>Jak wygląda kwestia zgłoszenia spadku i późniejszego zniesienia współwłasności mieszkania? Czy >urząd skarbowy sprawdza wartość nieruchomości, którą wpiszemy? Spadek zgłasza się na druku odpowiednim dla sytuacji spadkowej - ze zwolnieniem od podatku (SDZ-2) lub nie (SDZ-1). US sprawdza wartość przedmiotu spadku i w razie jej zaniżenia będzie "protestował", czyli przyjmie własną wycenę. Można się od tego odwoływać mając dobre argumenty (no. wycenę zrobioną przez biegłego). Najprościej jest zadzwonić do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) i oni chętnie powiedzą, jakie są konkretnie przepisy podatkowe pasujące do tej konkretnej sytuacji.
Nie stosuję emoticonów
|