Racjonalista - Strona głównaDo treści
browar w trzewiach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-01-2026 14:07okragly (21676 punktów)browar w trzewiach
Ocena 1 na 1
są ludzie ciągle pijani, choć nic nie pili, okazuje się ze "browar" maja w jelitach, które na bieżąco dostarczają im do krwiobiegu "złocistego napoju".
myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit, jestem racjonalistą, jakie to oszczędności?
Czy nie sądzicie, że ludzkość wyewoluje w tym kierunku?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit,

Chciałbyś być ciągle pijany?
Czy chcesz coś zagłuszyć, co odczuwasz gdy jesteś trzeźwy?
.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Chciałbyś być ciągle pijany?
---------
Mialoby to jakieś zalety




S pozdravem

Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY

19-01-2026 19:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Chciałbyś być ciągle pijany?
>Mialoby to jakieś zalety
patrze na to racjonalnie, zaoszczędziłbym ogrom pieniędzy


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-01-2026 19:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit,
>Chciałbyś być ciągle pijany?
jako racjonalista bym popracował nad stworzeniem produkcji w moich trzewiach najdroższej Whisky: The Macallan, osiąga 2,7 miliona dolarów za butelkę. piją ją tylko bogacze

>Czy chcesz coś zagłuszyć,
jestem rajalistą (od raju), życie w antykomunistycznym kraju jest dla mnie torturą

>co odczuwasz gdy jesteś trzeźwy?
smutek

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-01-2026 23:44 
 Ocena 2 na 2
haish (2904 punktów)
>>>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit,
>>Chciałbyś być ciągle pijany?
>jako racjonalista bym popracował nad stworzeniem produkcji w moich trzewiach najdroższej Whisky: The Macallan, osiąga 2,7 miliona dolarów za butelkę. piją ją tylko bogacze
>>Czy chcesz coś zagłuszyć,
>jestem rajalistą (od raju), życie w antykomunistycznym kraju jest dla mnie torturą
>>co odczuwasz gdy jesteś trzeźwy?
>smutek
>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo


Nie wiem czy to ważne, ale jeśli można handlować larwami glizdy ludzkiej dla chętnych chcących stracić nadwagę i kilogramy (taka metoda terapii, trochę kontrowersyjna ale za to skuteczna) to na handlu takimi bakteriami alkoholowymi też można by robić biznes.
Przez jakiś czas byłoby jako tako, ale po niedługim czasie na pewno na takie bakterie byłaby akcyza.
20-01-2026 00:20 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>na pewno na takie bakterie byłaby akcyza.
Za to przemyt połykowy kwitłby na potęgę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-01-2026 13:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit,
>>>Chciałbyś być ciągle pijany?
>>jako racjonalista bym popracował nad stworzeniem produkcji w moich trzewiach najdroższej Whisky: osiąga 2,7 miliona dolarów za butelkę. piją ją tylko bogacze
> jeśli można handlować larwami glizdy ludzkiej dla chętnych chcących stracić nadwagę i kilogramy to na handlu takimi bakteriami alkoholowymi też można by robić biznes.
>Przez jakiś czas byłoby jako tako, ale po niedługim czasie na pewno na takie bakterie byłaby akcyza.
stan upojenia alkoholowego jest korzystny dla panstwa, ludzie się nie buntują, chętniej wchodzą w relacje, stąd byłoby więcej dzieci?
a i większe osiągnięcia sportowe, w St Grecji podczas olimpiady zawodnicy musieli chuchać, czy nie pili wina, to był doping


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-01-2026 15:28 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
> stan upojenia alkoholowego jest korzystny dla panstwa, ludzie się nie buntują, chętniej wchodzą w relacje, stąd byłoby więcej dzieci?

Byłyby to dzieci niedomagające, obciążone niemocą.

