 |
Skąd się wzięło 6 milionów ofiar holokaustu? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-01-2022 10:00 | Arminius (25555 punktów) | Skąd się wzięło 6 milionów ofiar holokaustu?
4 na 4 | W debacie zainicjowanej wątkiem pt. "Dawid Fisher pyta się skąd się wzięło 6 mln ofiar holokaustu"( www.racjonalista.pl/forum.php/s,868817) zostało postawione pytanie jak w tytule wątku. Skąd się wzięła ta liczba? Obiecałem odpowiedzieć na nie, prezentując intrygującą hipotezę. W styczniowym numerze New York Times z 1891 roku, w artykule traktującym o sytuacji Żydów w Rosji znajduje się następujący passus w artykule autorstwa niejakiego Lanina: "Około 6 milionów prześladowanych i wynędzniałych nieszczęśników pozostaje stanowczo wiernych swej religii - co zmienia ich życie w ognisty piec" W czerwcowym numerze NYT z 1900 roku przedrukowano wykład rabina Gottheila i działacza żydowskiego Stephena Wisa, w którym znalazła się między innymi taka opinia na temat sytuacji Żydów w Rosji. "W Rosji jest sześć milionów argumentów, żyjących, krwawiących, cierpiących - które przemawiają za ideą syjonizmu" W marcu 1905 roku NYT donosił o " sześciu milionach naszych zastraszonych braci w Rosji" oraz o "szokujących doniesieniach o sytuacji i niepewnej przyszłości sześciu milionów Żydów w Rosji, która "maluje się w czarnych barwach" z powodu "masakr które ponowie się wydarzyły". Krótki artykuł z listopada 1905 roku, też z NYT jest zatytułowany " Szymon Wolf pyta jak długo rosyjski HOLOKAUST ( powiększenie liter - Arminius) będzie kontynuowany". W kwietniowym numerze NYT z 1910 roku znajdujemy opinię, że "rosyjscy Żydzi doświadczają smutnego losu" i że redakcja NYT wyraża im współczucie z powodu "systematycznego, nieustannego, odbywającego się po cichu mielenia ponad sześciu milionów dusz". Z kolei październikowy numer NYT z 1911 roku donosił o tym, ze " sześć milionów Żydów w Rosji zostało wytypowanych do systematycznego prześladowania i dyskryminowania w świetle prawa". W 1911 roku na Kongresie Syjonistycznym, Max Nordau, wybitny syjonista ogłosił, że "..znamienite rządy kładą podwaliny swoimi własnymi rękami pod anihilację 6 milionów osób i nikt, z wyjątkiem ofiar nie protestuje przeciwko temu, chociaż jest to oczywiście zdecydowanie większa zbrodnia niż jakakolwiek wojna, która jak do tej pory nigdy nie przyniosła śmierci sześciu milionom osób". W styczniu 1917 roku NYT donosił: "sześć milionów Żydów żyje w krajach gdzie są opresjonowani, eksploatowani, okradani, zabijani i pozbawiani wszelkich praw ludzkich". W wrześniu tego samego roku NYT apelował o fundusze w celu złagodzenia losu "Żydów cierpiących ogromne katusze w walczącej Europie, których męka nie zna porównania w historii" oraz konstatował, że "kobiety, dzieci i niemowlaki Muszą być uratowane jeżeli rasa żydowska ma przetrwać ten straszny HOLOKAUST (powiększone litery - Arminius). W czerwcu 1940 roku jeden z liderów syjonizmu Nahum Goldman wyraził nastepująca opinię: "los sześću milionów Żydów w Europie jest przesądzony - jeżeli naziści odniosą ostateczne zwycięstwo". Przykłady jak wyżej to tylko przypadkowa próbka, pierwsza lepsza z brzegu. Takich passusów można znaleźć w prasie żydowskiej oraz kontrolowanej przez Żydów ogrom. Ile, tego nie wiadomo. Należałoby zorganizować zespół historyków, który przebadałby pod określonym kątem żydowską prasę na przestrzeni 50 lat (1890 - 1940) w krajach Zachodu, szczególnie w USA i GB. Jest to praca tytaniczna. Jednakże nawet pobieżna analiza tejże prasy ukazuje nam niezwykle wyraźny schemat. Otóż w prasie żydowskiej (propagandzie żydowskiej) w ciągu kilkudziesięciu lat począwszy od lat 80 - tych 19 wieku, a skończywszy na początku II wojny światowej, ukształtował się specyficzny schemat pisania o sytuacji ludności żydowskiej "na wschodzie". Opierał się on na trzech filarach". Po pierwsze: sześć milionów ( w Europie, a zwłaszcza w Europie Wschodniej lub Rosji), po drugie: niewymowne cierpienie tych Żydów, nieporównywalne z nikim i niczym, po trzecie: używanie - przy opisie krzywd i cierpienia ludności żydowskiej - słowa holokaust bądź też jego synonimów. W kontekście pytania postawionego na początku tego wątku pojawia się następujący problem: Czy liczba 6 milionów ofiar holokaustu ( drugowojennego) przypadkowo wpasowała się w kalkę żydowskiej propagandy sprzed II wojny, czy też na zdarzenia z II wojny nałożono schemat propagandowy wypracowany przez kilkadziesiąt lat jak wyżej w prasie żydowskiej na Zachodzie? