Racjonalista - Strona głównaDo treści
Doktor Jekyll i pan Hyde

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-01-2022 20:57Hamerlik Konopka (19903 punktów)Doktor Jekyll i pan Hyde
Powszechnie sądzi się, że człowiek w tajemnicy staje się lepszy, bo swobodny i wolny, tylko w tajemnicy wybiera to , czego naprawdę chce. Stąd idea tajnych, przez co „wolnych” wyborów.

Dlatego mam pomysł na eksperyment:

Jaki rodzaj porno do obejrzenia wybierze przeciętny człowiek z ulicy, oglądając porno publicznie, wśród nieznajomych, wśród znajomych i samotnie w całkowitej tajemnicy przed innymi, a przynajmniej tak sądząc, mając potencjalnie dostęp do każdego rodzaju porno, od lekkich filmów erotycznych do przerażającego hardcore.

W tym eksperymencie dowiemy się, jakie emocje uwalniają u ludzi tajemnice i czy w ogóle na podstawie wyboru rodzaju porno.

Piszę o tym eksperymencie, będąc właściwie pewnym, na podstawie własnych doświadczeń życiowych, jaki byłby jego wynik. Sądzę, że przerażająco prawdziwy.

Wciąż powtarzam, że tajne wybory są nieważne, bo niemoralne.
Człowiek w tajemnicy zmienia się w bestię.

„Pod osłoną nocy Jekyll jako Hyde staje się ucieleśnieniem zła.”
pl.wikipedia.org/wiki/Doktor_Jekyll_i_pan_Hyde_(nowela)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)

>Człowiek w tajemnicy zmienia się w bestię.
>"Pod osłoną nocy Jekyll jako Hyde staje się ucieleśnieniem zła."

Dopiero teraz do tego doszedłeś, że każdy człowiek posiada dwa oblicza?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Człowiek w tajemnicy zmienia się w bestię.
>>"Pod osłoną nocy Jekyll jako Hyde staje się ucieleśnieniem zła."
>Dopiero teraz do tego doszedłeś, że każdy człowiek posiada dwa oblicza?

Doszedłem do tego, że tajny wybór jest niemoralny i przez to nieważny. Ważny jest jedynie wybór jawny, bowiem ten tylko jest moralny.

Ten wniosek ma swoje liczne implikacje.

szarley to w realu Johannes Jerlas
25-01-2022 23:20 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
Ważny jest jedynie wybór jawny, bowiem ten tylko jest moralny.
>Ten wniosek ma swoje liczne implikacje.
>
Skończ już dupcyć, moralność w twoich wypowiedziach ma negatywny obraz i oddźwięk. Tobie ona jest na pewno obca.

Kuźwa, wyobraźcie sobie kogoś inteligentnego, myślącego racjonalnie, szukającego forum, na którym będzie mógł podzielić się swą wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami. No przecież dla takich osób chyba to forum powstało. A tu nagle czytając tematy stanowiące chleb powszedni tego forum, co zrobi? Odejdzie stąd w pizdu. Serio, tego chcemy, aby na forum nie pojawiały się osoby nowe, myślące, wnoszące coś nowego?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wnoszące coś nowego?

Raczej wnoszące to co chcesz usłyszeć, tak jak media, które publikują to tylko co czytelnicy chcą przeczytać, oczywiście dla kasy.

A ludzie chcą przeczytać, że oni są dobrzy i źli są inni i jeszcze, że im się więcej należy.

Ty nie jesteś otwarty na żadne nowe. Ty jesteś otwarty tylko na stare co najwyżej w nowej odsłonie. Wy już tak macie, że mlocicie wciąż tą samą słomę na tysiace różnych sposobów. Ostatecznie dochodzicie zawsze do tych samych wiekowych już wniosków.

Tu w tym miejscu zadne odkrycie się nie przyjmie. Każde nowe spojrzenie zostanie natychmiast zaatakowane i zwalczane.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365