Alkoholowy zespół płodowy (FAS) to zespół wad rozwojowych, który występuje u dzieci narażonych na działanie alkoholu w czasie ciąży. FAS prowadzi do trwałych zaburzeń w rozwoju fizycznym, intelektualnym oraz emocjonalnym. Objawy mogą obejmować wady wrodzone, problemy z zachowaniem oraz trudności w nauce. FAS jest nieuleczalny, a jego skutki mogą być długotrwałe, dlatego ważne jest unikanie alkoholu w czasie ciąży.
panTeista (6808 punktów)
>są ludzie ciągle pijani, choć nic nie pili, okazuje się ze "browar" maja w jelitach, które na
>bieżąco dostarczają im do krwiobiegu "złocistego napoju".
>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit,
>Czy nie sądzicie, że ludzkość wyewoluje w tym kierunku?

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn po pijanemu to nie jest dobry kierunek.
.
20-01-2026 13:03 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn po pijanemu to nie jest dobry kierunek.
---------
Jest to niewatpliwie zle rozwiazanie.





S pozdravem

Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY

ala987 (11 punktów)
Ewolucja raczej promuje trzeźwość - osobnik z permanentnym 'browarem w jelitach' ma mniejsze szanse na przetrwanie w środowisku wymagającym szybkiej reakcji i precyzyjnego myślenia. Zespół autobrowaru (ABS) to raczej błąd w systemie niż ewolucyjny upgrade. Zanim ludzkość pójdzie w tym kierunku, musielibyśmy najpierw wykształcić wątrobę o wydajności reaktora chemicznego.

wojnar.pl/
22-01-2026 08:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Ewolucja raczej promuje trzeźwość
społeczności pijące są wyżej rozwinięte cywilizacyjnie (skandynawia) od niepijących (muzułmanie)
cywilizacja powstała z potrzeby picia
żeby zrobić piwo trzeba było stac się rolnikiem, uprawiać jęczmień, bez tej potrzeby do dzisiaj bylibyśmy "dzikusami"
alkohol nas wygnał z raju
dzisiaj żeby wejść na wyższy poziom trzeba nas zmodyfikować, żeby alkohol produkował nasz organizm

>osobnik z permanentnym 'browarem w jelitach' ma mniejsze szanse na przetrwanie w środowisku wymagającym szybkiej reakcji i precyzyjnego myślenia.
lekarstwo od trucizny odróżnia dawka

> Zanim ludzkość pójdzie w tym kierunku, musielibyśmy najpierw wykształcić wątrobę o wydajności reaktora chemicznego.
wątroba jest za duza na nasze zdrowe odżywianie
dzisiaj duzo więcej ludzi ma chorą wątrobę od lekarstw niż od alkoholu


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-01-2026 12:01 
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>lekarstwo od trucizny odróżnia dawka
>>[...]
>[...]
>dzisiaj duzo więcej ludzi ma chorą wątrobę od lekarstw niż od alkoholu
Bo i lekarstwo od alkoholu, czyli domniemanej trucizny, różni się dawką.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-01-2026 13:42 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>dzisiaj duzo więcej ludzi ma chorą wątrobę od lekarstw niż od alkoholu

Do choroby wątroby przyczynia się też żywność wysoko przetworzona. Część dzieci ma chorą wątrobę mimo iż nie zażywa lekarstw i nie pije alkoholu (od słodkich napojów).
Amerykanie poszli po rozum do głowy i zalecają (oficjalnie) NOWĄ PIRAMIDĘ ŻYWIENIA. Podstawą piramidy są białka odzwierzęce. Spodziewam się że w ciągu kilku lat stosowania się do nowej piramidy poziom chorób metabolicznych w USA znacząco spadnie.

