 |
Podaj mi powody, dla których nie miałbym przejść na twoją re Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-04-2025 15:37 | kopehgo1 (1 punktów) | Podaj mi powody, dla których nie miałbym przejść na twoją re | Serio. Ludzie zawsze mówią, dlaczego ich religia jest tą właściwą, ale jestem ciekaw — jakie są wyzwania lub wady twojej wiary, które mogą sprawić, że ktoś zastanowi się dwa razy, zanim się nawróci? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| witamziomy (536 punktów) | >Serio. Ludzie zawsze mówią, dlaczego ich religia jest tą właściwą, ale jestem ciekaw - jakie >są wyzwania lub wady twojej wiary, które mogą sprawić, że ktoś zastanowi się dwa razy, zanim się >nawróci?
Wyzwaniem dla religii z którą obcuję jest obecnie utrzymanie wiernych, tych którzy zostali i ukazują pozory wiary, Wadą są pośrednicy, smutni panowie, którzy interpretują pisma i wychodzi z tego sama irracjonalność.
|
|
 | | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >Serio. Ludzie zawsze mówią, dlaczego ich religia jest tą właściwą, ale jestem ciekaw - jakie> >są wyzwania lub wady twojej wiary, które mogą sprawić, że ktoś zastanowi się dwa razy, zanim się> >nawróci?> Wyzwaniem dla religii z którą obcuję jest obecnie utrzymanie wiernych, tych którzy zostali i ukazują pozory wiary,> Wadą są pośrednicy, smutni panowie, którzy interpretują pisma i wychodzi z tego sama irracjonalność.Utrzymanie wiernych to wyzwanie dla instytucji religijnych, religia nie ma żadnych trosk. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
|  | 1 na 1 | haish (2904 punktów) |
>Utrzymanie wiernych to wyzwanie dla instytucji religijnych, religia nie ma żadnych trosk. >DUCH
Tylko wierzący w dżizuska-alkoholika po wypiciu jego zbawicielskiej krwi nie mają żadnych trosk i problemów. Ten stan to upojenie alkoholowe. Na sprzedaży alkoholu zarabiają nieliczni, a jego miłośnicy mają na własne życzenie pomroczność umysłową.
Niestety, ale wbrew rozsądkowi i racjonalnemu myśleniu, pomimo że dla obiektywnego i trzeźwo myślącego człowieka nie stanowi problemu odnalezienie drogi kompromisu pomiędzy dziedzictwem religijnym ludzkości i współczesną nauką, to pojawiają się przeszkody i problemy wynikające z utartych schematów społecznych i edukacyjnych. Reforma tychże, tak aby edukacja religijna była tożsama i zgodna z wiedzą naukową ludzkości XXI wieku zrujnowałaby wiele ciepłych i intratnych posadek w hierarchi religijnej, uniwersyteckiej, oraz w wielu innych dziedzinach życia. Właściwie od dawna jest tak, że większość woli stary porządek i broni go wszelkimi dostępnymi metodami. Nie jest odkrywcze dojście do wniosków, opierając się o stwierdzenie wszystkich wielkich religii, że 'człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo do Boga' - przy czym przez podobieństwo do Boga należy rozumieć to że jesteśmy my ludzie jako jedyny gatunek obdarzeni rozumem, zaś obrazem Boga w odniesieniu do 'podobieństwa' są znaki pisma(każdego). Z tej oczywistości można wyprowadzić wiele poprawnych i racjonalnych wniosków odnośnie zagadnień takich jak świadomość, samoświadomość, metody ludzkiej komunikacji(mowa i pismo), oraz roli edukacji w kreacji każdego osobnika gatunku ludzkiego, tak aby w jej wyniku stał się sapiens(rozumny). Stary burdel i ciągła golemizacja kolejnych pokoleń ludzkich jest dla wielu oligarchów, decydentów i trzymających władzę bardzo praktyczna i wygodna. W Polsce dokonało się uwstecznienie społeczeństwa i decyzją miłośnika zbawicielskiego alkoholu - komunisty i ateisty Kwaśniewskiego został podpisany konkordat. Nie