Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak to powstrzymać?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-02-2006 09:20Andro (1185 punktów)Jak to powstrzymać?
   Jak powstrzymać zaprzęganie mego kraju na usługi Kościoła katolickiego? Jak egzekwować prawa ustanowione w Polsce, która jest przecież państwem prawa? Dlaczego, podczas gdy Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania w art. 10 wyraźnie stwierdza: "Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i subwencjonują Kościołów i innych związków wyznaniowych" państwo właśnie dotuje budowę ŚOBożej, dotuje katolickie uczelnie? Macie pomysł, jak to zatrzymać?    Nie chcę żyć w Polskiej Rzeczpospolitej Katolickiej. Nie chcę słuchać Marylki i oglądać Trwama, żeby dowiedzieć się co tam w polityce.
   Na marginesie - dlaczego Kk łamiąc polską ustawę, wykorzystując zaćmę i niekompetencję organów państwa przyjmuje te dotacje? Przecież jest zobowiązany do przestrzegania prawa, prawda? Niestety pobożne życzenia.
   Mam nadzieję, że w konsekwencji nie pozostanie mi tylko jedna droga - opuszczenie tego wspaniałego kraju, będącego matecznikiem prawomyślności...
Pozdrawiam mających podobne pytania,
innych nawołuję do opamiętania...

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Fidel (4130 punktów)
>   Jak powstrzymać zaprzęganie mego kraju na usługi
>Kościoła katolickiego?
Mam nadzieję że nie jest to pytanie retoryczne, bo zamierzam na nie udzielić odpowiedzi .
My rozsądnie myślący, powinniśmy zacząć być aktywni, zarówno na gruncie społecznym jak i politycznym. Nie jest moim zamiarem przekonywać Was do jakiejkolwiek opcji politycznej. Bo jeśli kierujesz się rozumem a nie emocjonalną stroną swojej osobowości, to czy opowiesz się za prawą, lewą, czy liberalną opcją, pozostaje bez znaczenia. To ludzie tworzą partie polityczne, to ich przekonania one wdrażają w swoich programach. Świadomość społeczna nie wynika z genetycznych uwarunkowań, wynika z presji jaką wywierają nań różnego rodzaju instytucje autorytety i media.
Trzeba więc zacząć krzyczeć. Na razie głos ludzi racjonalnie myślących jest cichy, ale przecież można to zmienić angażujmy się społecznie, politycznie, medialnie. Nie jesteśmy przecież stadem owiec pędzonych na rzeź, mamy świadomość własnej wartości. Serwis racjonalista.pl jest tego znakomitym przykładem, jak małymi kroczkami można budować społeczność hołubiącą człowiekowi jako najwyższej wartości i rozumowi jako narzędziu poznania rzeczywistości. Więc przenośmy te wartości na swoje podwórko i tu małymi kroczkami budujmy dalej tą społeczność. No i najważniejsze - bo takie głosy zaczynają się pojawiać NIE BOJKOTUJCIE WYBORÓW !!! Uczestniczcie w każdych wyborach (albo lepiej kandydujcie), samorządowych, osiedlowych, uczelnianych. Kiedyś to zaowocuje bo tak naprawdę liczy się konsekwentne dążenie do celu. Bierzcie przykład z wszechpolaków, oni są uparci konsekwentni i robią wokoło wiele szumu (naród ich kocha)

"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Pietrucha (5 punktów)
>Opuszczenie tego wspaniałego kraju, będącego
>matecznikiem prawomyślności...

To dość drastyczne rozwiązanie kto wtedy Tu zostanie?
Same berety?
A do problemu finansowania uczelni dochodzi jeszcze religia w szkole(2 godziny tygodniowo). Inne wyznania nie mają takich profitów.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365