Racjonalista - Strona głównaDo treści
Woda na Ziemi nie jest stała. Dlaczego ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-02-2023 15:53michale65 (1 punktów)Woda na Ziemi nie jest stała. Dlaczego ?
Jeśli rośliny rosną i potrzebują wody do wzrostu. Woda jest przez nie wchłaniana w fazie wzrostu i według badań uwalniają około 95 procent wody z powrotem do atmosfery. Moje pytanie brzmi: czy pozostałe 5 procent wody jest tracone na zawsze.

Jeśli zostanie utracona na zawsze, a proces ten trwa od milionów lat, to woda, którą mamy dzisiaj, to tylko procent wody, którą miała Ziemia miliony, a może miliardy lat temu.

Nie mogłem znaleźć odpowiedzi w Google, a odpowiedzi, które otrzymałem od moich profesorów, były dla mnie niezadowalające.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Jeśli rośliny rosną i potrzebują wody do wzrostu. Woda jest przez nie wchłaniana w fazie wzrostu i
>według badań uwalniają około 95 procent wody z powrotem do atmosfery. Moje pytanie brzmi: czy
>pozostałe 5 procent wody jest tracone na zawsze.
>Jeśli zostanie utracona na zawsze, a proces ten trwa od milionów lat, to woda, którą mamy dzisiaj,
>to tylko procent wody, którą miała Ziemia miliony, a może miliardy lat temu.
>Nie mogłem znaleźć odpowiedzi w Google, a odpowiedzi, które otrzymałem od moich profesorów, były dla
>mnie niezadowalające.

Na jakie pytanie? Dotyczące Twoich racji, czy odpowiadających profesorów?
Od początku powstawania Ziemi, wody praktycznie nie było. Bo od początku nie było wody w ilości jakbyś chciał dowolnie bynajmniej więcej. Wiesz dlaczego? Bo Ziemia w początkowej fazie kształtowania się była kulą gorącej materii. Wiesz, że woda wtedy
paruje i ucieka w Kosmos. Nie mogło być wody w ilościach decydujących.
A w goglach nie ma odpowiedzi na sprawy oczywiste.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
teddy0 (2 punktów)
>Jeśli rośliny rosną i potrzebują wody do wzrostu. Woda jest przez nie wchłaniana w fazie wzrostu i
>według badań uwalniają około 95 procent wody z powrotem do atmosfery. Moje pytanie brzmi: czy
>pozostałe 5 procent wody jest tracone na zawsze.
>Jeśli zostanie utracona na zawsze, a proces ten trwa od milionów lat, to woda, którą mamy dzisiaj, tutuapp tweakbox
>to tylko procent wody, którą miała Ziemia miliony, a może miliardy lat temu.
>Nie mogłem znaleźć odpowiedzi w Google, a odpowiedzi, które otrzymałem od moich profesorów, były dla
>mnie niezadowalające.

I got this,..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365