Witam! Jestem raczej laikiem w temacie i liczę na profesjonalizm oraz mądrość wypowiedzi na moje pytanie przez traktujących to forum ludzi. Usłyszałem niedawno na pewnej prelekcji o Opus Dei, niby nic, organizacja załozona przez Hiszpańskiego Kapłana, mająca na celu propagowanie świętośći oraz cnót katolickich, co mają wspólnego z Masonerią? otóz usłyszałem aby był to pewnego rodzaju "nieistniejący" wydział wewnetrzny kościoła mający za zadanie ingwilacje loż Masońskich wysyłając tam .. szpiegów? Wszystko niby trzyma sie kupy, aczkolwiek w internecie oraz w antykwariatach nie znalazłem nic na ten temat, tak więc proszę o garstke chociaż informacji Opus Dei vs Wolnomularze
Pozdrawiam |