 |
Czy to, czego pragną muzułmanie i chrześcijanie, jest napraw Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-11-2025 11:03 | sagaruto2 (2 punktów) | Czy to, czego pragną muzułmanie i chrześcijanie, jest napraw | Mam na myśli to, że wszyscy nie chcą seksu przedmałżeńskiego, generalnie są konserwatywni, wierzą w niebo i piekło, a rzeczy, które uważają za grzechy, niczym się od siebie nie różnią. Oboje nie wierzą w ewolucję, jeden z nich czci Jezusa, a drugi jego ojca. Oboje zazwyczaj sprzeciwiają się dekadencji itd., itd., czy się mylę? Oczywiście nie twierdzę, że wszystko jest takie samo, ale mimo to mają wiele podobieństw. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2904 punktów) | >Mam na myśli to, że wszyscy nie chcą seksu przedmałżeńskiego, generalnie są konserwatywni, wierzą w >niebo i piekło, a rzeczy, które uważają za grzechy, niczym się od siebie nie różnią. Oboje nie >wierzą w ewolucję, jeden z nich czci Jezusa, a drugi jego ojca. Oboje zazwyczaj sprzeciwiają się >dekadencji itd., itd., czy się mylę? Oczywiście nie twierdzę, że wszystko jest takie samo, ale mimo >to mają wiele podobieństw.
Najważniejszym podobieństwem religii monoteistycznych jest wiara w 'istnienie po śmierci' często też nazywane 'życiem po śmierci'. Indoktrynacja religijna w każdym monoteizmie wymusza wiarę w niemożliwe(ponieważ potwierdzone naukowo). Chrześcijaństwo zleca ascezę i umartwianie się w życiu doczesnym. Islam gloryfikuje męczenników i ma dla nich pas szachida. W Judaizmie rabini bełkocą o duszach i im podobnych sprawach. Księgą Judaizmu jest Tora, w Torze nic nie ma na temat istnienia po śmierci. Wszystkie monoteizmy inspirują się wierzeniami starożytnych Egipcjan, którzy życie doczesne podporządkowali 'życiu w zaświatach'. Przesłaniem Tory jest porzucenie politeizmu(egipskich bogów) i konwersja na monoteizm. Kluczowym zapisem w Torze odnośnie życia 'po śmierci', lub 'w zaświatach' jest wzmianka o oglądaniu oblicza Boga (przez Mojżesza, ale to odnosi się do każdego człowieka bez wyjątku). Jest tam napisane że nie jest możliwe aby Mojżesz(człowiek) ujrzał 'oblicze Boga', ponieważ jest śmiertelny. Człowiek może oglądać boga od tyłu, czyli może oglądać przeszłość i teraźniejszość, oglądanie przyszłości jest niemożliwe. Rabini bełkocący o duszy i podobnych wymysłach nadal tkwią swymi umysłami w Egipcie. Podobnie w Egipcie utknęli redaktorzy chrześcijańskiej Bibli i jej bohater literacki Jezus. To samo tyczy się Islamistów bredzących o istnieniu raju dla męczenników.
W kwestji seksualności - seks jest potrzebą fizjologiczną i jako taki wynika z instynktu. Z seksu w wyniku zauroczenia partnerem w przypadku związku heteroseksualnego przychodzi na świat kolejne pokolenie. W ten sposób zarówno matka jak i ojciec zdolni są do bezinteresownych poświęceń wychowując to kolejne pokolenie. TO JEST MIŁOŚĆ. Inne zachowania są li tylko zaspokajaniem popędu wynikającego z fizjologii. Miłość w przypadku związków LGBT nie jest miłością, takie związki są nietrwałe i rotacja partnerów jest normą.
Celibat jest obłudą, zaś idol chrześcijański to singiel i w temacie miłości brak mu jakiegokolwiek doświadczenia.
|
|
| sagaruto2 (2 punktów) | > Mam na myśli to, że wszyscy nie chcą seksu przedmałżeńskiego, generalnie są konserwatywni, wierzą w> niebo i piekło, a rzeczy, które uważają za grzechy, niczym się od siebie nie różnią. Oboje nie> wierzą w ewolucję, jeden z nich czci Jezusa, a drugi jego ojca. Oboje zazwyczaj sprzeciwiają się> dekadencji itd., itd., czy się mylę? Oczywiście nie twierdzę, że wszystko jest takie samo, ale mimo Speed Test vidmate.bid/> to mają wiele podobieństw.I got it,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|