> Jak powstrzymać zaprzęganie mego kraju na usługi> Kościoła katolickiego?Mam nadzieję że nie jest to pytanie retoryczne, bo zamierzam na nie udzielić odpowiedzi  . My rozsądnie myślący, powinniśmy zacząć być aktywni, zarówno na gruncie społecznym jak i politycznym. Nie jest moim zamiarem przekonywać Was do jakiejkolwiek opcji politycznej. Bo jeśli kierujesz się rozumem a nie emocjonalną stroną swojej osobowości, to czy opowiesz się za prawą, lewą, czy liberalną opcją, pozostaje bez znaczenia. To ludzie tworzą partie polityczne, to ich przekonania one wdrażają w swoich programach. Świadomość społeczna nie wynika z genetycznych uwarunkowań, wynika z presji jaką wywierają nań różnego rodzaju instytucje autorytety i media. Trzeba więc zacząć krzyczeć. Na razie głos ludzi racjonalnie myślących jest cichy, ale przecież można to zmienić angażujmy się społecznie, politycznie, medialnie. Nie jesteśmy przecież stadem owiec pędzonych na rzeź, mamy świadomość własnej wartości. Serwis racjonalista.pl jest tego znakomitym przykładem, jak małymi kroczkami można budować społeczność hołubiącą człowiekowi jako najwyższej wartości i rozumowi jako narzędziu poznania rzeczywistości. Więc przenośmy te wartości na swoje podwórko i tu małymi kroczkami budujmy dalej tą społeczność. No i najważniejsze - bo takie głosy zaczynają się pojawiać NIE BOJKOTUJCIE WYBORÓW !!! Uczestniczcie w każdych wyborach (albo lepiej kandydujcie), samorządowych, osiedlowych, uczelnianych. Kiedyś to zaowocuje bo tak naprawdę liczy się konsekwentne dążenie do celu. Bierzcie przykład z wszechpolaków, oni są uparci konsekwentni i robią wokoło wiele szumu (naród ich kocha) 
"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często; tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często." Giordano Bruno
|