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie. Przypominam jednakże, iż pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona uważa, że "nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| romaro (25211 punktów) | Arabowie nie byli święci? | > Przypominam jednakże, iż pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona uważa, że> "nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło holokauście".Armi i znowu konfabulujesz. Po pierwsze, Hanna Yablonka poza kilkoma recenzjami niczym nie może się pochwalić. en.wikipedia.org/wiki/Hanna_YablonkaPo drugie, to co znalazłem - Hanna Yablonka, "Les Juifs d'Orient, Israël et la Shoah" Fragment recenzji z której jasno wynika, że nie neguje ofiar holocaustu, a wprost przeciwnie, poszerza listę zbrodniarzy. Recenzujący dość sceptycznie ocenia walory książki, w której autorka opisuje proces aszkenazyjskich syjonistów Europy przeciwko ich sefardyjskim współwyznawcom w krajach basenu Morza Śródziemnego i Wschodu. Ciężar zarzutu czasami wydaje się poważny. Według niej skala katastrofy Holokaustu sprawiła, że izraelscy historycy drugiej połowy XX wieku stali się niewrażliwi na prześladowania Żydów w świecie arabskim. Aby zasłużyć na badania naukowe, trzeba było zginąć w Auschwitz lub w pogromach Europy. Rezultatem był wielki brak wiedzy o losach wschodnich Żydów podczas wojny. Przez 350 stron czyta się, że los wschodnich Żydów został zaciemniony, zapomniany, a nawet ukryty w historiografii Holokaustu przez opinię publiczną i izraelski sztab polityczny." journals.openedition.org/tsafon/483A więc Arm, żeby było jasne - Hanna Yablonka oskarża o holocaust świat arabski i w żaden sposób nie neguje holocaustu europejskiego
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | zmień pan tryb | >A więc Arm, żeby było jasne - Hanna Yablonka oskarża o holocaust świat arabski i w żaden sposób >nie neguje holocaustu europejskiego.
A dlaczegóż pan, powołując się na "jasność"....zaciemnia problem? Przecież nie zostało nigdzie napisane, że Hanna jak wyżej neguje holocaust. Skończ pan z formułą lewackiego ideolo i przestaw się na tryb historii de lege artis.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Jabłonka nie umniejsza liczby ofiar | Źle się wyraziłem - nie tyko nie neguje - nie umniejsza liczby ofiar
>Skończ pan z formułą lewackiego ideolo i przestaw się na tryb historii de lege artis. Ale jak to, Arabowie gorsi niż hitlerowskie Niemcy? Dasz wiarę tej wybitnej - przecież według ciebie: >Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona uważa,
Armi, w końcu te twoje bzdury "profesorskie" ktoś rewiduje.
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | kto i jak? | >Armi, w końcu te twoje bzdury "profesorskie" ktoś rewiduje.
Ale kto i jak? Bo ja nie widzę żadnej rewizji tego co napisałem.
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: kto i jak? | >>Armi, w końcu te twoje bzdury "profesorskie" ktoś rewiduje. >Ale kto i jak? Bo ja nie widzę żadnej rewizji tego co napisałem.
Sugerujesz już w drugim swoim wątku, że holokaust nie pochłonął tyle ofiar, Powołując się na Jabłonkę, którą próbowałeś przedstawić jako specjalistkę. Przypomnę twoje słowa: >"Czy pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona też jest "niedokształcona"? Przypomnę co według ciebie stwierdziła: >"Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście. Więc Armi, przytocz powyższy cytat w szerszym kontekście, a nie jakieś zlepki z gazet. Ja nie twierdzę, że jest lub nie, prawdziwy. Ty masz to udowodnić, ale nie w tak niechlujny sposób. Powołując się na książkę Jabłonki mógłbym teraz postawić tezę, że państwa Arabskie wymordowały miliony żydów, bo niestety, ale taki zarzut stawia w swojej książce.
Dlatego pytam jeszcze raz - Kiedy Hanna Jabłonka "specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona" jest "niedokształcona", a kiedy "wykształcona"?
Tak Armi, według "specjalizującej się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona" pani profesor, to twoi Irańscy przyjaciele mordowali Żydów. Jesteś gotów w to uwierzyć też? Już nie mówię o tym by te bzdury (a może nie) powielać.
Konfabulujesz "siermiężnie", ale tak kończy ktoś, kto na otrzymanych zlepkach z szemranych stron swoją wiedze opiera.
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełnił swoją wersją Mein Kampf, którą przyćmił dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | nie robić z kobiety intelektualnej prostytutki | >Sugerujesz już w drugim swoim wątku, że holokaust nie pochłonął tyle ofiar, Powołując się na >Jabłonkę, którą próbowałeś przedstawić jako specjalistkę. Przypomnę twoje słowa:
Nie. To sugeruje reżyser filmu, Żyd, potomek tych co przeżyli holokaust. I to on przedstawił Jabłonkę jako takową specjalistkę. Jest to, przypomnę panu, profesor specjalizująca się w Holocaust Studies, pracująca na Uniwersytecie im. Ben Guriona w Izraelu, która powiedziała: "Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście". Tego faktu nie jesteś pan w stanie poddać swej lewackiej i krętackiej obróbce. Każda próba takiego spinu będzie tylko pana bezwzględnie kompromitowała, więc daj pan sobie z tym spokój.
>Przypomnę co według ciebie stwierdziła:
Nie według mnie, tylko według reżysera filmu, Żyda, potomka tych co przeżyli holokaust.
>Więc Armi, przytocz powyższy cytat w szerszym kontekście, a nie jakieś zlepki z gazet.
Cytaty z gazet wskazują na to, że schemat 6 milionów Żydów doświadczających cierpień, krzywd, prześladowań a nawet holokaustu funkcjonował na długo przez II wojną.
>Ja nie >twierdzę, że jest lub nie, prawdziwy. Ty masz to udowodnić, ale nie w tak niechlujny >sposób.
Pan potrafi "looknąć" do archiwów on line w błyskotliwy sposób. Więc pan sobie zweryfikuj owe "zlepki" z prasy żydowskiej ale bądź pan uczciwy i potem podziel się są wiedzą na temat ze wszystkimi.
>Powołując się na książkę Jabłonki mógłbym teraz postawić tezę, że państwa Arabskie wymordowały >miliony żydów, bo niestety, ale taki zarzut stawia w swojej książce.
Zacytuj więc pan te tezę o mordowaniu milionów Żydów, którą w swej książce zaprezentowała Pani Jabłonka. Przy czym mam do pana prośbę aby pan nie kłamał i "nie przyprawiał gęby" pani Profesor. Nawet żydowska kobieta zasługuje na jakiś elementarny szacunek.
>Dlatego pytam jeszcze raz - Kiedy Hanna Jabłonka "specjalizująca się w Holocaust Studies na >Uniwersytecie im. Ben Guriona" jest "niedokształcona", a kiedy "wykształcona"?
To zależy co twierdzi. Na razie stwierdziła, co jest potwierdzone przez reżysera filmu, Żyda, że "Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście". Jej wypowiedź jak wyżej harmonizuje z tezą postawioną w moim wątku, iż nie można wykluczyć, że do holokaustu drugowojennego został zastosowany niejako z automatu schemat propagandowego ujmowania losu Żydów sprzed II wojny. W tym zakresie więc wiele wskazuje na to, że jest wykształcona. Jeżeliby twierdziła, że Arabowie wymordowali miliony Żydów - jak pan insynuuje - to wtedy byłaby nie tyle niedokształcona, co w ogóle niewykształcona. Nie sądzę żeby takową była. W każdym razie czekam na cytat z książki pani profesor w którym przypisuje Arabom wymordowanie milionów Żydów.
>Tak Armi, według "specjalizującej się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona" >pani profesor, to twoi Irańscy przyjaciele mordowali Żydów. Jesteś gotów w to uwierzyć też?
Wszystko zależy od liczby owych zamordowanych. Paru na pewno zamordowali - ale nie miliony. I znów poproszę o cytat - bo ma intuicja podpowiada mi że chcesz pan zrobić w swej lewackiej formule z tej Żydowki k..wę - a przecież żadna kobieta, nawet Żydówka, nie zasługuje na to.
|
|
| | | | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: nie robić z kobiety intelektualnej prostytutki | > Wszystko zależy od liczby owych zamordowanych. Paru na pewno zamordowali - ale nie miliony. I znów poproszę o cytat - bo ma intuicja podpowiada mi że chcesz pan zrobić w swej lewackiej formule z tej Żydowki k..wę - a przecież żadna kobieta, nawet Żydówka, nie zasługuje na to.W moich oczach żadna, w twoich pod warunkiem, że ubrana na twoja modłę, czyli islamskiego taliba, że przypomnę jak do kurew przyrównałeś kobiety "Kobieta która wali "bez krępacji" po oczach przypadkowych ludzi w publicznym miejscu swoim "wielbłądzim kopytem" jest wzorcowym przykładem lafiryndy" Albo to "chodzi o to, żeby nie wyglądać jak tania k..wa z "kopytem wielbłądzim" na wierzchu." www.racjonalista.pl/forum.php/s,852701#w852707> I znów poproszę o cytatArmi chyba ci się popieprzyło. Sugerujesz już w drugim swoim wątku, że holokaust nie pochłonął tyle ofiar, Powołując się na Jabłonkę, którą próbowałeś przedstawić jako specjalistkę. Przypomnę twoje słowa: > "Czy pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona też jest "niedokształcona"?Dlatego to ja prosiłem ciebie o kontekst, a nawet ci podałem źródło byś mógł w nim znaleźć pełną treść do poduchy Więc jeszcze raz podaję źródło: "Les Juifs d'Orient, Israël et la Shoah" Nauczyłeś się, że ci podają na tacy i jak ta kserokopiarka się zachowujesz serwując jakieś z doopy wzięte zlepki Sytuacja przypominać zaczyna tę [Załącznik]
|
|
| | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | bez sutenerstwa! | >Wszystko zależy od liczby owych zamordowanych. Paru na pewno zamordowali - ale nie miliony. I znów poproszę o cytat - bo ma intuicja podpowiada mi że chcesz pan zrobić w swej lewackiej formule z tej Żydowki k..wę - a przecież żadna kobieta, nawet Żydówka, nie zasługuje na to. W moich oczach żadna...
To przytocz pan cytaty z których będzie wynikało, że pani profesor wypowiedziała tezy, które pan włożył w jej usta. Jeżeli pan tego nie zrobisz to wyjdzie pan na sui generis sutenera który metodą siłową usiłuje zmusić do prostytucji (intelektualnej) kobietę.
>Armi chyba ci się popieprzyło. Sugerujesz już w drugim swoim wątku, że holokaust nie pochłonął >tyle ofiar, Powołując się na Jabłonkę, którą próbowałeś przedstawić jako specjalistkę. Przypomnę >twoje słowa:
Jeżeli tu kogoś "popieprzyło", to reżysera filmu "Okrągła liczba", Żyda, potomka ocalałych z holokaustu oraz naukowców których opinie przywołuje, nie mnie.
Ogólnie pańskie komentarze są pozamerytoryczne i usiłują tanią erystyką podważać tezę, postawioną, raz jeszcze podkreślam, nie przez moją skromną osobę.
|
|
| | | | | | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: bez sutenerstwa! | >To przytocz pan cytaty z których będzie wynikało, że pani profesor wypowiedziała tezy, które pan włożył w jej usta. Sugerujesz już w drugim swoim wątku, że holokaust nie pochłonął tyle ofiar, Powołując się na Jabłonkę, którą próbowałeś przedstawić jako specjalistkę. Przypomnę twoje słowa: >"Czy pani profesor Hanna Jabłonka specjalizująca się w Holocaust Studies na Uniwersytecie im. Ben Guriona też jest "niedokształcona"? Przypomnę co według ciebie stwierdziła: >"Nikt odpowiedzialny w tym także żaden szanujący się historyk nie powie, że 6 mln Żydów zginęło w holokauście. Więc Armi, przytocz powyższy cytat w szerszym kontekście, a nie jakieś zlepki z gazet. Ja nie twierdzę, że jest lub nie, prawdziwy. Ty masz to udowodnić, ale nie w tak niechlujny sposób. Powołując się na książkę Jabłonki mógłbym teraz postawić tezę, że państwa Arabskie wymordowały miliony żydów, bo niestety, ale taki zarzut stawia w swojej książce.
>Ogólnie pańskie komentarze są pozamerytoryczne i usiłują tanią erystyką podważać tezę, postawioną, raz jeszcze podkreślam, nie przez moją skromną osobę.
Co w powyższym jest pozamerytorycznego.
Masz problem z udokumentowaniem swoich bredni? Ja ci dziesiątki stron podać mogę, że p*****lisz brednie. Nie ja się powołałem na tą "wybitną profesure" tylko ty, więc szukaj w źródłach, które ci ja podałem na tacy, jeżeli sam ich nie masz. Jeszcze za Mantopym napisz, że to nie ruskie mordowali Polaków w Katyniu i będzie ok.
|
|
| qwery (2864 punktów) | Odp: Skąd się wzięło 6 milionów ofiar holokaustu? |
Ok, to mogla być wczesniejsza kalka. Ale skad sie akurat wzielo to 6mln? nie 5 nie 7 a 6? To nie jakiś zapis o tym ze tyle trzeba by panstwo izrael sie odrodzilo, w taludzie, czy gdzie tam?
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | domniemywam | >Ok, to mogla być wczesniejsza kalka. Ale skad sie wzielo to 6mln? To nie jakiś zapis o tym ze >tyle trzeba by panstwo izrael sie odrodzilo, w taludzie, czy gdzie tam?
Nie jestem w stu procentach pewny. Ale jest wcale prawdopodobne że na taka liczbę (chyba zawyżoną) oceniano wielkość populacji żydowskiej w Rosji albo w ogóle w Europie Wschodniej - przy czym oczywiście nigdy dokładnie nie definiowano pojęcia owej Europy Wschodniej. Tak więc jest to w jakimś stopniu creatio ex nihilo na potrzeby żydowskiej tuby propagandowej.
|
|
|  | 2 na 2 | qwery (2864 punktów) | Odp: domniemywam | |
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | rewelacja! | > No dobrze, jak sam sobie czlowiek nie poszuka to mu niktnie poszuka.> pressmania(*)ych-mit-zalozycielski-izraela/Rewalacyjny materiał. Ściśle - nota bene - korespondujący z tym co napisałem. O tym proroctwie nie widziałem. Bardzo ciekawe i wyglądające na wiarygodne. "Badania pokazują, że powód tej dziwnej żydowskiej obsesji związanej z liczbą 6 mln bierze się ze starożytnego proroctwa religijnego w Torze. Według pewnych źródeł, proroctwo to przewidziało, że zanim naród żydowski będzie mógł wysunąć roszczenia i zdobyć Palestynę, by ustanowić żydowską ojczyznę zwaną "Izrael", musi zginąć 6 mln Żydów w ofierze całopalenia (czyli holokauście), jako ofierze złożonej ich żądnej krwi boskości, YHWH. (Zobacz Weintraub, Ben. The Holocaust Dogma of Judaism: Keystone of the New World Order. Washington, D.C.: Cosmo Pub., 1995.) Żydowski autor Benjamen Blech potwierdził to w książce "The Secrets of Hebrew Words" [Tajemnice hebrajskich wyrazów] confirmed this reality (J Aronson Inc., 1991, p. 241), twierdząc: "Hebrajskie słowo ‚powrócisz' (TaShaVu) wydaje się być napisane niepoprawnie. Gramatycznie wymaga innego (vav), i powinnoo być (TaShUVU). Dlaczego brakuje mu litery (vav) oznaczającej sześć? [TaShaVU] bez vav to przepowiednia dla narodu żydowskiego o ostatecznym powrocie do ich narodowej ojczyzny. Według numerologii TaShaVU daje 708: tav = 400, shin = 300, vei = 2, vey = 6. Kiedy piszemy rok, ignorujemy millenia. W 1948 roku świeckiego kalendarza, widzimy cud żydowskiego powrotu do Izraela. W hebrajskim kalendarzu był to rok 5708. Był to rok przepowiedziany niekompletnym słowem (TaShuVu), powrócisz. Powróciliśmy, brakowało 6 - najważniejszych 6 mln naszych ludzi, którzy zginęli w holokauście. Ale spełnienie przepowiedni powrotu dokładnie w tym roku sugerowane przez gematrię TaShuVU daje pewną nadzieję, że słowa proroków o Ostatecznym Odzyskaniu sprawdzą się również"." Książka Dona HeddesheimeraThe First Holocaust: Jewish Fundraising Campaigns With Holocaust Claims During and After World War One, [Pierwszy holokaust: żydowskie kampanie zbierania funduszy z holokaustu podczas i po I wojnie światowej] budzi czujność obiektywnego badacza dziejów współczesnych. Autor pokazuje zdumiewającą kolekcję wycinków z gazet i artykułów propagandowych od końca XIX wieku, które mówiły o cierpieniach i nadchodzącej eksterminacji europejskiego żydostwa. W nich odkrywamy, że dziesiątki razy przed II wojną światową Żydzi przywoływali kabalistyczną liczbę "6 milionów", jako liczbę Żydów na skraju śmierci i destrukcji, w różnych okresach zamieszek i konfliktów w Europie i Rosji." (j.w.)
|
|
| | |  | | qwery (2864 punktów) | Odp: rewelacja! | > >No dobrze, jak sam sobie czlowiek nie poszuka to mu niktnie poszuka.> >pressmania(*)ych-mit-zalozycielski-izraela/> Rewalacyjny materiał. Ściśle - nota bene - korespondujący z tym co napisałem. O tym proroctwie nie widziałem.No jak pan niewiedzialeś to nie wiem czy to moze byc wiarygodne. Żeby korzystać z przepowiedni to musi ona byc szeroko znana, a wowczas coś by pan o tym wiedział.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | niekoniecznie |
>No jak pan niewiedzialeś to nie wiem czy to moze byc wiarygodne. Żeby korzystać z przepowiedni to musi ona byc szeroko znana, a wowczas coś by pan o tym wiedział.
Niekoniecznie. Jestem tylko człowiekiem ze wszystkimi ograniczeniami wynikającymi z tego faktu.
|
|
| | |  | | haish (2905 punktów) | Odp: rewelacja! | > >No dobrze, jak sam sobie czlowiek nie poszuka to mu niktnie poszuka.> >pressmania(*)ych-mit-zalozycielski-izraela/> Rewalacyjny materiał. Ściśle - nota bene - korespondujący z tym co napisałem. O tym proroctwie nie widziałem.> Bardzo ciekawe i wyglądające na wiarygodne.Tak samo jak doniesienia prasowe o rolniku w Polsce w latach 70 którego porwało UFO. > "Badania pokazują, że powód tej dziwnej żydowskiej obsesji związanej z liczbą 6 mln bierze się ze starożytnego proroctwa religijnego w Torze. Według pewnych źródeł, proroctwo to przewidziało, że zanim naród żydowski będzie mógł wysunąć roszczenia i zdobyć Palestynę, by ustanowić żydowską ojczyznę zwaną "Izrael", musi zginąć 6 mln Żydów w ofierze całopalenia (czyli holokauście), jako ofierze złożonej ich żądnej krwi boskości, YHWH. (Zobacz Weintraub, Ben. The Holocaust Dogma of Judaism: Keystone of the New World Order. Washington, D.C.: Cosmo Pub., 1995.) Żydowski autor Benjamen Blech potwierdził to w książce "The Secrets of Hebrew Words" [Tajemnice hebrajskich wyrazów] confirmed this reality (J Aronson Inc., 1991, p. 241), twierdząc:> "Hebrajskie słowo ‚powrócisz' (TaShaVu) wydaje się być napisane niepoprawnie. Gramatycznie wymaga innego (vav), i powinnoo być (TaShUVU). Dlaczego brakuje mu litery (vav) oznaczającej sześć? [TaShaVU] bez vav to przepowiednia dla narodu żydowskiego o ostatecznym powrocie do ich narodowej ojczyzny. Według numerologii TaShaVU daje 708: tav = 400, shin = 300, vei = 2, vey = 6. Kiedy piszemy rok, ignorujemy millenia. W 1948 roku świeckiego kalendarza, widzimy cud żydowskiego powrotu do Izraela. W hebrajskim kalendarzu był to rok 5708. Był to rok przepowiedziany niekompletnym słowem (TaShuVu), powrócisz. Powróciliśmy, brakowało 6 - najważniejszych 6 mln naszych ludzi, którzy zginęli w holokauście. Ale spełnienie przepowiedni powrotu dokładnie w tym roku sugerowane przez gematrię TaShuVU daje pewną nadzieję, że słowa proroków o Ostatecznym Odzyskaniu sprawdzą się również"."To, że hebrajskie litery mają wartości liczbowe nie jest tajemnicą, to że za pomocą liter w przeszłości zapisywano daty również. Punktację masorecką opracowywano kilka wieków. Równolegle powstał język tak zwany hebrajski 'biblijny' (na potrzeby greckich i łacińskich przekładów ST). Po 1948 roku w nowo powstałym państwie Izrael podjęto wysiłek mający na celu reaktywację języka hebrajskiego. Pracowali nad tym uczeni i językoznawcy, a nie łacińscy lub greccy teolodzy. Obecny język hebrajski oparty jest tak samo jak język TORY na szoreszach i binjanie. Żaden Izraelczyk mówiący po hebrajsku nie uważa języka 'biblijnego hebrajskiego', ten język funkcjonuje w chrześcijaństwie. Kabałę i jej metody wyciągania wniosków w oparciu analizę cyfrowych wartości liter stosowano w średniowieczu po to aby uwiarygodnić autorytetem 'pisma(liter)' to co inaczej udowodnić się nie udawało. Książka którą napisał Benjamen Blech wydana w latach 90-tych jest napisana dla pieniędzy ima taką samą wartość jak książki von Denikena lub A.Mostowicza w sprawach kontaktów ludzkości z 'innymi cywilizacjami'. W latach kiedy Blech wydawał swoje 'prace' społeczeństwo izraelskie posługiwało się powszechnie językiem hebrajskim, istniały uniwersytety gdzie hebrajski był i jest obecnie językiem wykładowym. W wyniku badań lingwistów izraelskich i nie tylko prowadzone są badania nad językami zachodniosemickimi w tym tzw paleo-hebrajskim(nie mylić z hebrajskim 'biblijnym'). Pracę i wywody Blecha oparte są na metodach stoswanych w średniowieczu, kiedy to nie istniała lingwistyka, a ci co znali pismo zazdrośnie strzegli tego sekretu stosowali też różne wybiegi aby zagmatwać przekaz pisma - co czyniło znających pismo ELITĄ.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | potrzeba obiektywizacji | >Tak samo jak doniesienia prasowe o rolniku w Polsce w latach 70 którego porwało UFO.
