Racjonalista - Strona głównaDo treści
projekty naruszające interes Kościoła są niegodne sejmu RP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-06-2012 17:47Ratatoskr (4439 punktów)projekty naruszające interes Kościoła są niegodne sejmu RP
Ocena 20 na 20
projekty, które godzą w interesy Kościoła, nie są godne, by się nimi zająć

Takim "uzasadnieniem" posłużyła się sejmowa komisja projektów ustaw, odrzucając projekt ustawy SLD i RP w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego bez przyznawania kościołowi "w zamian" nowych źródeł finansowania.

prawo.mone(*)wa;w;sejmie,156,0,1104540.html

- Polska stała się watykańskim kondominium - powiedział w komentarzu Roman Kotliński z Ruchu Palikota

- Święty Jerzy walczył ze smokiem. Ten smok, który obecnie atakuje Kościół, ma trzy głowy. Jedna głowa Donalda Tuska, druga - Janusza Palikota, trzecia - Leszka Millera i partii, które za nimi stoją - odpowiedział Jarosław Zieliński z PiS

----------
To ja proponuję nowy tekst interpelacji poselskiej dla obywateli niewierzących:
Sejmie nie jestem godzien, abyś głosował mój projekt, ale powiedz tylko słowo, a będzie odrzucona ustawa moja.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

13-06-2012 19:36
 Ocena 16 na 16
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
> - Polska stała się watykańskim kondominium - powiedział w komentarzu Roman Kotliński z Ruchu Palikota

Się nie stała, się nie stała, bo Watykan z kondomami walczy!
Ale zwykłym dominium - i owszem .


Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród)
Grzegorz (5685 punktów)
>Święty Jerzy walczył ze smokiem. Ten smok, który obecnie atakuje Kościół, ma trzy głowy. Jedna głowa Donalda Tuska, druga - Janusza Palikota, trzecia - Leszka Millera i partii, które za nimi stoją - odpowiedział Jarosław Zieliński z PiS

Gdyby ten smok miał trzy głowy to chyba z radości dałbym na mszę. Realia są takie że z tej "trójcy" jedynie Palikot coś tam działa (albo raczej, biorąc pod uwagę stosunek sił w sejmie, przynajmniej próbuje), a Miller uaktywnił się dopiero jak Palikot podebrał mu elektorat i nie wychodzi poza słowne połajanki (ciekawe czemu jako premier nie zrealizował choćby cząstki pomysłów których ma pełną gębę... pewnie dlatego że mógł ).

A już czemu dodano tutaj Tuska kompletnie nie rozumiem - chyba za hasło że nie będzie klękał przed księdzem... no ale tutaj KRK nie ma się czego lękać, bo przecież praktyka pokazuje że jak Donald coś obieca to można mieć pewność że potem palcem w tej sprawie nie ruszy.
13-06-2012 22:20 
 Ocena 4 na 4
Selanos (12869 punktów)
>A już czemu dodano tutaj Tuska kompletnie nie rozumiem

Bo Tusk to zdrajca który zdradził o świcie. Jest na liście płac Moskwy i Berlina. Jego dziadek jest z Wehrmachtu, babcia jest komunistyczną żydówką z Rosji a córka wyszła za czarnego.

Mam nadzieję, że już wszystko jasne.
13-06-2012 22:17
 Ocena 11 na 11
Selanos (12869 punktów)
A w Polsce każda próba pójścia w kierunku normalności to nadal "walka i ataki".

Tak właściwie to do kogo mam się zwrócić, jeżeli Krk nielegalnie posiada moje dane osobowe? Jestem wobec tej instytucji bezsilny? Chory kraj.

Państwo jest po to, aby bronić swoich obywateli, również przed kościołem.
14-06-2012 05:36
 Ocena 13 na 13
Wściekły Azot (849 punktów)
(zablokowany)
Dajecie się wodzić za nos chytrusom z watykańskiej wierchuszki - Michalikom i Nyczom...
Owe 100 czy 200 milionów zł funduszu kościelnego to fałszywy szaniec, pozorne pole "wielkich ustępstw" czy "hardych negocjacji" rządu z klerem.
Przyrównajcie te kwoty do 1,3 MILIARDA zł wypłacanych klerowi rokrocznie z budżetu państwa za prowadzenie katechez w szkołach świeckich.
Przecież przed wprowadzeniem się kleru do szkolnictwa w Polsce, prowadzili tę samą działalność DARMO (a wręcz deficytowo, bo ponosili koszty utrzymania lokali, prąd i wodę itp.), czyli w obrębie kościołów.
Opłacany przez państwo katobełkot w miejscu przeznaczonym na szerzenie nauki - od przedszkola do matury - oto jest dno, po którym stąpa ten kraj.
14-06-2012 23:37 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>Dajecie się wodzić za nos chytrusom z watykańskiej wierchuszki - Michalikom i Nyczom... Owe 100 czy 200 milionów zł funduszu kościelnego to fałszywy szaniec, pozorne pole "wielkich ustępstw" czy "hardych negocjacji" rządu z klerem.
A jeszcze śmieszniejsze jest to że rząd nie chce wcale zabierać tych (ok.) 100 milionów, tylko de facto zamienić je na dotację o podobnej wysokości, tyle że pobieraną w bardziej cywilizowany sposób (dobrowolny odpis podatkowy). Zawsze jednak jest to krok w dobrym kierunku, i podejrzewam że jest to główny powód dla którego KRK tak protestuje (a w razie czego chce również "wynegocjować" odpowiednią dla siebie wysokość odpisu).
Kaszman (396 punktów)
cbos.pl/SPISKOM.POL/2012/K_063_12.PDF

Polacy po prostu nie mają pojęcia (a w każdym razie większość) jak KK jest finansowany.
Trzeba by rozpocząć jakąś kampanię informującą, a problem będzie rozwiązany znacznie szybciej.
Na przykład - 48% wyborców PiS jest za finansowaniem KK bezpośrednio przez wiernych,a z budżetu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365