Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego niektóre muzułmanki noszą hidżaby i makijaż?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-05-2025 09:59tokomlo1 (2 punktów)Dlaczego niektóre muzułmanki noszą hidżaby i makijaż?
Chodzę do college'u, w którym studiuje dość dużo muzułmanów i nie jest dla mnie niczym niezwykłym widzieć muzułmańskie dziewczyny noszące hidżaby, makijaż i biżuterię. Nie jestem pewna, jak to opisać, ale wiele z nich wyraźnie zaprojektowało swoje stroje tak, aby wyglądały stylowo nawet w hidżabach.

Myślałam, że cały sens hidżabu polega na ukrywaniu urody? Czy noszenie makijażu i stylizowanie strojów nie psuje tego celu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Myślałam, że cały sens hidżabu polega na ukrywaniu urody? Czy noszenie makijażu i stylizowanie
>strojów nie psuje tego celu?
Wg mnie w hidżabie chodzi o ukrywanie kobiecego seksapilu, więc rozstrzygnięcie zależy od konkretnej stylizacji; można sobie nawet wyobrazić make-up wspierający ten ubiór.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-05-2025 17:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>w hidżabie chodzi o ukrywanie kobiecego seksapilu,
w raju chodziliśmy nago, my zakładaliśmy przedłużacze na swój "sprzęt"
jak jest wszystko odkryte nie ma seksapilu
prawdopodobnie, to kobiety wymyśliły hidżab , właśnie dla seksapilu, pewnie też względy klimatyczne, ochrona przed słońcem? zarazkami (zasłonięte usta, nos)?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
tokomlo1 (2 punktów)
>Chodzę do college'u, w którym studiuje dość dużo muzułmanów i nie jest dla mnie niczym niezwykłym
>widzieć muzułmańskie dziewczyny noszące hidżaby, makijaż i biżuterię. Nie jestem pewna, jak to vlc.onl/
>opisać, ale wiele z nich wyraźnie zaprojektowało swoje stroje tak, aby wyglądały stylowo nawet w
>hidżabach.
>Myślałam, że cały sens hidżabu polega na ukrywaniu urody? Czy noszenie makijażu i stylizowanie
>strojów nie psuje tego celu?

I....

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365