Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy socjologowie są potrzebni?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-10-2006 21:13Sarnowski (146 punktów)Czy socjologowie są potrzebni?
Jeśli tak to do czego.
Jeśli nie to dlaczego?
Czekam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Celecrin (11895 punktów)
Cześć
Twoja ostatnia działalność na Forum nazywana jest czasem "nabijaniem". Wiesz co to znaczy?
Przeniosłem Twój wątek, na razie, do "Bazgrołów". Jeżeli trochę się postarasz, czyli przedstawisz SWOJĄ opinię, przeniosę, ok?, bo temat ciekawy...
By the way...weź coś napisz w innych swoich tematach...
Sarnowski (146 punktów)
>Cześć
>Twoja ostatnia działalność na Forum nazywana jest czasem "nabijaniem". Wiesz co to znaczy?
>Przeniosłem Twój wątek, na razie, do "Bazgrołów". Jeżeli trochę się postarasz, czyli przedstawisz SWOJĄ opinię, przeniosę, ok?, bo temat ciekawy...
>By the way...weź coś napisz w innych swoich tematach...
wytłumacz mi to słowo które się odnosi do mnie - nabijanie.
Nie mam na ten temat opini. Chcę ją dlatego usłyszeć - przeczytać od innych ludzi.
Grzegorz Kozłowski
Cześć
>wytłumacz mi to słowo które się odnosi do mnie - nabijanie.
99% forum ma liczniki oznaczające aktywność. Nabijanie to pisanie postów TYLKO po to, by złapać punkty, albo zakładanie wątków, w których nie bierze się samemu udziału.

Chciałbym poznać Twoją opinię. Forum służy do dyskusji, nie do spowiedzi.

IMO socjologia ma tylko sens, jeśli podda się władzy fizyki. To chyba proces nieunikniony, połknie socjologię, socjobiologia, albo powstanie nowa gałąź nauki. Socjofizyka?
Jak na razie, (dla mnie) socjologowie są mocno podejrzani, wiele czasu poświęcili w ostatnim stuleciu na "obrabianiu fizykom tyłków" (socjologia nauki).
internal policy
?
> Jak na razie, (dla mnie) socjologowie są mocno podejrzani, wiele czasu poświęcili w ostatnim stuleciu na "obrabianiu fizykom tyłków" (socjologia nauki).
Czemu?Ze zadam trywialne pytanie,co ma nauka o spoleczenstwie wspolnego z fizyka?
Jak na moj rozum to socjologowie sa potrzebni,poniewaz gdy stan osiagniec naukowych osiagnal tak wysoki poziom jak dzisiaj i kwestei naukowe sa coraz czesciej kwestiami spolecznymi(moga budzic kontrowerssje lub nie) to logiczne jest ze socjologia jako nauka musi sie rozwijac,bo te przeplecenia i wzajemne uwarunkowania sa naturalnym stanem rzeczy dzisiejszego poziomu rozwoju cywilizacyjnego i kulturolwego.Poza tym wiele problemow spolecznych uda sie rozwiazac gdy zglebione zostana ich przyczyny,ale jezeli socjologowie dzisiaj nie maja autorytetu w spoleczenstwie to ciezko bedzie taki ustanowic w przyszlosci.W koncu zyjemy w spolecznestwie i nasze zwiazki spoleczne tworza nas a komunikacja w celu ich utrzymania jest ostatecznym srodkiem kanalizacji naszych mysli,emocji i przekonan.A to jakie one sa zalezy rowniez od obiektu ich odbioru.Warto sie zastanowic co jest istotne i co warunkuje ta interakcje,czyli swiadomosc pewnego celu naszego dzialania.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Żeby odpowiedzieć na pytanie: "Czy Sarnowski jest potrzebny?"
>Jeśli tak to do czego?
>Jeśli nie to dlaczego?

Pozdrawiam. Socjolog.

fides ex necessitate esse non debet
Sarnowski (146 punktów)
>Żeby odpowiedzieć na pytanie: "Czy Sarnowski jest potrzebny?"
>>Jeśli tak to do czego?
>>Jeśli nie to dlaczego?
>Pozdrawiam. Socjolog.
>
fides ex necessitate esse non debet

Rozumiem że na tyle masz mało w głowie że nie potrafisz odpowiedzieć czy może czegoś się boisz np. opini publicznej.
Ta odpowiedź twoj na mój wątek raczej jest absurdem ponieważ nic z niego nie wyniosłem. A pragnąłem usłyszeć - przeczytać tylko opinię innych. Tymczasem zamiast tego otrzymałem odpowiedź szyderczą i kpiarską.
Pozdrawiam. Socjolog.
placownik (17853 punktów)

>Pozdrawiam. Socjolog.

   Socjolog nie posiadający opinii na temat potrzeby istnienia specjalności, którą reprezentuje to chyba rzadkość? Jak myślisz?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Sarnowski (146 punktów)
>>Pozdrawiam. Socjolog.
>   Socjolog nie posiadający opinii na temat potrzeby istnienia specjalności, którą reprezentuje to chyba rzadkość? Jak myślisz?
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Dzięki.
Pandorra (1289 punktów)
Zaczęłam sie zastanawiać, ale moje myśli, które często zachowują się całkowicie ode mnie niezależnie, poszły w innym kierunku.
Czy psychologowie są potrzebni? Czy filozofowie są potrzebni? Czy historycy są potrzebni?
Podążając tym tropem postanowiłam się nie ograniczać i postawiłam sobie pytanie: czy ktokolwiek jest potrzebny?
Tak czy nie ?
internal policy

>Czy psychologowie są potrzebni? Czy filozofowie są potrzebni? Czy historycy są potrzebni?
>Podążając tym tropem postanowiłam się nie ograniczać i postawiłam sobie pytanie: czy ktokolwiek jest potrzebny?
>Tak czy nie ?
Wszyscy sa potrzebni z naturalnych i egzystencjalnych przyczyn.Fakt jest faktem ze zrobilo sie ciasno na Ziemi.Tylko zastanawia mnie czy psychologowie itd zrobili juz rachunek sumienia za okaleczanie ludzi w mrocznych czasach psychiatrii i w ogole nie da sie jednym zdaniem odpowiedziec na to pytanie .

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365