Zaćmienie Słońca we wtorek, 25 października 2022 roku, to częściowe zaćmienie Słońca, które będzie widoczne z Europy, Uralu i zachodniej Syberii, Azji Środkowej, Azji Zachodniej, Azji Południowej oraz z północno-wschodniej Afryki. Maksymalna faza częściowego zaćmienia zostanie zarejestrowana na Nizinie Zachodniosyberyjskiej w Rosji. Jak widać nieco lepiej być bliżej Suwałk niż Wrocławia ale cała Polska się łapie w jedną strefę (+/- 10%). Sporo czasu trwa - zaczyna się przed 11 a kończy po 13-tej. Jak nie masz profesjonalnej szybki to chyba CD/DVD-romy plus okulary przeciwsłoneczne? Ja znalazłem kawałek nieruszanej folii ND Tu są dokładne czasy dla miast w Polsce: www.urania(*)5-pazdziernika-prognoza-pogodyDla tych co nie zobaczą go jutro dał dziś zdjęcie jakieś NYT www.nytime(*)nce/partial-solar-eclipse.htmlSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |