Dostaliśmy (nie jestem pewien, czy potrafię nazwać chorobę) szczepionkę w niecały rok. RSV jest problemem od dziesięcioleci i nie ma szczepionki. Co jest skomplikowanego w RSV, że nie możemy otrzymać szczepionki? Nie sądzę, że mamy szczepionkę przeciwko HIV i rozumiem, że to dlatego, że HIV atakuje białe krwinki, więc bardzo trudno jest zrobić na nie szczepionkę.
Co jest takiego trudnego w RSV? Widziałem kilka doniesień prasowych spekulujących, że „możemy” być blisko szczepionki, ale jeszcze jej nie mamy. |