Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalista chamem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
08-07-2007 14:21[Idioci] An.Alfa.Beta. (191 punktów)Racjonalista chamem?
Jaka jest korelacja między Racjonalistą a chamem? Pytanie to się zrodziło z miesięcznej obserwacji uczestniczącej. Żebym był dobrze zrozumiany, to pytanie nie odnosi się do wszystkich, lecz do sporej części z was. Na tym forum szerzy się w mojej opinii chamstwo, a przecież chamstwo nie jest zjawiskiem racjonalnym. Czy nie jest przypadkiem tak, że większość postujących tu nie jest wcale racjonalistami, lecz tylko mieniącymi się tak. Racjonalista wg. mnie powinien używać argumentów, a nie schodzić na parter i rzucać gnojem w przeciwnika. Wystarczy zaobserwować jak wypowiadają się niektórzy przeciwnicy Fatera, czy nieobecny.

I tu prośba dla twórców serwisu: czy nie dałoby się stworzyć jakiegoś systemu banującego Trolle? Od razu higiena kulturalna na serwisie by się polepszyła.

Pozdrawiam wszystkich racjonalistów na poziomie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz
Jest banowanie trolli i innych rażąco naruszających regulamin forum. Trudno jednak walczyć z chamstwem całkowicie skutecznie. Zaraz bowiem podnoszą się krzyki i oskarżenia o "cenzurę", poza tym nie wszystkie banowania są całkiem skuteczne, i wiele zależy od moderatorów. Nieobecny został niegdyś usunięty za chamstwo właśnie, o ile sobie przypominam, i powrócił cichaczem.
Mam nadzieję, że walka z chamstwem będzie coraz skuteczniejsza, ale najlepiej po prostu z takimi ludźmi nie rozmawiać, ignorować ich.
nieobecny
>Nieobecny został niegdyś usunięty za chamstwo właśnie, o ile sobie przypominam, i powrócił cichaczem.
Proponuję, żebyś zaspokoił ciekawość forumowiczów i wyjaśnił w jaki sposób zbanowana osoba może "powrócić cichaczem".

PS A co tam słychać u ex-moderatora "budzika", który stracił tę funkcję z powodu chamskich odzywek pod moim adresem, ale nie został zbanowany? Czy wyemigrował z Polski jak mu radziłem?
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Cóż, jak się to mówi, pytanie co najmniej za 100 punktów.

   Zapewne różnimy się w określeniu racjonalisty, co chyba nie dziwi, natomiast w określeniu chama - nie. I to też nie dziwi.

   Wielokrotnie, w wielu też miejscach wytykałem moderatorom zbyt zachowawczą postawę wobec chamstwa i nie tylko. Zdaję sobie jednak sprawę z tej "inteligenckiej" cechy, jaką jest brak zdecydowania oraz irracjonalna, lecz potężna obawa przed zarzutem nadmiernej "twardości", co jakoby nie przystoi ani racjonaliście, ani kulturalnemu człowiekowi...

   Stąd szermowanie wybiegiem, że trudno i niejednoznacznie jest określać czyjeś zachowanie jako "chamskie".

   Otóż, nic bardziej błędnego. Chamstwo jest jednoznaczne, tak samo odbierane przez ludzi różnych orientacji intelektualnych i nawet różnych wyznań. Potrzeba po prostu odwagi. Zwykłej, cywilnej odwagi.

   Czego życzę moderatorom. Serdecznie.
klucznik (351 punktów)
>Zdaję sobie jednak sprawę z tej "inteligenckiej" cechy, jaką jest brak zdecydowania oraz irracjonalna, lecz potężna obawa przed zarzutem nadmiernej "twardości", co jakoby nie przystoi ani racjonaliście, ani kulturalnemu człowiekowi...
" Złagodzenie obyczajów świadczy o osłabieniu ." Nitezsche

"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Jaka jest korelacja między Racjonalistą a chamem?
Pytanie to się zrodziło z miesięcznej obserwacji
uczestniczącej.

A no to jeszcze definicję chamstwa ustalmy, metody badania i magisterkę można by pociągnąć.
Cytat:
Żebym był dobrze zrozumiany, to pytanie nie
odnosi się do wszystkich, lecz do sporej części z was.

Hmmm. Ciekawe której?
Cytat:
Na tym forum szerzy się w mojej opinii chamstwo, a przecież chamstwo nie jest zjawiskiem racjonalnym.

