Racjonalista - Strona głównaDo treści
nobel z fizyki 2022

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
15-10-2022 17:56alsor (3283 punktów)nobel z fizyki 2022
Jak wiadomo nagrodę Nobla z fizyki w tym roku otrzymali... promotorzy fantastyki kwantowej.

No to sobie pogadajmy o tym... jest ku temu okazja, i być może ostatnia!

EPR paradoks, twierdzenie Bella, pomiary Aspecta, itd.

pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_Bella

Ja na początek zapodam podobny efekt,
może mniej popularny, ale w zasadzie identyczny z... tymi rewelacjami kwantowymi.

pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Bertranda

PS. Czy nie powinni dodać Bertranda do tej grupy tegorocznych Noblistów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Jak wiadomo nagrodę Nobla z fizyki w tym roku otrzymali... promotorzy fantastyki kwantowej.
>No to sobie pogadajmy o tym... jest ku temu okazja, i być może ostatnia!
>EPR paradoks, twierdzenie Bella, pomiary Aspecta, itd.
>pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_Bella
>Ja na początek zapodam podobny efekt,
> może mniej popularny, ale w zasadzie identyczny z... tymi rewelacjami kwantowymi.
>pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Bertranda
>PS. Czy nie powinni dodać Bertranda do tej grupy tegorocznych Noblistów?

Klasyka działań Alsora.

To master troll z frondy rodem, który udaje że panuje nad wzorami zaawansowanej matematyki a dokopuje w odkrycia niewygodne dla teologii (sic!).

Np to że nasz świat jest naprawdę niezdeterminowany (mechanika kwantowa) czyi losuje dalszy przebieg zdarzeń w ostatnim momencie interakcji cząstek i dlatego nawet bóg nie mógłby przewidzieć przyszłości. Bo są równie prawdopodobne różne rozwoje sytuacji !

Omijajcie pseudomądre wypociny tego katola !

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
alsor (3283 punktów)
Przecież sam jesteś religijnym i zabobonnym jełopem, i dlatego o tym nie wiesz - nie jest tak?

Ależ tak niezdeterminowana dziecino

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365