Dawydowicz Berman. Matwiej i brat Boris, który mordował Polaków, zostali rozstrzelani po wyroku żydowskiego sądu wojskowego. Widzisz jak działa struktura stworzona przez człowieka dla ludzi. Jesteś na dole, zapieprzasz o głodzie i padasz z wycieńczenia albo cię dobiją wcześniej. Na górze masz dużo lepiej, a jak jesteś niepotrzebny to dostajesz kulę w łeb.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|