Właśnie wczoraj dowiedziałem się o Marcion Christianie – Wczesne wyznanie chrześcijaństwa, które większość uważa za herezję – Pomysł, że Bóg Starego Testamentu był złym złoczyńcą, a Jezus został wysłany przez innego, dobrego Boga, aby posprzątać bałagan Starego Testamentu Bóg Testamentu.
Nie zdziwiłbym się, gdyby chrześcijanie z Marcion już wymarli lub przynajmniej istnieli w bardzo małych ilościach, ale czy istnieją dzisiaj jakieś grupy? |