trzeba nikomu uzmysławiać, że religia chrześcijańska to religia alkoholików(jej idol Jezus ma zamiast krwi zbawicielski płyn -> wino które zawiera od 8 do 17% czystego alkoholu etylowego). O ile Bóg który jest uważany za tego który obdarzył tylko gatunek ludzki rozumnością, jest właściwym adresatem ludzkich pragnień i oczekiwań w kierunku naukowego poznawania świata i rzeczywistości, o tyle Jezus powszechnie uważany za syna Boga jest jego przeciwieństwem i jego zbawicielska krew powoduje u gatunku ludzkiego zanik rozumności. Wspomnieć wypadałoby, że próby normalizacji tych spraw miały miejsce podczas Rewolucji Francuskiej - wówczas w kościołach odbywały się uroczystości na chwałę ROZUMU - niestety, ale to się nie ostało i zaniechano tego, a przyczyna była prozaiczna - nie zaiskrzyło, ponieważ społeczeństwo było niewyedukowane w tym kierunku. Słowo 'eduk' pochodzi z języka hebrajskiego i znaczy dosłownie 'upobożnianie'. Upobożnianie to nie powtarzanie bezmyślne bzdurnych tekstów modlitewnych, nie udział w idiotycznej liturgii. Uppobożnianie to czynienie człowieka rozumnym i zdolnym do samodzielnego poprawnego myślenia i wyciągania poprawnych i popartych naukowo wniosków. Ogólnie trend na całym świecie jest takowy - lepiej aby część była a-teistami(= niedoedukowanymi), niż wyedukowanymi wolnymi ludźmi. Wolnymi ludźmi nie da się manipulować i nie da się ich do niczego przymusić. Wolni i inteligentni ludzie są zawsze zagrożeniem dla każdego systemu.
|
|
| |  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >jesteśmy my ludzie jako jedyny gatunek obdarzeni rozumem,
Delfiny też mają rozum i porozumiewają się między sobą.
>zaś obrazem Boga w odniesieniu do 'podobieństwa' są znaki pisma(każdego).
Nasi przodkowie nie znali pisma.
|
|
| | |  | | haish (2904 punktów) | >>jesteśmy my ludzie jako jedyny gatunek obdarzeni rozumem, >Delfiny też mają rozum i porozumiewają się między sobą.
Jakby co to twój rozum jest na poziomie delfina, a delfiny nie mają nic wspólnego z cywilizacją - są takie jak je stworzyła matka natura zgodnie z tym co opisał nijaki Darwin, do człowieka podobne też są według Darwina małpy i one też nie mają rozumu i nie stworzyły cywilizacji. Żadne ze stworzeń nie komunikuje się za pomocą mowy, ani artykułowanych dźwięków.
>>zaś obrazem Boga w odniesieniu do 'podobieństwa' są znaki pisma(każdego). >Nasi przodkowie nie znali pisma. > Ludzkość przygodę z pismem rozpoczęła około 3500 lat pne. Wcześniej ludzkość używała ludzkiej mowy i technik mnemonicznych w przekazywaniu wiedzy kolejnym pokoleniom. Wymienieni na Sumeryjskiej Liście Królów przedpotopowi (przed wynalezieniem pisma) 'królowie' to nic innego jak nazwy technik mnemonicznych - Alulim = pieśń, kolejni to 'pieśń pracy', 'świetlista pieśń pracy' - itd. Dlatego ich panowanie było pasmem następujących po sobie baaaarrrrdddzzzooo długich okresów czasu. ( profesorki i doktory uniwersteckie uznają to za wiedzę tajemną lub nie wiedzą o tym wcale). Noah miał trzech synów - Jafeta (tego od pisma klinowego), - Chama (tego od obrazkowych hieroglifów), i Szema (tego co umiał mówić-nazywać, ale nie znał pisma).
|
|
| | | |  | | panTeista (6808 punktów) | >zgodnie z tym co opisał nijaki Darwin, do człowieka podobne też są według Darwina małpy
To się potwierdza- szympansy mają 98% genów wspólnych z człowiekiem.
>i one też nie mają rozumu i nie stworzyły cywilizacji.
Stwarzana przez ludzi cywilizacja niszczy Ziemię do tego stopnia, że niedługo stanie się nieprzyjazna do zamieszkiwania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|