Racjonalista - Strona głównaDo treści
Terminal płatniczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
30-04-2026 12:18septim (-3 punktów)
(zablokowany)
Terminal płatniczy
Ocena 1 na 1
Chcę wdrożyć terminal płatniczy ale mam pytanie o wymagania sieciowe. Czy terminal wymaga stałego dedykowanego łącza internetowego czy może działać na zwykłym domowym internecie i jaka minimalna prędkość połączenia jest potrzebna żeby terminal działał bez zacięć?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

metras (12 punktów)
(zablokowany)
>Chcę wdrożyć terminal płatniczy ale mam pytanie o wymagania sieciowe. Czy terminal wymaga stałego
>dedykowanego łącza internetowego czy może działać na zwykłym domowym internecie i jaka minimalna
>prędkość połączenia jest potrzebna żeby terminal działał bez zacięć?
Terminal płatniczy ma minimalne wymagania sieciowe bo sama transakcja to dosłownie kilkanaście kilobajtów danych przesyłanych do centrum autoryzacyjnego. Nawet najwolniejsze łącze szerokopasmowe jest pod tym kątem całkowicie wystarczające. Problem zaczyna się nie przy prędkości tylko przy stabilności połączenia bo terminal potrzebuje ciągłości połączenia przez kilka sekund transakcji a nie przepustowości. Przerywane łącze z częstymi dropoutami nawet przy wysokiej nominalnej prędkości daje gorszy efekt niż wolne ale stabilne. Przy zwykłym domowym internecie zazwyczaj działa bez problemu. Przy lokalizacjach z niestabilnym wifi lepiej podłączyć terminal kablem ethernet bezpośrednio do routera bo wifi bywa bardziej zawodne przy zakłóceniach. Modele z kartą SIM eliminują ten problem całkowicie bo działają niezależnie od jakości lokalnego internetu. Warto sprawdzić dostępne opcje na polskabezgotowkowa.pl/ i dobrać model do swoich warunków sieciowych.z
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Chcę wdrożyć terminal płatniczy ale mam pytanie o wymagania sieciowe. Czy terminal wymaga stałego
>dedykowanego łącza internetowego czy może działać na zwykłym domowym internecie i jaka minimalna
>prędkość połączenia jest potrzebna żeby terminal działał bez zacięć?

-------------------------

Proponuję byś zadał czatowi GPT (chatgpt.com/) odpowiednie pytania.


Wówczas uzyskasz interesujące Cię informacje oraz czat GPT zaproponuje Ci, że poszuka jeszcze określonych-dodatkowych informacji, które mogą Cię zainteresować.


😊


S pozdravem

Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365