Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obiekt fizyczny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-12-2021 00:17Hamerlik Konopka (19904 punktów)Obiekt fizyczny
Przedmiot fizyczny, obiekt fizyczny– jedynie taki przedmiot (obiekt), który istnieje zarówno w czasie, jak i wprzestrzeni (zgodnie z fizyką współczesną w czasoprzestrzeni), czyli taki, któremu można przypisać sensownie (z określoną dokładnością) nie tylko trwanie w czasie, ale i położenie w przestrzeni.
pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizyczny


Długo zastanawiałem się na różnicą pomiędzy strumieniem i przewodem zanim zrozumiałem, że między nimi nie ma żadnej różnicy i nie ma także żadnego podobieństwa.

Strumień i przewód są sprzeczne.

Wciąż wyobrażałem sobie strumień jako rzecz i jako rzecz porównywałem go z przewodem, aż zrozumiałem, że strumień nie jest rzeczą, strumień jest działaniem.

Mamy obiekt fizyczny, którego składnikiem jest materia i czynnikiem ruch.
Obiekt fizyczny dwupostaciowy, dualny, związany ciałem materii i wykonujący czynność ruchową.

Wracam myślami ponownie do dualnej postaci energii w formach: 1. ruchu i 2. materii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

witamziomy (536 punktów)
>Przedmiot fizyczny, obiekt fizyczny- jedynie taki przedmiot (obiekt), który istnieje zarówno
>w czasie, jak i wprzestrzeni (zgodnie z fizyką współczesną w czasoprzestrzeni), czyli taki, któremu
>można przypisać sensownie (z określoną dokładnością) nie tylko trwanie w czasie, ale i położenie w
>przestrzeni.
>pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizyczny
>Długo zastanawiałem się na różnicą pomiędzy strumieniem i przewodem zanim zrozumiałem, że między
>nimi nie ma żadnej różnicy i nie ma także żadnego podobieństwa.
>Strumień i przewód są sprzeczne.
>Wciąż wyobrażałem sobie strumień jako rzecz i jako rzecz porównywałem go z przewodem, aż
>zrozumiałem, że strumień nie jest rzeczą, strumień jest działaniem.
>Mamy obiekt fizyczny, którego składnikiem jest materia i czynnikiem ruch.
>Obiekt fizyczny dwupostaciowy, dualny, związany ciałem materii i wykonujący czynność ruchową.
>Wracam myślami ponownie do dualnej postaci energii w formach: 1. ruchu i 2. materii.

Materia to ruch w przestrzeni.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365