Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaćmienie według astrohobby i onet

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-08-2008 07:20Zyga (1539 punktów)Zaćmienie według astrohobby i onet
Ocena 1 na 1
Jeżeli ktoś z Was widział dzisiejszy artykuł o zaćmieniu i nie zauważył nic dziwnego...

1 - schemat według onet podane za astrohobby
2 - szybki szkic - nie mogłem tego znieść bez lekkiej korekty, a na dokładniejszą nie mam czasu bo lecę do pracy.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
Hm, wydaje mi się, że ich rysunek jest prawidłowy. Kolor szary wskazuje zaćmienie częściowe. Na twoim szary oznacza chyba brak zaćmienia, albo brak zaćmienia zupełnego.

Prawdopodobnie ten problem jest spowodowany przez fałszywą skalę obiektów na rysunku.
01-08-2008 11:17 
 Ocena 1 na 1
Zyga (1539 punktów)
>Hm, wydaje mi się, że ich rysunek jest prawidłowy. Kolor szary wskazuje zaćmienie częściowe. Na twoim szary oznacza chyba brak zaćmienia, albo brak zaćmienia zupełnego.
>Prawdopodobnie ten problem jest spowodowany przez fałszywą skalę obiektów na rysunku.
>
Możliwe, że masz rację i to kwestia proporcji - coś mi wizualnie nie gra w tym wszystkim.

Lekko uzupełniłem bazgroł poranny i jak teraz na to patrze to chyba się czepiam niepotrzebnie.


dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Lekko uzupełniłem bazgroł poranny i jak teraz na to patrze to chyba się czepiam niepotrzebnie.

Nadal Twój rysunek jest błędny, a ich jest wciąż prawidłowy.

Linia, która jest styczna do Słońca i jednocześnie styczna do Księżyca, nie jest styczna do Ziemi

doku
Brzozowski (115 punktów)

Krotko. Prosze na pierwszym rysunku przyblizyc Ksiezyc do Ziemi, albo oddalic. Co wtedy widzimy?

poldek (75 punktów)
Albo jeszcze krócej. Półcień z natury światła występuje za przedmiotem zasłaniającym, w tym przypadku musi wystąpić za księżycem (po prawej od księżyca, patrząc na pierwszy obrazek).

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365