Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najbardziej tolerancyjne i najmniej nienawistne wyznania?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-11-2025 15:26hayasma6 (2 punktów)Najbardziej tolerancyjne i najmniej nienawistne wyznania?
Jestem ateistką, więc to dziwne. Chcę, żeby moje dzieci doświadczyły religii. Wyraziły zainteresowanie chodzeniem do kościoła, czego tak naprawdę nie chcę robić. Mam jednak miłe wspomnienia z CCD, a moje dwoje znacznie starszych dzieci dorastało, chodząc na VBS (szkoły biblijne). (Głównie dlatego, że tam, gdzie mieszkaliśmy, nie było nic innego do roboty dla dzieci). Dorosły i wiele się nauczyły, ale teraz są agnostykami, jeśli nie ateistami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Jestem ateistką, więc to dziwne. Chcę, żeby moje dzieci doświadczyły religii. Wyraziły
>zainteresowanie chodzeniem do kościoła, czego tak naprawdę nie chcę robić. Mam jednak miłe
>wspomnienia z CCD, a moje dwoje znacznie starszych dzieci dorastało, chodząc na VBS (szkoły
>biblijne). (Głównie dlatego, że tam, gdzie mieszkaliśmy, nie było nic innego do roboty dla dzieci).
>Dorosły i wiele się nauczyły, ale teraz są agnostykami, jeśli nie ateistami.

Agnostyk zawsze może pogłębiać swoją wiedzę samodzielnie i gdy będzie wytrwały zrozumie.
Wskazówka odnośnie kierunku poszukiwań:
- Człowiek jest podobny do Boga dlatego, że jest rozumny, należy do jedynego gatunku na Ziemi który posługuje się ludzką mową i pismem.
- Obrazem Boga są znaki pisma(każdego).
- Rozumu nie można narysować za pomocą piktogramu(pisma obrazkowego, lub hieroglifu), ale rozum można opisać słowami i pismem.
Ateista to osobnik który nie rozumie i nie czyni nic aby zrozumieć, najczęściej jest to 'wykształciuch' łaciniacko-greckiego systemu uniwersyteckiego z 'dyplomem'.
hayasma6 (2 punktów)
>Jestem ateistką, więc to dziwne. Chcę, żeby moje dzieci doświadczyły religii. Wyraziły
>zainteresowanie chodzeniem do kościoła, czego tak naprawdę nie chcę robić. Mam jednak miłe
>wspomnienia z CCD, a moje dwoje znacznie starszych dzieci dorastało, chodząc na VBS (szkoły
>biblijne). (Głównie dlatego, że tam, gdzie mieszkaliśmy, nie było nic innego do roboty dla dzieci). omegle.onl/
>Dorosły i wiele się nauczyły, ale teraz są agnostykami, jeśli nie ateistami.

I got it,...
Lolek_Salambek (2665 punktów)
Hayasma6 - utworzyles watek: "Najbardziej tolerancyjne i najmniej nienawistne wyznania?"

Wiec odpowiadam: agnostycyzm.


S pozdravem, Wojownik Stokrotka

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365