Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Szwedzi też to wysysają?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
11-03-2016 12:29Arminius (25555 punktów)Czy Szwedzi też to wysysają?
Ocena 2 na 4
1. Folke Bernadotte - szwedzki arystokrata z rodziny królewskiej - w maju 1948 r. otrzymał z ramienia ONZ misję prowadzenia mediacji w rozognionym konflikcie palestyńsko - żydowskim w Palestynie. Jeżeli chodzi o szczegóły jego poglądów i planów zapanowania nad arabsko - żydowską wojną - odsyłam w linku do odpowiedniego materiału. Dla niniejszego wywodu wystarczy tylko podkreślić, iż w swych planach i propozycjach rozwiązania zaistniałego konfliktu, szewdzki arystokrata nie był wystarczająco prosyjonistyczny - co oznaczało wydanie na niego wyroku śmierci przez radykalną syjonistyczną organizację żydowską Lehi. Wyrok został wykonany w dniu 17 września 1948 r w Jerozolimie. Hrabia odbywał podróż do Jerozolimy aby dokonać inspekcji budynku, w którym mieli pracować wysłannicy ONZ oraz w celu spotkania się z żydowskim komendantem Jerozolimy Bernardem Josephem. Szczegóły morderstwa Folke Bernadotte w relacji naocznego świadka - generała Age Lundstroma, szefa korpusu obserwatorów ONZ - wyglądały następująco: "w dzielnicy Qatamon zostaliśmy zatrzymani przez samochody terenowe żydowskiej armii, droga została zablokowana, zostaliśmy otoczeni przez ludzi w mundurach izraelskiej armii. Równocześnie zobaczyłem człowieka wybiegającego z dżipa. Nie przejąłem się tym za bardzo, gdyż myślałem że jest to kolejny punkt kontrolny. Jednakże on przełożył pistolet Tommy przez otwarte okno po mojej stronie samochodu i strzelał bezpośrednio w hrabiego Bernadotte i pułkownika Serota. Po przeanalizowaniu całego zajścia, jestem przekonany, że było to umyślne i dokładnie zaplanowane morderstwo. Miejsce, gdzie zatrzymano samochody, zostało szczegółowo wybrane, a ludzie którzy zbliżyli się do samochodów doskonale wiedzieli, nie tylko w którym samochodzie był Bernadotte, ale wiedzieli też, jakie siedzenie w nim zajmował".

2. Kilka miesięcy temu szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallstrom publicznie oskarżyła Izrael o dokonywanie pozasądowych zabójstw Palestyńczyków, wskazała na potrzębe przeprowadzenia dochodzenia w tych sprawach oraz postawienia winnych przed wymiarem sprawiedliwości. Wystąpienie szwedzkiej polityk spotkało się z rozwścieczoną reakcją izraelskiego establishmentu, którego przejawem było wydanie oficjalnego zakazu wjazdu Margot Wallstrom a terytorium Izraela. Rozpętano przeciwko niej także zjadliwą nagonkę prasową, oskarżając o skrajny antysemityzm. Elementem tej nagonki był artykuł, który ukazał się w j. hebrajskim w żydowskim czasopiśmie Makor Rishon autorstwa niejakiego Zvi Zamerat. czaspoismo owo jest sponsorowane przez żydowskiego potentata w USA, króla kasyn z Las Vegas - Sheldona Adelsona, członka dumwiratu Adelson/Saban, mającego pod kontrolą większą częsć amerykańskiej sceny politycznej ( ale z wyjątkiem - na razie przynajmniej - Donalda Trumpa). W artykule owym wskazano na przypadek Folka Bernadotte jako zadeklarowanego antysemity ( bzdura kompletna), wyrażono zadowolenia z faktu, iż spotkał go los jak wyżej w szczegółach zacytowano, wskazano na podły antysemityzm i serwilizm względem islamu szwedzkiej minister, wyciągnięto wniosek o szwedzkim genie antysemityzmu (Polacy muszą mieć w tym momencie jednoznaczne, biologiczno- genetyczne skojarzenia ze swoim antysemityzmem wysysanym z mlekiem matki) oraz zasugerowano, iż świat nie zawaliłby się gdyby szwedzka minister skończyła tak samo jako zadeklarowany antysemita hrabia z królewskiego rodu królobójców, Folke Bernadotte.

3. Jak wspomniano, przedmiotowy artykuł jest w j. hebrajskim. Jednakże na jego temat pojawił się tekst w j. angielskim, ze streszczeniem oraz tłumaczeniem na j. angielski krytycznych fragmentów. Oto ich najistotniejszy fragment, który podaję w j. angielskim dla zachowania oryginalności brzmienia:
"What do the things I have mentioned indicate about Bernadotte? They indicate covert anti-Semitism, ignorance and arrogance, cooperation with senior elements in the country and interests that play a decisive role. Has anything changed in the Swedish DNA in the decades following Bernadotte's death? Nothing has changed. The Swedish Foreign Minister Margot Wallström, with her characteristic covert anti-Semitism, with her arrogance, ignorance, and her interest-bound speculation regarding her future Muslim voters - she too seeks to fight the foundations of the State of Israel. I am convinced and certain that her intentions will smoulder, just as all of the undignified count's intentions did".



pl.wikipedia.org/wiki/Folke_Bernadotte

mondoweiss(*)ssination-for-antisemitic-dna/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Szczerze, to takie publiczne oskarżenia - jak wysuwane przez wspomnianą panią minister - mnie śmieszą. Nie odnoszą one nigdy skutku (bo jakby mogły). Natomiast drażliwość władz Izraela - to w świecie ich znak firmowy. Antysemityzm jako bat na niesfornych komentatorów, to nie nowość...
KORUND (4922 punktów)
>2. Kilka miesięcy temu szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallstrom publicznie oskarżyła
>Izrael o dokonywanie pozasądowych zabójstw Palestyńczyków,
-Z pewnością nie chodziło o żadnych terrorystów, ani morderców z Hamasu... tak po prostu do niewinnych cywili lubią sobie postrzelać, najważniejsze żeby był Palestyńczykiem...