A co jest zjawiskiem racjonalnym? chamstwo jest raczej zjawiskiem kulturowym (kulturalnym), a nie epistemologicznym (gnozeologicznym) a raczej w tej grupie sytuowałbym racjonalizm.
Cytat:
Czy nie jest przypadkiem tak, że większość postujących tu nie jest wcale racjonalistami, lecz tylko mieniącymi się tak.

Więcej nawet, wielu się przyznaje do bycie nieracjonalistami.
Cytat:
Racjonalista wg. mnie powinien używać argumentów, a nie schodzić na parter i rzucać gnojem w przeciwnika.

Nie z każdym można dyskutować, czasem po prostu strzelić w kły, albo odejść pozostawiając "przeciwnikowi" satysfakcję z "walkowera".
Cytat:
Wystarczy zaobserwować jak wypowiadają się niektórzy przeciwnicy Fatera, czy nieobecny.

Więc pewnie załapałem się na listę chamów.
I tak trafiłem do jednego worka z nieobecnym.
Pozdrawiam

Jędrzej,Maciej,Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
nieobecny
>I tak trafiłem do jednego worka z nieobecnym.
To nie jest zły worek. Nie ma tu pseudointelektualistów, dla których znajomość kilku łacińskich aforyzmów jest oznaką mądrości, nie ma tu narcystycznych bufonów, którzy obrażają się, gdy nie tytułujesz takiego "Szanownym Panem", nie ma rozchwianych emocjonalnie blondynek w średnim wieku usiłujących dogodzić każdemu, o ile to chłop. Nie ma religiantów z blokadą mózgu, nie ma homofobów, antysemitów, "Polaków-katolików". Wielu w tym worku nie ma, bo to worek elitarny jest
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
To nie jest zły worek.

Być może, jednak ze względu na niektóre Twoje wypowiedzi jakoś niezbyt mi w nim wygodnie.

Jędrzej,Maciej,Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
nieobecny
Cóż, sam się zadeklarowałeś jako mieszkaniec tego worka. Jeśli bardziej ci po drodze z hipokrytami i głupkami - worek zawiązany nie jest...
LEGION. (3161 punktów)
Nie mieszkaniec, tylko wrzucony.
Choć i to okazało się nadinterpretacją.
Na szczęście zawiązany nie jest, więc i dla Ciebie jest szansa.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
[Idioci] An.Alfa.Beta. (191 punktów)

>Więc pewnie załapałem się na listę chamów.
>I tak trafiłem do jednego worka z nieobecnym.
>Pozdrawiam

Ciebie akurat nie miałem na myśli, bo nie zauważyłem żebyś był chamski.


"Bez bogów można istnieć, bez Wiary nie" z księgi "Mądrości" Idiotów
webmaster (moderator)
Słuszna uwaga o tyle, że pewne negatywne zachowanie części czytelników zawsze było na forum zauważane. Trzeba jednak patrzeć także na te dobre strony. Naprawdę trudno jest ustalić kompromis między brakiem cenzury a walką z trollami i osobami łamiącymi regulamin. Zadanie to spoczywa na moderatorach, ale także na uczestnikach forum. Każdy może zgłosić nadużycie i powiadomić moderatorów. Każdy może też ignorować głupie wątki. A jednak, te głupie zyskują odpowiedzi a te normalne i rzeczowe często nie.
W efekcie obrywamy od obu stron - od jednych za kasowanie, od drugich za niekasowanie.

Noszę się jeszcze z pomysłem takim: moderator mógłby oznaczyć wypowiedź jako 'śmieciową'. Byłby też specjalny widok forum (opcja dla użytkownika) w którym tych wypowiedzi nie byłoby widać. Wtedy każdy mógłby sobie wybrać, czy chce takie wypowiedzi oglądać. Wilk syty i owca cała.
nieobecny
>Noszę się jeszcze z pomysłem takim: moderator mógłby oznaczyć wypowiedź jako 'śmieciową'. Byłby też specjalny widok forum (opcja dla użytkownika) w którym tych wypowiedzi nie byłoby widać.
Niezarejestrowani mogliby widzieć wszystko, zarejestrowani tylko to, co jakiś moderator uznałby za niegodne oczu zarejestrowanych.
Niech żyje subiektywna cenzura modów serwisu! Buahahahaha!

