Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielkie amerykańskie rezygnowanie (z pracy)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-12-2021 14:42Arminius (25555 punktów)Wielkie amerykańskie rezygnowanie (z pracy)
Ocena 1 na 1
Amerykanie masowo rzucają pracę. Zjawisko to zwane great resignation od ponad pół roku charakteryzuje amerykański rynek pracy. Skutki jego są wielorakie, przyczyną zaś podstawową - pandemia. Przy czym wypalenie zawodowe zachodzące szybciej w warunkach stresu pandemicznego oraz uświadamianie sobie w takich warunkach sensu/bezsensu dotychczasowej egzystencji odgrywa w tym procesie istotną, jeżeli nie kluczowa rolę.
Odchodzenie z pracy jak wyżej napędza...jeszcze większe odchodzenie z pracy. Bo gdy daną pracę wykonywaną przez 5 osób ma nagle w tym samym czasie zrobić trzy osoby - to one też zaczynają mieć określone przemyślenia i dochodzą do określonych konkluzji.
Zainteresowanych problemem o odsyłam do podlinkowanego materiału.

eu.usatoda(*)e-more-people-quit/6181129001/

"All of the job quitting roiling the U.S. labor market is leading many workers to, well, quit their jobs.
The departure of so many colleagues is leaving employees who have stayed with their companies struggling to handle more work and wondering whether they're earning enough to make it worthwhile. As a result, many of those more loyal staffers are bolting, too.
"It's become a vicious cycle of sorts," says Johnny Taylor, CEO of the Society for Human Resource Management.
Ruchi Rajput, of Algonquin, Ilinois, worked as a full-time time contractor in talent acquisition for a company's human resources department. But after several co-workers left, she was asked to help with employee onboarding, budgeting and touting the company's brand in the community.Rajput says she was putting in an extra hour a day on average, and regularly took calls from supervisors after hours that sometimes lasted 20 to 30 minutes. "It was getting a little too much," says Rajput, 36. "I was working extra hours and it was not even appreciated."
She also had to take part in meetings that often prevented her from working on recruiting,
"It was completely packed," she says.
A few weeks ago, she herself quit, and swiftly found a new job in talent acquisition. She starts next week."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Amerykanie masowo rzucają pracę.
znaczy powrót raju bliski
wielu Amerykanów pomimo pracy pobiera bony żywieniowe (żarcie maja tanie)
Trump powiedzial, że migrantów trzeba przyjmowac (są pracowici, posluszni, zastraszeni, bezproblemowi) a wydalac ich dzieci
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Amerykanie masowo rzucają pracę.
>znaczy powrót raju bliski

Raczej głodu.

Wszystkie posiadłości należą do bardzo waskiej grupy właścicieli, oni też są wierzycielami światowych długów liczonych w trilionach. Bezrobotni najemnicy nie mają żadnego zaplecza, nic co mogłoby ich wyżywić. Gdy przestaną pracować to się okaże, że sami byli wyłącznym źródłem pożywienia dla wszystkich ludzi.

Tu żadne bony żywnościowe nie pomogą, bo nie będzie co jeść, papierem z napisem "należy się" nie najesz się.

Albo ludzie pracują albo głód.

Ciekawe kiedy po przymusowych szczepieniach wprowadza nam przymus pracy. Będziemy mieli znowu komunizm z tą różnicą, że wszystko będzie prywatne i należeć będzie do bardzo waskiej grupy ludzi, o której nikt nic nie będzie wiedział.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>Amerykanie masowo rzucają pracę.
>>znaczy powrót raju bliski
>Raczej głodu.
>Wszystkie posiadłości należą do bardzo waskiej grupy właścicieli, oni też są wierzycielami >światowych długów liczonych w trilionach. Bezrobotni najemnicy nie mają żadnego zaplecza, nic co >mogłoby ich wyżywić. Gdy przestaną pracować to się okaże, że sami byli wyłącznym źródłem >pożywienia dla wszystkich ludzi.
>

Amerykanie skolonizowali pół świata i robić nie muszą.
Zarządzają koloniami i "klimatem".
Trzeba tylko pilnować "demokracji" i przygotować tubylcom kandydatów na "wybory".
Monopol energetyczny i farmakochemiczny daje takie dochody, że pozostaje tylko leżeć na wyspach Bahama. Z nudów można założyć jakiś bank i doić frajerów.

en.wikipedia.org/wiki/Castle_Bank_&_Trust_(Bahamas)

"Castle Bank & Trust był bahamskim bankiem, który był zaangażowany w uchylanie się od płacenia podatków, a także potajemnie zbierał fundusze dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). Bank został założony w latach 6O. przez Paula Helliwella , byłego członka Biura Usług Strategicznych i Burtona Kantera, prawnika podatkowego.
Bank został wykorzystany przez CIA do zbierania pieniędzy na tajne operacje wojskowe".

Gangsterzy też się muszą napracować, tylko oni się groszami i biedakami nie zajmują.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365