Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego bóstwa ukrywają się przed nami?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2024 11:44shawdon2 (4 punktów)Dlaczego bóstwa ukrywają się przed nami?
Ocena 2 na 2
Chociaż większość religii ma jedno lub więcej bóstw, są one przed nami ukryte. Dlaczego po prostu nie pojawić się na niebie lub wysłać nam wszystkim jasnego, odkrywczego przesłania? Dlaczego się ukrywać?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2905 punktów)
>Chociaż większość religii ma jedno lub więcej bóstw, są one przed nami ukryte. Dlaczego po prostu
>nie pojawić się na niebie lub wysłać nam wszystkim jasnego, odkrywczego przesłania? Dlaczego się
>ukrywać?

Bałwochwalcy modlą się do wizerunków swych idoli i kacyków, - monoteizm w Chrześcijaństwie nie dostrzega i nie zamierza się ocknąć z bałwochwalstwa. W ten sposób działają religie które aby mieć wiernych, wpierw czynią im szambo w umyśle.
Istnieją jednak religie które, uważają że człowiek został stworzony 'na obraz i podobieństwo do BOGA' - podobieństwo człowieka do Boga polega na tym, iż ludzkość posługuje się rozumem (jako jedyny gatunek żyjący na planecie Ziemia), - obrazem Boga dla ludzkości są znaki pisma i nie są to piktogramy, ani hieroglify (parsza Noach -> gniew Noego na pismo Chama(egipskie)).

Pomimo, iż oprawione w ramy obrazów cytaty z Koranu i Tory nie są takimi samymi obrazami jak obrazy 'świntych chrześcijańskich', obrazują myśl i ideę przekazaną za pomocą znaków pisma, czyli obrazują to czego głupiec i idiota dostrzec nie potrafi(niematerialnego Boga).

Odkąd ludzkości znane są systemy pisma za pomocą znaków - odtąd BÓG jest dla ludzkości widoczny.
Cała sztuka polega na umiejętności odróżnienia tych właściwych idei i prawd wyrażonych za pomocą znaków pisma, od tych pozbawionych sensu, bluźnierstw, głupot i nierealnych fantazji.

Aby oglądać BOGA, trzeba się najpierw nauczyć czytać i pisać, ze zrozumieniem.
05-11-2024 09:23 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Aby oglądać BOGA, trzeba się najpierw nauczyć czytać i pisać, ze zrozumieniem.
No patrz pan, analfabeci skreśleni na starcie przez umiejącego pisać... głupoty.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
okragly (21676 punktów)
> Dlaczego bóstwa ukrywają się przed nami?
nie ukrywam się, słyszeliście, nie uwierzyliście


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
05-11-2024 09:26 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> Dlaczego bóstwa ukrywają się przed nami?
> nie ukrywam się, słyszeliście, nie uwierzyliście
że kobiety robią się na bóstwa, ale żeby facet...

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
shawdon2 (4 punktów)
>Chociaż większość religii ma jedno lub więcej bóstw, są one przed nami ukryte. Dlaczego po prostu
>nie pojawić się na niebie lub wysłać nam wszystkim jasnego, odkrywczego przesłania? Dlaczego się
>ukrywać? vlc.onl/

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365