Od pewnego czasu po forum Racjonalisty buszuje niejaki Otumba, podający się za dziennikarza z Nigerii. Na forum pisze bardzo dużo, jednak tak fatalną polszczyzną, że na ogół nie można zrozumieć o co mu chodzi. Ponieważ jest mało prawdopodobne aby czytał po polsku znacznie lepiej niż pisze - należałoby przypuszczać, że niewiele rozumie z dyskusji na forum. Tymczasem z jego postów zdaje się wynikać, że wie o co chodzi. Nasunęło mi to podejrzenie, że pod nickiem Otumba kryje się Polak, który "robi sobie jaja". Odpowiadając na moje wątpliwości Otumba zapytał, jak może udowodnić, że istotnie jest Nigeryjczykiem. Zaproponowałem, aby napisał jakiś post po angielsku. W Polsce ten język nie wszyscy znają (zwłaszcza dobrze) a w Nigerii jest on językiem urzędowym. Założyłem więc, że wykształcony Nigeryjczyk (a tym bardziej dziennikarz) powinien ten język znać, i to nieźle. Na to Otumba odpowiedział, że nie lubi angielskiego bo jest to język okupantów i nie będzie w nim pisał. Na takie dictum ręce mi opadły i przestałem drążyć temat jego tożsamości. Ostatnio jednak Baraban, zaproponował Otumbie napisanie postu, skoro nie lubi angielskiego, w jakimś innym światowym języku (niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim). Przyłączam się do tej propozycji. Skoro Otumba jest dziennikarzem, powinien znać jakiś światowy język i go używać. Trudno bowiem przypuścić, aby swoje artykuły pisał w jakimś plemiennym dialekcie. Od propozycji Barabana minęło już trochę czasu a żadnej reakcji Otumby nie widać. Toteż coraz bardziej umacniam się w podejrzeniu (graniczącym już z pewnością), że jedynym językiem, jaki zna, jest polski. Jest on po prostu żartownisiem, który na forum robi za "czarnego luda". I to obsesyjnym żartownisiem. Jego "jaja" trwają naprawdę zbyt długo i już od dawna nie są zabawne.
Panie Otumba, jeżeli nie mam racji, to potwierdź Pan swoją tożsamość i napisz coś w jakimś światowym języku. Albo przestań się wygłupiać! |