Nowa piramida żywieniowa w USA jest odpowiedzią na rosnące problemy zdrowotne, takie jak otyłość i choroby przewlekłe. Jej celem jest promowanie zdrowszych wyborów żywieniowych poprzez skupienie się na białku, warzywach i owocach, a także ograniczenie spożycia przetworzonej żywności.
Nowa piramida żywieniowa w USA, ogłoszona 7 stycznia 2026 roku, wprowadza odwróconą strukturę, kładąc nacisk na białko, zdrowe tłuszcze oraz warzywa i owoce, a także ograniczając spożycie węglowodanów rafinowanych.
Kluczowe Zmiany w Nowej Piramidzie
Odwrócona Struktura: Nowa piramida ma kształt odwróconego trójkąta, gdzie na szczycie znajdują się białko, nabiał i zdrowe tłuszcze, a na dole produkty pełnoziarniste.
Zalecenia dotyczące Białka: W nowych wytycznych podkreślono znaczenie białka w diecie, zalecając spożycie na poziomie 1,2-1,6 g/kg masy ciała dziennie. Białko ma być obecne w każdym posiłku.
Warzywa i Owoce: Warzywa i owoce zajmują czołową pozycję w piramidzie, z zaleceniem spożycia trzech porcji warzyw na dwie porcje owoców dziennie.
Ograniczenie Węglowodanów: Węglowodany rafinowane i wysoko przetworzona żywność zostały zredukowane w hierarchii, co ma na celu poprawę zdrowia publicznego w USA.
.
04-03-2026 12:28 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Amerykanie poszli po rozum do głowy i zalecają (oficjalnie) NOWĄ PIRAMIDĘ ŻYWIENIA.[...]
>Nowa piramida żywieniowa w USA, ogłoszona 7 stycznia 2026 roku, wprowadza odwróconą strukturę, kładąc nacisk na...
Co to znaczy, że Amerykanie coś oficjalnie (a i komu?) zalecają, toż to wolny naród!


"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-03-2026 18:13 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Co to znaczy, że Amerykanie coś oficjalnie (a i komu?) zalecają, toż to wolny naród!
>

To jest naród wolny, bo jest zatłuszczony i ma chory metabolizm.
Jednostki są tylko zdolne poruszać się szybko.
04-03-2026 23:17 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Co to znaczy, że Amerykanie coś oficjalnie (a i komu?) zalecają, toż to wolny naród!
>To jest naród wolny, bo [...] Jednostki są tylko zdolne poruszać się szybko.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-03-2026 18:18 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>>Amerykanie poszli po rozum do głowy i zalecają (oficjalnie) NOWĄ PIRAMIDĘ ŻYWIENIA.[...]
>>Nowa piramida żywieniowa w USA, ogłoszona 7 stycznia 2026 roku, wprowadza odwróconą strukturę, kładąc nacisk na...
>Co to znaczy, że Amerykanie coś oficjalnie (a i komu?) zalecają, toż to wolny naród!

Oficjalne zalecenia to znaczy opublikowane przez instytucję rządową. Są też zalecenia alternatywne np.: promowane przez doktora Sten Ekberg na YouTube.
U nas w Polsce oficjalne zalecenia to "talerz zdrowego żywienia" ogłoszony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Propozycje alternatywne głoszą Bracia Rodzeń na YouTube i w swoich książkach.
Zalecenia dla obywateli nie są zobowiązujące. Jednak w szkołach przekazuje się zasady oficjalne, a część uczniów traktuje nauczycieli jako autorytety. Spodziewałbym się że oficjalne zalecenia są stosowane w żywieniu w szpitalach i szkołach itd.
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Amerykanie poszli po rozum do głowy i zalecają (oficjalnie) NOWĄ PIRAMIDĘ ŻYWIENIA.[...]
>>>Nowa piramida żywieniowa w USA, ogłoszona 7 stycznia 2026 roku, wprowadza odwróconą strukturę, kładąc nacisk na...
>>Co to znaczy, że Amerykanie coś oficjalnie (a i komu?) zalecają, toż to wolny naród!
>Oficjalne zalecenia to znaczy opublikowane przez instytucję rządową.
Jako obwieszczenie?

>Spodziewałbym się że oficjalne zalecenia są stosowane w żywieniu w szpitalach i szkołach itd.
Ciekawe jaki prawny mechanizm pozwala państwu wtrącać się w życie obywateli, wolnych obywateli.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-03-2026 13:27 
 Ocena 4 na 4
panTeista (6808 punktów)
>>Oficjalne zalecenia to znaczy opublikowane przez instytucję rządową.
>Jako obwieszczenie?
>Ciekawe jaki prawny mechanizm pozwala państwu wtrącać się w życie obywateli, wolnych obywateli.

