Racjonalista - Strona głównaDo treści
Źle jak w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-02-2022 12:04romaro (25211 punktów)Źle jak w Polsce
Ocena 1 na 1
Gdy Niemiec chce podkreślić, jak gdzieś jest źle, mówi: jak w Polsce Mimo tych niesprzyjających warunków udało się PiS-owi dokonać niemożliwego: rozsławił nasz kraj za granicą! Coraz częściej, gdy zachodnioeuropejski dziennikarz czy zwykły obywatel chce podkreślić, jak gdzieś jest źle, używa pojęcia „jak w Polsce". Wtedy reakcje są takie: aż tak? naprawdę? Tak. Nasz kraj stał się symbolem zmierzchu demokracji. Już dawno prześcignęliśmy w tym rankingu Węgry.
Dlatego z niemałą satysfakcją obejrzałam w ostatnią niedzielę „Talk-show Anne Will" w ARD (pierwszy program telewizji publicznej). To najchętniej oglądany polityczny talk-show w Niemczech, gromadzi cotygodniowo 4-5 mln widzów. Sama Anne Will to niekwestionowana dziennikarska sława, kompetentna, piękna, sama produkuje swój program. I jeszcze coś. Gdyby ten felieton był dla zachodniej prasy, nie byłoby o czym wspominać, ale dla polskiego czytelnika należy dodać, że Anne Will do niedawna była w związku małżeńskim z kobietą. Podsumujmy: telewizja publiczna, program pierwszy, najpopularniejszy talk-show prowadzony i produkowany przez kobietę, osobę nieheteronormatywną. I uwaga! Ta osoba krytykuje rząd! Zaprasza do studia polityków i zadaje im trudne pytania. Tak. W niemieckiej telewizji publicznej dziennikarze poddają krytyce działania rządu. Pomachajmy w tym miejscu prezesowi TVP. Halo, panie Jacku, guten Tag, wolne media z Germanii pozdrawiają!
wyborcza.p(*)-talk-show-mamy-najlepsza.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365