Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ślub Kościelny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-06-2012 14:12Rowan (3864 punktów)Ślub Kościelny
Czy jako ateistka mogę być świadkiem ślubie kościelnym? Informacje które jak dotąd znalazłam były sprzeczne, od zbierania podpisu spowiednika do całkowitej wolności.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Czy jako ateistka mogę być świadkiem ślubie kościelnym? Informacje które jak dotąd znalazłam były
>sprzeczne, od zbierania podpisu spowiednika do całkowitej wolności.

Przepraszam, ze zapytam, proszę tego nie brać za agresję: ale po co? Skoro ateistka?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
22-06-2012 15:11 
 Ocena 5 na 5
Ag-nes (2295 punktów)
>Przepraszam, ze zapytam, proszę tego nie brać za agresję: ale po co? Skoro ateistka?
Bo ślub kanoniczny ma skutki cywilno-prawne i status ślubu cywilnego.
I żadna klecha nie powinna ograniczać wolności poprzez traktowanie ateisty jako obywatela gorszej kategorii, który nie może podpisać, że jest świadkiem zawarcia małżeństwa.
22-06-2012 15:24 
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Bo ślub kanoniczny ma skutki cywilno-prawne i status ślubu cywilnego.
>I żadna klecha nie powinna ...

No mniej więcej dokładnie tak. Skoro szopka jest tylko wyznaniowa - to ich zasady. Ale skoro jest to sprawa urzędowa - to jakim prawem ktoś stawia warunki?

Tylko w pierwszym momencie - dla mnie pytanie: po co ateista wchodzi w układ na ślub kościelny - ale fakt - teraz może być jeden ślub....
Troszkę nie na czasie jestem.



Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Ag-nes (2295 punktów)
>Czy jako ateistka mogę być świadkiem ślubie kościelnym? Informacje które jak dotąd znalazłam były
>sprzeczne, od zbierania podpisu spowiednika do całkowitej wolności.
W kodeksie rodzinnym i opiekuńczym jest wymóg dwóch pełnoletnich świadków. Nie ma nic o spowiedzi i innych pierdołach.
Nikt nie powinien zmuszać świadków do praktyk religijnych.
Rowan (3864 punktów)
>>Czy jako ateistka mogę być świadkiem ślubie kościelnym? Informacje które jak dotąd znalazłam były
>>sprzeczne, od zbierania podpisu spowiednika do całkowitej wolności.
>W kodeksie rodzinnym i opiekuńczym jest wymóg dwóch pełnoletnich świadków. Nie ma nic o spowiedzi i innych pierdołach.
>Nikt nie powinien zmuszać świadków do praktyk religijnych.
>

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości
Kamil1838 (521 punktów)
>Nikt nie powinien zmuszać świadków do praktyk religijnych.
Nie powinien to dobre określenie. Jednak księża raczej nie liczą się z ateistami i nigdy nie wiadomo co sobie ubzdurają.
23-06-2012 18:13 
 Ocena 2 na 2
Wacław (1038 punktów)
>Jednak księża raczej nie liczą się z ateistami i nigdy nie wiadomo co sobie ubzdurają.

Dokładnie - ślub kolegi niemalże się nie odbył, bo ksiądz uparł się że bez dowodu bierzmowania to on nie dopuści świadka pana młodego. Skończyło się na zmianie kościoła na taki, w którym proboszcz pobłażliwie przyjął problem po czym sypnął "co łaska"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365