Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niuanse języka - 'jeb.ć Żydów'

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-11-2021 08:46haish (2905 punktów)Niuanse języka - 'jeb.ć Żydów'
Ocena 1 na 1
Wyraz 'jebać ~ jebanie'
etymologia według Wiki :-
"Stary wyraz ogólnosłowiański, w języku polskim zaświadczony od XV w.
(jako wyjebać); z prasł. *jebati[3][4]; por. czes. jebati, słc. jebať,
głuż. j***ć, dłuż. jebaś, białor. ябаць, ros. ебать, ukr. їбати, bułg. еба, słń. jebati.
uwagi:
(2.1-2, 3.1) najczęściej używane w aspekcie dokonanym"
pl.wiktionary.org/wiki/jebać

Jednakże należałoby wziąść pod rozwagę hebrajski bliskobrzmiący wyraz "będzie zbudowane ~ zbudujemy"(יבנה-
wymawiany j****a~ibana.

Jako że Żydzi na ziemiach polskich obecni są według oficjalnych źródeł od ponad 800 lat wzajemne przenikanie
języków hebrajskiego i polskiego jest sprawą oczywistą i nie podlegającą dyskusji.

Kolejny przykład to wyraz "parch (żydowski)" - w języku polskim znaczenie zdecydowanie negatywne, zaś uwzględniając
znaczenie hebrajskie - kwiat - פֶּרַח (pereh).

Tak więc j***ć ŻYDÓW znaczy tak na prawdę zbudujemy~Będziemy budować Żydów.

Aha, jeszcze jedna uwaga hebrajkie "będzie zbudowane" pochodzi niewątpliwie od budowania w kontekście prokreacji;
- w języku hebrajskim bliskobrzmiącym wyrazem do wyrazu "ibane" jest nazwa-imię jawan~jawani (Grek~grecki), stąd w językach słowianskich imię Iwan, Iwona, Ivo.
Niewykluczone więc, że to Hebrajczycy budowali chrześcijaństwo.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)jestem...zbudowany
>Tak więc j***ć ŻYDÓW znaczy tak na prawdę zbudujemy~Będziemy budować Żydów.

Czyli de facto jest to slogan filo a nie antyjudejski/antysemicki?
Praktyczne zastosowanie owej hipotezy może być wcale intrygujące.
haish (2905 punktów)Odp: jestem...zbudowany
>>Tak więc j***ć ŻYDÓW znaczy tak na prawdę zbudujemy~Będziemy budować Żydów.
>Czyli de facto jest to slogan filo a nie antyjudejski/antysemicki?
>Praktyczne zastosowanie owej hipotezy może być wcale intrygujące.

Hebrajczycy budowali również Greków.

W Polsce funkcjonuje określenie 'łacina kuchenna' i odnosi się to do języka wulgarnego(z łaciny vulgaris - pospolity), - zasadnicze znczenie ma poziom umysłu odbiorcy przekazu mowy lub pisma - nie każdy jest w stanie zrozumieć i pojąć.

Hebrajczycy to nie dokładnie to samo co Żydzi.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365