Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rocznica bez świętowania

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-02-2012 17:09kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Rocznica bez świętowania
Ocena 5 na 5
Wczoraj minęła rocznica bardzo ważnego dla Polski wydarzenia:
Cytat:
W poniedziałek 23 lutego 1998 r. Ojciec Święty ratyfikował Konkordat zawarty 28 lipca 1993 r. między Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską.

Przed południem tego samego dnia prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski ratyfikował w Warszawie tenże Konkordat w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. (Źródło)

Jeszcze chyba nigdy w mediach nie zauważono rocznicy ratyfikowania tej wspaniałej umowy, o wiele ważniejszej niż przystąpienie Polski do UE.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku, w 15-tą rocznicę, będziemy mogli świętować to wydarzenie jak trzeba; że media nie pominą tym razem takiej okrągłej rocznicy, tak jak nie pomijają żadnego roku rocznicy powstania Radia Maryja.

Proponuję, aby portal racjonalista.pl oraz PSR uczciło za rok tę 15-tkę. Może jakiś miły artykuł rocznicowy na głównej stronie, może zmiana szaty graficznej na taką bardziej patriotyczną żółto-białą? Albo raczej złoto-srebrną, aby podkreślić o co właściwie chodzi z tym całym KK?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lodowy (1486 punktów)
Właściwie to o czym jest ten wątek? O "nieświętowaniu" konkordatu??? Brakuje Ci tego?
24-02-2012 19:37 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Wątek dotyczy wydarzenia, jakim jest podpisanie przez Polskę wiernopoddańczej umowy wobec Watykanu. Wątek przypomina o tym wydarzeniu, które jest zupełnie nieobecne w mediach, a tym samym w świadomości Polaków - a szkoda.


Nie da rady. Psa nie ma. Ale mamy akwarium i złote rybki. Więc zgłaszamy się do Klubu Pancernych jako łódź podwodna. Prosimy o przyjęcie. Taka łódź to też rzecz pancerna.
25-02-2012 10:02 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
Kulka, może już dość tego świętowania klęsk? I tak mamy za dużo martyrologii
Za to rocznicę zerwania konkordatu będę świętować do upadu
25-02-2012 19:59 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Za to rocznicę zerwania konkordatu będę świętować do upadu
Tylko że nie będzie takiej rocznicy bez społecznej świadomości skutków, jakie wywiera ta umowa.


Nie da rady. Psa nie ma. Ale mamy akwarium i złote rybki. Więc zgłaszamy się do Klubu Pancernych jako łódź podwodna. Prosimy o przyjęcie. Taka łódź to też rzecz pancerna.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365