Proszę wybaczyć, jeśli brzmię ignorancko. Wychowałem się bez religii w moim życiu i wiem o niej tylko trochę. Próbowałem czytać Biblię, ale nie pocieszyła mnie zbytnio. Bardzo lubię niektóre teksty buddyjskie i taoistyczne. Ostatnio przeczytałem Ewangelię Tomasza i wydała mi się piękna. Kiedy jednak szukam ludzi dyskutujących o niej w subskrypcjach chrześcijańskich, mówią, że jest zła i wypaczona. Nie mogę tego zrozumieć. Czy ktoś wie? A także, czy gnostycyzm jest prawdziwą religią? |