Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dyskryminacja w Polsce: stan na 2012

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-06-2012 19:43Sylwek (15472 punktów)Dyskryminacja w Polsce: stan na 2012
Ocena 6 na 6
Wiec najpierw uwalono oba projekty ustaw o zwiazkach partnerskich. Na podstawie tego co można przeczytać w relacji z tegoż, zrobiono to w stylu Kempy, czyli bardzo tępego ignorowania faktów i rzeczywistości.

Teraz ulało się Solidarnej Polsce - projekt prawa, które cywilizacyjnie stawia nas na poziomie Litwy, Rosji i innych krajów Ugandy w Europie.

Co za żałosny kraj.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Większości posłów "związek partnerski" kojarzy się tylko i wyłącznie z homoseksualnym związkiem dwóch mężczyzn, dlatego są przeciw. Niektórzy, trochę bardziej rozgarnięci(?) uważają, że nie wolno sankcjonować związków partnerskich, gdyż, ich zdaniem, jedynym dopuszczalnym rodzajem związku jest kościelne małżeństwo kobiety i mężczyzny.

Takie przekonania to nie tylko rezultat wpływu KK, to także kompletny brak empatii.
Oni po prostu nie są zdolni do zrozumienia, że związek dwojga ludzi nie powstaje, gdy ksiądz ogłosi kogoś "mężem i żoną". Nie mieści im się w tych zakutych łbach, że ktoś może kogoś kochać i np. być zainteresowanym stanem zdrowia "drugiej połówki", która znajduje się w szpitalu.

Jestem zdania, że aby być "Prawdziwym Polakiem Katolikiem" trzeba mieć określone predyspozycje osobowościowe. Kościelna indoktrynacja musi mieć pewien grunt, na którym może się rozwijać i wydawać swoje zgniłe owoce.



Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Co za żałosny kraj.

Czegóż można się spodziewać po politykach, którzy dostają wytyczne od Episkopatu i tzw. wartości chrześcijańskich bronią na równi z utrzymaniem się przy korytku. Najczęściej zresztą, warunkiem utrzymania ryja w korycie jest poklepywanie sie z plebanem po plecach, a jak wiadomo nie ma nic za darmo.
Polska bynajmniej nie jest odosobnionym przypadkiem dyskryminacji ludzi LGBT. Nawet w krajach zdawałoby się bardziej "oświeconych" słychać głosy żeby ich eksterminować.
sapiens (395 punktów)
To nie tylko wynik kościelnej homofobii ale także, tradycyjnego podejścia do kwestii małżeństwa niekoniecznie wynikającego z prawa kościelnego. A poza tym, polscy heteroseksualiści po prostu kochają układać życie homoseksualistom Dziwię się tylko temu, że homoseksualiści do tej pory zajmują się tylko sobą i heteroseksualistów nie pouczają jak mają ich związki wyglądać...

apropo samego Kościoła to ostatnio coś bardzo się aktywny stał w tematyce homo i ciągle napotykam na artykuły księży uderzające w gejów i związki partnerskie. Jakieś instrukcje z Watykanu dostali czy co?
28-06-2012 22:13 
 Ocena 4 na 4
Sylwek (15472 punktów)
>To nie tylko wynik kościelnej homofobii ale także, tradycyjnego podejścia do kwestii małżeństwa niekoniecznie wynikającego z prawa kościelnego. A poza tym, polscy heteroseksualiści po prostu kochają układać życie homoseksualistom Dziwię się tylko temu, że homoseksualiści do tej pory zajmują się tylko sobą i heteroseksualistów nie pouczają jak mają ich związki wyglądać...

NO jak to co. Swego czasu, tłumacząc się ze zorganizowanej pedofilii kościelnej, Kościół wyjaśnił, że zepsucie księży to konsekwencja ogólnego upadku moralnego, którego głównym przejawem jest emancypujący się homoseksualizm.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365