Proszę podać jakąś recenzje/opinię dyskredytującą książki jak niżej i degradujące je do poziomu pseudonauki. Bo to ż eich autorzy stosowali inne "przestarzałe" metody warsztatowe asbolutnie o niczym nie świadczy. Z doświadczenia wiem, że stare metody były/są znacznie lepsze od współczesnych w wielu wypadkach.
(Zobacz Weintraub, Ben. The Holocaust Dogma of Judaism: Keystone of the New World Order. Washington, D.C.: Cosmo Pub., 1995.) Żydowski autor Benjamen Blech potwierdził to w książce "The Secrets of Hebrew Words" [Tajemnice hebrajskich wyrazów] confirmed this reality (J Aronson Inc., 1991, p. 241), twierdząc:
|
|
| | | | |  | | haish (2905 punktów) | Odp: potrzeba obiektywizacji | >>Tak samo jak doniesienia prasowe o rolniku w Polsce w latach 70 którego porwało UFO. >Proszę podać jakąś recenzje/opinię dyskredytującą książki jak niżej i degradujące je do poziomu pseudonauki. Bo to ż eich autorzy stosowali inne "przestarzałe" metody warsztatowe asbolutnie o niczym nie świadczy. Z doświadczenia wiem, że stare metody były/są znacznie lepsze od współczesnych w wielu wypadkach. > (Zobacz Weintraub, Ben. The Holocaust Dogma of Judaism: Keystone of the New World Order. Washington, D.C.: Cosmo Pub., 1995.) Żydowski autor Benjamen Blech potwierdził to w książce "The Secrets of Hebrew Words" [Tajemnice hebrajskich wyrazów] confirmed this reality (J Aronson Inc., 1991, p. 241),
Czasy kiedy kabaliści pisali dla ludu(plebsu nie znającego języka i tym bardziej pisma) hebrajskie amulety na szczęście, aby zachować zdrowie i zapobiec chorobie, jako ochronę przed złym(duchem) i inne okoliczności - minęły bezpowrotnie. Takowe praktyki są tożsame z egzorcyzmami w kk. To jest dobre dla nieuków i tępaków, - choć to pożałowania godne wielu ludzi nawet obecnie wierzy(święcie) w takie idiotyzmy.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | czasy i obyczaje |
>Czasy kiedy kabaliści pisali dla ludu(plebsu nie znającego języka i tym bardziej pisma) hebrajskie amulety na szczęście, aby zachować zdrowie i zapobiec chorobie, jako ochronę przed złym(duchem) i inne okoliczności - minęły bezpowrotnie. >Takowe praktyki są tożsame z egzorcyzmami w kk. >To jest dobre dla nieuków i tępaków, - choć to pożałowania godne wielu ludzi nawet obecnie wierzy(święcie) w takie idiotyzmy.
Pan nie odpowiedział na pytanie. Poza tym proszę pamiętać, iż rozprawiamy o czasach sprzed 140 - 90 lat. pan sobie nie zdaje sprawy z tego w co wówczas wielu ludzi, w tym Żydów, wierzyło.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) | Odp: rewelacja! |
> Pracę i wywody Blecha oparte są na metodach stoswanych w średniowieczu, kiedy to nie istniała lingwistyka, a ci co znali pismo zazdrośnie strzegli tego sekretu stosowali też różne wybiegi> aby zagmatwać przekaz pisma - co czyniło znających pismo ELITĄ.Zupelnie jak dziś fizycy od STW
|
|
| | | |  | | qwery (2864 punktów) |
>Pracę i wywody Blecha oparte są na metodach stoswanych w średniowieczu, kiedy to nie istniała lingwistyka, a ci co znali pismo zazdrośnie strzegli tego sekretu stosowali też różne wybiegi >aby zagmatwać przekaz pisma - co czyniło znających pismo ELITĄ. >
Czy moglbyś skierowac do jakis źródeł które by mowily o powyższym gmatwaniu?
|
|
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Skąd się wzięło 6 milionów ofiar holokaustu? | >>Należałoby zorganizować zespół historyków, który przebadałby pod określonym kątem żydowską prasę na przestrzeni 50 lat (1890 - 1940) <<
Co by to dało ? Prasa to jest tylko prasa i już wolałbym prasę cytującą historyków niż historyków cytujących prasę. A o tym, że to ruskie wyskoczyli z tymi 5 czy 6 milionami, to słychać od dawna. Liczba okrągła, a więc wzięta z niczego czyli z głowy, była szacunkową liczbą żydów zamieszkujących ... co? No i założono, że wszystkich zamordowano, a ci niezamordowani podchwycili to, żeby nakręcać swój geszeft.
