"Ponad 12 milionów złotych przeznaczono na antyunijną kampanię dotyczącą cen prądu. Wymyślono ją w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a energetyczne firmy państwowe zostały zmuszone do zrzucenia się na realizację pomysłu polityków. Unijne gwiazdki, które widnieją na plakacie kampanii, w ostatniej chwili kazał domalować jeden z wysoko postawionych polityków. Gdy politycy obozu władzy dowiedzieli się, że szykują się podwyżki cen energii, których nie da się zatrzymać, podjęli decyzję o rozpoczęciu działań propagandowych. • Spółki energetyczne za wszelką cenę chcą ukryć, ile pieniędzy przeznaczyły na manipulującą kampanię. Wirtualna Polska dotarła do tych kwot. • Pieniądze na kłamliwą kampanię popłynęły z następujących spółek: Enea Połaniec, Enea Wytwarzanie, PGE GiEK, Tauron Wytwarzanie, PGNiG Termika, Energa." wiadomosci(*)wac-u-sasina-6736617336326944a |