Wyraz 'jebać ~ jebanie'
etymologia według Wiki :-
"Stary wyraz ogólnosłowiański, w języku polskim zaświadczony od XV w.
(jako wyjebać); z prasł. *jebati[3][4]; por. czes. jebati, słc. jebať,
głuż. j***ć, dłuż. jebaś, białor. ябаць, ros. ебать, ukr. їбати, bułg. еба, słń. jebati.
uwagi:
(2.1-2, 3.1) najczęściej używane w aspekcie dokonanym"
pl.wiktionary.org/wiki/jebaćJednakże należałoby wziąść pod rozwagę hebrajski bliskobrzmiący wyraz "będzie zbudowane ~ zbudujemy"(יבנה

-
wymawiany j****a~ibana.
Jako że Żydzi na ziemiach polskich obecni są według oficjalnych źródeł od ponad 800 lat wzajemne przenikanie
języków hebrajskiego i polskiego jest sprawą oczywistą i nie podlegającą dyskusji.
Kolejny przykład to wyraz "parch (żydowski)" - w języku polskim znaczenie zdecydowanie negatywne, zaś uwzględniając
znaczenie hebrajskie - kwiat - פֶּרַח (pereh).
Tak więc j***ć ŻYDÓW znaczy tak na prawdę zbudujemy~Będziemy budować Żydów.
Aha, jeszcze jedna uwaga hebrajkie "będzie zbudowane" pochodzi niewątpliwie od budowania w kontekście prokreacji;
- w języku hebrajskim bliskobrzmiącym wyrazem do wyrazu "ibane" jest nazwa-imię jawan~jawani (Grek~grecki), stąd w językach słowianskich imię Iwan, Iwona, Ivo.
Niewykluczone więc, że to Hebrajczycy budowali chrześcijaństwo.