 |
Która religia tworzy najlepsze społeczeństwo? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-05-2025 13:53 | hojelmo2 (2 punktów) | Która religia tworzy najlepsze społeczeństwo? | Czy wierzysz, że istnieje religia, która, gdyby wszyscy ją praktykowali, dałaby najlepsze społeczeństwo? Czy też najlepsze społeczeństwo jest wynikiem posiadania dużej różnorodności religijnej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2905 punktów) | >Czy wierzysz, że istnieje religia, która, gdyby wszyscy ją praktykowali, dałaby najlepsze >społeczeństwo? Czy też najlepsze społeczeństwo jest wynikiem posiadania dużej różnorodności >religijnej?
Dzisiejszy poziom wiedzy naukowej opartej o metody kognitywne w zupełności wystarczy aby ująć w ramy religii świecką naukę - problemem jest jednak nie tyle idea, ale jej przekazywanie kolejnym pokoleniom. Wynika to z faktu iż musiałby się objawić mesjasz i tenże mesjasz musiałby mówić i pisać w języku ogólnoświatowym - tak, aby był przez wszystkie nacje rozumiany jednakowo.
Nie jest możliwe, ani nie jest możliwe w przyszłości aby cała ludzkość posługiwała się jednakowym językiem. Tę kwestię poruszyli już starożytni w opowieści o 'Migdal Babel'. Wspólnota Żydów na całym świecie śpiewa i deklaruje w modlitwach budowę Bejt haMikdasz i nawet pośród nich wizja tego co taki 'dom' oznacza nie jest i nie będzie nigdy jednakowa. Ci najbardziej rozumni przez Świątynię rozumieją 'dom nauki' w którym rozumność jest łącznikiem między człowiekiem a Bogiem.
|
|
| hojelmo2 (2 punktów) | > Czy wierzysz, że istnieje religia, która, gdyby wszyscy ją praktykowali, dałaby najlepsze router login 192.168.l.l.link/> społeczeństwo? Czy też najlepsze społeczeństwo jest wynikiem posiadania dużej różnorodności> religijnej?I,...
|
|
| Tebamon (1 punktów) |
Nie. Nie istnieje. Dla wielu osób wiara w Boga jest głębokim doświadczeniem, które niekoniecznie można przekazać lub udowodnić komuś innemu. To jest sprawa osobista, która wynika z wewnętrznego przekonania. Każdy z nas jest inny. Według mnie, religia wprowadziła jeszcze wiecej zła i śmierci niż było. Raczej nie jest budulcem społeczeństwa, tylko jego częścią. Pamiętajmy że nie Każdy wierzy, a społeczeństwa ateistyczne też radzą sobie dobrze. Różnorodność np gatunkowa sprawdza się świetnie, ale gdybyśmy przeniesli to na religie, to odrazu w społeczeństwie jest podział
|
|
 | | haish (2905 punktów) | > Nie. Nie istnieje. Dla wielu osób wiara w Boga jest głębokim doświadczeniem, które niekoniecznie można przekazać lub udowodnić komuś innemu. To jest sprawa osobista, która wynika z wewnętrznego przekonania. Każdy z nas jest inny.> Według mnie, religia wprowadziła jeszcze wiecej zła i śmierci niż było. Raczej nie jest budulcem społeczeństwa, tylko jego częścią. Pamiętajmy że nie Każdy wierzy, a społeczeństwa ateistyczne też radzą sobie dobrze. Różnorodność np gatunkowa sprawdza się świetnie, ale gdybyśmy przeniesli to na religie, to odrazu w społeczeństwie jest podział  Wiara jest wynikiem edukacji i tradycji w której jest wychowywana każda jednostka, podobnie jest z ateizmem. Różniste wizje, w tym również osobiste i wielce subiektywne są podstawą do kształcenia kolejnych pokoleń w w pomroczności umysłowej. Dzięki pomroczności i niewiedzy powszechnie występuje zjawisko 'osobistych i głęboko wewnętrznych stanów 'doświadczania Boga'. Wiele, a nawet niemal wszystkie cuda religii(wewnętrzne doświadczenia) mają racjonalne i naukowe wyjaśnienie. Podział istnieje zawsze i jest to podział na wiedzących i na głupców.
|
|
 | | Duch Prawdy (14787 punktów) | > Nie. Nie istnieje. Dla wielu osób wiara w Boga jest głębokim doświadczeniem, które niekoniecznie można przekazać lub udowodnić komuś innemu. To jest sprawa osobista, która wynika z wewnętrznego przekonania. Każdy z nas jest inny.> Według mnie, religia wprowadziła jeszcze wiecej zła i śmierci niż było. Raczej nie jest budulcem społeczeństwa, tylko jego częścią. Pamiętajmy że nie Każdy wierzy, a społeczeństwa ateistyczne też radzą sobie dobrze. Różnorodność np gatunkowa sprawdza się świetnie, ale gdybyśmy przeniesli to na religie, to odrazu w społeczeństwie jest podział www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| B0R5 (58 punktów) | >Czy wierzysz, że istnieje religia, która, gdyby wszyscy ją praktykowali, dałaby najlepsze >społeczeństwo? Czy też najlepsze społeczeństwo jest wynikiem posiadania dużej różnorodności >religijnej?
Wierze, że w momencie paruzji powstanie idealne społeczeństwo, nowy Eden, nowa ziemia, jakoś tak to sie nazywało
|
|
 | | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
|  | | B0R5 (58 punktów) | >>Wierze, że w momencie paruzji >Czekanie na godota... Mt.24,34 >DUCH
A "Godot" nie przychodzi... może dlatego, że to my mamy przyjść - do sensu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|