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>W styczniu 1917 roku NYT donosił: "sześć milionów Żydów żyje w krajach gdzie są opresjonowani, >eksploatowani, okradani, zabijani i pozbawiani wszelkich praw ludzkich".
To co NYT pisał przed żydowskim zamachem stanu to można wstawić między bajki. Problem Żydów w Rosji wynikał z przyczyn ekonomicznych. Było za dużo ludzi a za mało jedzenia. Ciekawą sprawą w ZSRR jest to, że na początku Żydzi mordowali się nawzajem. Na zachód od wsi Kommunarka w latach 3O XX w. znajdowała się strzelnica , na której zastrzelono ponad 32 OOO ludzi. Obok była wiejska rezydencja żydowskiego kata, przewodniczącego OGPU i komisarza ludowego NKWD, Genricha Jagody, syna złotnika, którego żydobolszewicy, jego koledzy, zastrzeli go i żonę Idę Awerbach w 1938 roku. Lista Żydów, zamordowanych przez Żydów, w ZSRR jest bardzo długa. Sprzedajni Żydzi walczyli między sobą, likwidując Żydów, wyznaczonych przez obce służby. Każdy kto był podejrzany lub miał kontakt z Niemcami, został odstrzelony przez opłaconych przez Brytyjczyków agentów. Mi najbardziej żal jest Trockiego. Żydobolszewicy zjednoczeni w walce z Rosjanami, po ich pokonaniu, zaczęli się mordować nawzajem. Zabrakło Trockiego i Lenina, to sprawy przejęły trudno dzisiaj określić czyje siły. Sądząc po efektach były to brytyjskie służby. Brytyjczycy rzadko z kim się dogadywali a po rozmowach następowała seria tajemniczych zgonów ich adwersarzy.
|
|
 | | qwery (2864 punktów) | >>W styczniu 1917 roku NYT donosił: "sześć milionów Żydów żyje w krajach gdzie są opresjonowani, >>eksploatowani, okradani, zabijani i pozbawiani wszelkich praw ludzkich". >To co NYT pisał przed żydowskim zamachem stanu to można wstawić między bajki. Problem Żydów w Rosji wynikał z przyczyn ekonomicznych. Było za dużo ludzi a za mało jedzenia. >Ciekawą sprawą w ZSRR jest to, że na początku Żydzi mordowali się nawzajem. >Na zachód od wsi Kommunarka w latach 3O XX w. znajdowała się strzelnica , na której zastrzelono ponad 32 OOO ludzi. Obok była wiejska rezydencja żydowskiego kata, przewodniczącego OGPU i komisarza ludowego NKWD, Genricha Jagody, syna złotnika, którego żydobolszewicy, jego koledzy, zastrzeli go i żonę Idę Awerbach w 1938 roku. Lista Żydów, zamordowanych przez Żydów, w ZSRR jest bardzo długa. Sprzedajni Żydzi walczyli między sobą, likwidując Żydów, wyznaczonych przez obce służby.
Pewnie tak bylo, też tak bylo ale czy nie rozsadniej jest przyjąc ze to w wyniku wewnetrznych rozgrywek rożnych frakcji tyle zydów zostalo zabitych?
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Pewnie tak bylo, też tak bylo ale czy nie rozsadniej jest przyjąc ze to w wyniku wewnetrznych >rozgrywek rożnych frakcji tyle zydów zostalo zabitych?
Brytyjczycy pilnowali swojego imperium, robili dokładnie to, co teraz robią Amerykanie. Jak podpisywano traktat wersalski, bez udziału Niemiec, to Brytyjczycy stali po stronie Niemiec. Wiedzieli, że słabe Niemcy, połkną żydobolszewicy. Najlepszych doradców to miał ze sobą prezydent USA Wilson. Wcześniej była jeszcze misja Williama Christiana Bullitta, który pośredniczył z żydobolszewikami. Wtedy Brytyjczycy bali się żydobolszewików i wspierali Niemców. Jak uzbrojono Niemców to Brytyjczycy się bali, żeby się nie połączyli z żydobolszewikami. Brytyjczycy znowu mieli kłopot i musieli zrobić zadymę żydobolszewikom. Nie dawno taką zadymę zrobili Amerykanie Francuzom. Na tym polega trzymanie słabszych w szachu. Raz jednego trzeba wspierać, raz drugiego a potem napuścić ich na siebie. A na końcu przyjść w chwale, wystawić rachunek i ich "pogodzić". Różne frakcje partyjne to zakładają obce agentury, finansując psycholi chorych na władzę. To samo się dzieje teraz u nas. Jakby obce agentury trzeba było legalizować, to by nawet prosty człowiek, nie obeznany z polityką, coś z tego zrozumiał. Hamerlik powinien do swojej koncepcji jawności majątków, dołączyć postulat, jawności i rejestracji obcych agentur.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|