Zalecenia żywieniowe nie mają charakteru prawa lecz szkoleniowy. Jest to graficzno-broszurowa publikacja, wytyczne dla programów studiów dla dietetyków i do nauczania w szkołach.

Wytyczne te mają na celu ułatwienie interpretacji zaleceń i promowanie zdrowego stylu życia, zwracając uwagę na spożycie warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz zdrowych źródeł białka. Zalecenia te są oficjalnym źródłem wiedzy dla dietetyków i konsumentów.

Obywatele mogą z nich korzystać ale nie mają obowiązku odżywiać się w zalecany sposób. Dietetycy podczas studiów mają wpajane te zalecenia ale podczas wykonywania zawodu mogą obrać inną drogę.
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Oficjalne zalecenia to znaczy opublikowane przez instytucję rządową.
>>Jako obwieszczenie?
>>Ciekawe jaki prawny mechanizm pozwala państwu wtrącać się w życie obywateli, wolnych obywateli.
>Zalecenia żywieniowe nie mają charakteru prawa lecz szkoleniowy. Jest to graficzno-broszurowa publikacja, wytyczne dla programów studiów dla dietetyków i do nauczania w szkołach.
>Wytyczne te mają na celu ułatwienie interpretacji zaleceń i promowanie zdrowego stylu życia, zwracając uwagę na spożycie warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz zdrowych źródeł białka. Zalecenia te są oficjalnym źródłem wiedzy dla dietetyków i konsumentów.
>Obywatele mogą z nich korzystać ale nie mają obowiązku odżywiać się w zalecany sposób. Dietetycy podczas studiów mają wpajane te zalecenia ale podczas wykonywania zawodu mogą obrać inną drogę.
Wszystko to by znaczyło, że Amerykanie dzielą źródła wiedzy na oficjalne i nieoficjalne, ale kto i wg jakich zasad ustala im granicę?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-03-2026 18:04 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Wszystko to by znaczyło, że Amerykanie dzielą źródła wiedzy na oficjalne i nieoficjalne, ale kto i wg jakich zasad ustala im granicę?

Nie tylko Amerykanie, a także w Polsce jest oficjalne źródło wiedzy (laickie, świeckie) o powstaniu człowieka w procesie ewolucji i nieoficjalne (religijne) o stworzeniu przez Boga.

Pozostając przy odżywianiu są oficjalne zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia i nieoficjalne Braci Rodzeń, Mateusza Ostręgi, Ketokocura.
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Wszystko to by znaczyło, że Amerykanie dzielą źródła wiedzy na oficjalne i nieoficjalne, ale kto i wg jakich zasad ustala im granicę?
>Nie tylko Amerykanie, a także w Polsce jest oficjalne źródło wiedzy
Pytałam o Amerykanów.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-03-2026 13:28 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>>Wszystko to by znaczyło, że Amerykanie dzielą źródła wiedzy na oficjalne i nieoficjalne, ale kto i wg jakich zasad ustala im granicę?
>Pytałam o Amerykanów.

Nie wiem kto i wg jakich zasad.
Bradley Curtis (1 punktów)
>są ludzie ciągle pijani, choć nic nie pili, okazuje się ze "browar" maja w jelitach, które na
>bieżąco dostarczają im do krwiobiegu "złocistego napoju".
>myślę te "piwne" bakterie wszczepić sobie do jelit, jestem racjonalistą, jakie to oszczędności?
>Czy nie sądzicie, że ludzkość wyewoluje w tym kierunku? Geometry Dash Lite
What you're describing actually exists and is called auto-brewery syndrome (gut fermentation syndrome). It's very rare and happens when certain yeasts/bacteria (often Saccharomyces or Candida) ferment carbohydrates into ethanol in the gut.

It's not beneficial and definitely not an evolutionary advantage: chronic ethanol production is toxic, damages the liver and brain, impairs judgment, and reduces survival and reproduction. That's why the condition is treated with diet changes and antimicrobials, not encouraged.

So no-implanting "beer bacteria" wouldn't be safe or useful, and humanity is very unlikely to evolve in that direction.
simonenchenko (2 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
Ulunia (7 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365