>wskazała na potrzębe przeprowadzenia dochodzenia w tych sprawach oraz postawienia winnych przed wymiarem sprawiedliwości.
-Ciekawe czy potrafi być taka stanowcza w sprawach dużo łatwiejszych do udowodnienia, które dzieją się pod jej obłudnym nosem, w sprawach gwałtów imigrantów muzułmanskich na jej rodaczkach i fali przestępstw w islamskich gettach. Gdy przypadkowych obywateli Izraela, pokojowi Pelestyńczycy dźgali nożami między żebra też jej to nie wzruszało. A może bije na alarm gdy Hamas wysyła rakiety na żydowskie osiedla, zasłaniając sie własnymi obywatelami, robiąc z nich żywe tarcze, by w razie izraelskiego odwetu "pochwalić się" się cywilnymi ofiarami?

>Wystąpienie szwedzkiej polityk spotkało się z rozwścieczoną reakcją izraelskiego establishmentu,
-Nawet Arminiusa by rozwścieczyło, gdyby jaks durna pinda publicznie oskarżyła go pedofilie lub kanibalizm...
11-03-2016 15:02 
 Ocena 2 na 4
Arminius (25555 punktów)Detoks
"Nawet Arminiusa by rozwścieczyło, gdyby jaks durna pinda publicznie oskarżyła go pedofilie lub kanibalizm..."

Szwedzka polityk nie oskarżyła władz Izraela o uprawianie pedofilii lub praktykowanie kanibalizmu. O co ich oskarżyła - to wynika jednoznacznie z mojego wątku i - przede wszystkim - podlinkowanego materiału.
Formuła w jakiej się Pan wypowiedział na temat szwedzkiej polityk chyba nie pozostawia wątpliwości co do tego, że podziela Pan opinię tych Żydów, którzy uważają, iż Szwedzi noszą w sobie gen antysemityzmu. A skoro tak, to jest już Pan toksycznie zindoktrynowany. Jako swoistą odtrutkę na jad - podrzucam link do niezłej audycji na temat Szwecji.

www.polski(*)Prawdy-i-stereotypy-o-Szwedach
11-03-2016 15:57 
 Ocena 5 na 5
KORUND (4922 punktów)Odp: Detoks
>Formuła w jakiej się Pan wypowiedział na temat szwedzkiej polityk chyba nie pozostawia wątpliwości co do tego, że podziela Pan opinię tych Żydów, którzy uważają, iż Szwedzi noszą w sobie gen antysemityzmu.
-Nie podzielam. To zwykła GŁUPOTA. Bezmyślne, populistyczne paplanie członkini Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Pracy, bez zważania na fakty, charakterystyczne dla lewackich "intelektualistów".
>A skoro tak, to jest już Pan toksycznie zindoktrynowany. Jako swoistą odtrutkę na jad - podrzucam link do niezłej audycji na temat Szwecji.
-Jakoś sam nie raczyłeś skorzystać z podanej przeze mnie odtrutki w innym wątku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,700991#w701130

www.listyz(*)ala/po-co-zydom-wlasne-panstwo
jacektabis(*)j-znienawidzone-panstwo-swiata

-Dlaczego zachodnia lewica jest tak solidarnie durna w ślepych atakach na Izrael, wypaczaniu faktów i przemilczaniu niewygodnych? Chyba jest coś w tym co mówi A. Koraszewski. Gdy nie ma już "swojego" miejskiego proletariatu, bo są to państwa dość bogate, gdy zniknał z mapy ZSRR, poczuła się zagubiona i musiała gdzie indziej skierować ostrze słusznej walki ideologicznej, tym razem wzięcia pod swą w obronę lud palestyński, nękany przez Syjonistów. Palestyńczyk pieszczoszek zawsze jest ofiarą, zawsze niewinny i permanentnie prześladowany przez zły Izrael. Nawet gdy chce wydadzić autobus z dziećmi...., nawet gdy żyje mu się w tym Izraelu o niebo lepiej niż pod rządami swoich rodaków i innych państw Arabskich. Wystarczy tam pojechać i pogadać z ludźmi różnych narodowości ras, a nawet orientacji seksualnych. Tylko po co oszołomom z lewa czy prawa prawda?
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Tylko po co oszołomom z lewa czy prawa prawda?

Skoro marny się na niej zbija kapitał, to pewnie po całe nic.


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy Szwedzi też to wysysają?

Geny ojców wyssane z mlekiem matki podpowiadają mi, że wniosek z tego może być tylko jeden - trzeba się pilnować i chodzić koło swojego interesu. No i wrzeszczeć na cały głos, że inni są mordercy, jeszcze zanim przyjdzie im na myśl, by nas choć tknąć palcem.


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
dzentelmen (2000 punktów)
>Kilka miesięcy temu szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallstrom publicznie oskarżyła Izrael o dokonywanie pozasądowych zabójstw Palestyńczyków...

Nie wydaje Ci się, że ta "pro Palestyńska" polityka Szwecji, ma podłoże w polityce wewnętrznej Szwecji? Tzn. regularnie zwiększająca się liczba obywateli Szwecji z krajów muzułmańskich, wpływa bezpośrednio na kierunek ich polityki?

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365