Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dziedziczny obrzek naczynioruchowy czy ktoś coś wie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-05-2025 14:56dolagac (49 punktów)Dziedziczny obrzek naczynioruchowy czy ktoś coś wie?
Od jakiegoś czasu mam nawracające obrzęki twarzy i kończyn, czasem też bóle brzucha. Leki przeciwhistaminowe nie pomagają. Lekarz wspomniał o HAE. Czy ktoś z Was miał podobne objawy i może podzielić się doświadczeniem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

paxx (2 punktów)
(zablokowany)
>Od jakiegoś czasu mam nawracające obrzęki twarzy i kończyn, czasem też bóle brzucha. Leki
>przeciwhistaminowe nie pomagają. Lekarz wspomniał o HAE. Czy ktoś z Was miał podobne objawy i może
>podzielić się doświadczeniem?

Twoje objawy mogą wskazywać na dziedziczny obrzęk naczynioruchowy (HAE), zwłaszcza jeśli obrzęki są bolesne, nie towarzyszy im świąd ani pokrzywka, i nie reagują na standardowe leki przeciwhistaminowe. HAE to rzadka choroba genetyczna, której objawy często pojawiają się w dzieciństwie lub w młodym wieku dorosłym. Diagnoza opiera się na badaniach poziomu inhibitora C1 esterazy oraz składnika C4 dopełniacza. Więcej informacji na temat HAE, jego objawów i diagnostyki znajdziesz na stronie: takedamed.(*)ny-obrzek-naczynioruchowy-hae. Warto skonsultować się z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365