Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Kasa Pana Boga"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2012 11:06Marcin G (7819 punktów)"Kasa Pana Boga"
Ocena 13 na 13
Pod artykułem "Ile nas kosztuje Kościół" Ann K. zamieścił/a link: www.nowiny24.pl(*)0122%2FSTALOWAWOLA%2F945524036
Zapytałem więc w NIK-u:
Dzień dobry, czy NIK może skontrolować samorządy? W sieci trafiłem na informację, że prezydent Stalowej Woli odłączył od systemu oświetlenia miejskiego oświetlenie budynków kościelnych i pomników. www.nowiny(*)0122/STALOWAWOLA/945524036 Podejrzewam, że to nie jedyne miasto w Polsce gdzie w taki sposób marnotrawi się publiczne pieniądze, oświetlając katolickie budynki. Jestem mieszkańcem Tczewa, gdzie większość w Radzie Miejskiej od wielu lat ma tzw. prawica i tutaj sytuacja może wyglądać podobnie. Na ślad tego procederu trafiłem też, czytając recenzję książki "Kasa Pana Boga" Seweryna Mosza"
I otrzymałem odpowiedź:
"Tak, NIK może kontrolować instytucje samorządowe.
Proszę skorzystać z pomocy naszego formularza skarg:
www.nik.gov.pl/kontakt/skargi-i-wnioski/

lub skorzystać z wybranej innej formy zgłoszenia:
www.nik.go(*)-i-wnioskow-dane-adresowe.html

Specyfika zadań Najwyższej Izby Kontroli i ilość zgłoszeń od obywateli powoduje,
że przesłane informacje mogą być w większości rozpatrywane jedynie jako sugestie
i źródło wiedzy o typowych nieprawidłowościach. Zgłoszenie nie oznacza automatycznie
kontroli NIK we wskazanej sprawie. Jednak nasz zespół obsługujący zgłoszenia zawsze
stara się wskazać możliwości działania lub w konsultacji ze zgłaszającym przekazuje
sprawę właściwej instytucji."
Sam nie bardzo wiem jak się pisze takie wnioski, ale gdyby na forum Racjonalisty zamieścić wzór więcej osób z różnych miejscowości mogłoby je wysłać do NIK-u. Może warto spróbować?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365