 |
Jaka to religia lub wiara? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2025 21:39 | neil46 (3 punktów) | Jaka to religia lub wiara?
1 na 1 | Dorastałem w wierze chrześcijańskiej (katolickiej) przez całe życie, ale nie czuję się nią. Chodzę do kościoła, ale nie zwracam uwagi ani nie rozumiem, co się dzieje, nie czytam Biblii, modlę się, gdy czegoś potrzebuję lub gdy mam trudności, i wiele innych rzeczy, ale podsumowując, wierzę, że istnieje coś tam na górze, jakaś nadprzyrodzona istota. Wiem, że istnieje „agnostyk”, czyli ktoś, kto uważa, że istnienie istoty najwyższej jest nieznane lub niepoznawalne. Ale nadal wierzę, że tą najwyższą istotą jest Bóg, a nie ktokolwiek inny. Naprawdę się teraz zmagam, każda wskazówka byłaby pomocna. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2904 punktów) | >Dorastałem w wierze chrześcijańskiej (katolickiej) przez całe życie, ale nie czuję się nią. Chodzę >do kościoła, ale nie zwracam uwagi ani nie rozumiem, co się dzieje, nie czytam Biblii, modlę się, >gdy czegoś potrzebuję lub gdy mam trudności, i wiele innych rzeczy, ale podsumowując, wierzę, że >istnieje coś tam na górze, jakaś nadprzyrodzona istota. Wiem, że istnieje "agnostyk", >czyli ktoś, kto uważa, że istnienie istoty najwyższej jest nieznane lub niepoznawalne. >Ale nadal wierzę, że tą najwyższą istotą jest Bóg, a nie ktokolwiek inny. Naprawdę się teraz zmagam, >każda wskazówka byłaby pomocna.
Każda myśląca jednostka cały czas poszukuje i weryfikuje swoje przekonania. Jednak jak pokazuje życie nie wszystkie jednostki są zainteresowane poszukiwaniem i weryfikacją do ciągle pogłębianej wiedzy. Niewielu jest skłonnych do ciągłego i nieustannego poszerzania swoich horyzontów. Powiadają, że cierpliwość jest cnotą, powiadają też że gdy uczeń jest gotowy w jego umyśle objawia się mistrz ( to nie to samo co efekt 'aha'). Mistrz ukazuje kierunek dalszych poszukiwań i mistrz tworzy w umyśle ucznia połączenia neuronalne lepszej jakości.
|
|
| Lolek_Salambek (2665 punktów) | >Dorastałem w wierze chrześcijańskiej (katolickiej) przez całe życie, ale nie czuję się nią. Chodzę >do kościoła, ale nie zwracam uwagi ani nie rozumiem, co się dzieje, nie czytam Biblii, modlę się, >gdy czegoś potrzebuję lub gdy mam trudności, i wiele innych rzeczy, ale podsumowując, wierzę, że >istnieje coś tam na górze, jakaś nadprzyrodzona istota. Wiem, że istnieje "agnostyk", >czyli ktoś, kto uważa, że istnienie istoty najwyższej jest nieznane lub niepoznawalne. >Ale nadal wierzę, że tą najwyższą istotą jest Bóg, a nie ktokolwiek inny. Naprawdę się teraz zmagam, >każda wskazówka byłaby pomocna. ---------- Neil46 - czytam ten twoj wpis i wlasciwie nie mam obrazu z jaka prosba/sugestia/pytaniem zwracasz sie do innych forumowiczow?
Piszesz tez o agnostycyzmie - ja jestem agnostykiem - sluze informacjami w tym zakresie gdyby Cie to interesowalo.
S pozdravem
|
|
| neil46 (3 punktów) | > Dorastałem w wierze chrześcijańskiej (katolickiej) przez całe życie, ale nie czuję się nią. Chodzę> do kościoła, ale nie zwracam uwagi ani nie rozumiem, co się dzieje, nie czytam Biblii, modlę się,> gdy czegoś potrzebuję lub gdy mam trudności, i wiele innych rzeczy, ale podsumowując, wierzę, że> istnieje coś tam na górze, jakaś nadprzyrodzona istota. Wiem, że istnieje "agnostyk",> czyli ktoś, kto uważa, że istnienie istoty najwyższej jest nieznane lub niepoznawalne.> Ale nadal wierzę, że tą najwyższą istotą jest Bóg, a nie ktokolwiek inny. Naprawdę się teraz zmagam, omegle xender > każda wskazówka byłaby pomocna.I got it,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|