Zamiast tracić czas na dyskusje nad wprowadzeniem "jedynie słusznej cenzury" w serwisie zarządzanym przez "racjonalistów" może zastanowilibyście się z Agnosiewiczem dlaczego tylu ze stałych bywalców tego serwisu zrezygnowało z jego odwiedzania w ciągu ostatnich 1-2 lat.

Może - z waszego punktu widzenia - niegłupie byłoby zrealizowanie czyjegoś pomysłu, aby dostęp do serwisu "racjonalista" był wyłącznie płatny?
webmaster (moderator)
>Niezarejestrowani mogliby widzieć wszystko, zarejestrowani tylko to, co jakiś moderator uznałby za niegodne oczu zarejestrowanych.
Niech żyje zrozumienie czytanego tekstu..

>(..) dlaczego tylu ze stałych bywalców tego serwisu zrezygnowało z jego odwiedzania w ciągu ostatnich 1-2 lat.
Dzięki Tobie z pewnością kilku.
nieobecny
>>Niezarejestrowani mogliby widzieć wszystko, zarejestrowani tylko to, co jakiś moderator uznałby za niegodne oczu zarejestrowanych.
>Niech żyje zrozumienie czytanego tekstu..
Nauczają, że zrozumienie przekazu przez odbiorcę w sposób zamierzony przez nadawcę zależy od nadawcy.

>>(..) dlaczego tylu ze stałych bywalców tego serwisu zrezygnowało z jego odwiedzania w ciągu ostatnich 1-2 lat.
>Dzięki Tobie z pewnością kilku.
Daniel Delimata, MaLK, Jan Lewandowski...? Naprawdę za nimi tęsknisz?
placownik (17853 punktów)

>Nauczają, że zrozumienie przekazu przez odbiorcę w sposób zamierzony przez nadawcę zależy od nadawcy.

   Giertychowych maturzystów to nauczanie z pewnością podniosłoby na duchu. Gdyby duch im upadł, oczywiście.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Osnowa
>Noszę się jeszcze z pomysłem takim: moderator mógłby oznaczyć wypowiedź jako 'śmieciową'. Byłby też specjalny widok forum (opcja dla użytkownika) w którym tych wypowiedzi nie byłoby widać. Wtedy każdy mógłby sobie wybrać, czy chce takie wypowiedzi oglądać. Wilk syty i owca cała.

Największą atrakcją na forum stanie się wówczas "kontrollowanie" działań moderatorów w rzeczonym zakresie.
Głąbiński (3538 punktów)
Z tą hipotetyczną potrzebą zwalczania chamstwa przesadzacie. W większości przypadków mamy do czynienia z - na ogół nieudolnym - ubarwieniem dyskusji, manifestowaniem swojej, właściwej młodemu wiekowi (patrzę na z dystansu 76 lat) emocji. Sądzę, że właściwy sposób na poprawienie atmosfery dyskusji wskazał (nie pamiętam pseuda) Autor postu zalecającego milczenie (walkower). Wspomnę tu przykład:
Jakiś czas temu ktoś zainicjował omawianie kwestii historyczności Mojżesza, co wydaje mi się interesujące. Niestety, zaraz w pierwszym poście ktoś inny (niestety nie zwracam uwagi na pseudonimy i w rezultacie nigdy ich nie zapamiętuję), ni z gruszki ni z pietruszki wystrzelił z płomiennym tekstem dotyczącym "cudów". Gdyby zostawiono tę kwestię bez odpowiedzi (ew. propozycja przejścia z tym do nowego tematu), pewnie właściwy temat mógłby się rozwinąć z pożytkiem dla uczestników. Nieszczęśliwie znalazł się chętny, który podjął rzuconą rękawicę, no i posypały się posty pełne "niezbitych" dowodów - na zmianę - prawdziwości i fałszywości rozmaitych niezwykłych wydarzeń. W rezultacie miałem do wyboru, albo przebrnąć przez tę nawałę mniej lub bardziej udokumentowanych dowodzeń uzupełnionych niekiedy inwektywami, albo zrezygnować z szukania wypowiedzi związanej z tematem (wybrałem tę drugą możliwość).
Wniosek: niech żyje proponowany "walkower"! Interwencja moderatora staje się wówczas zbędna.

Stach M. G.
Celecrin (11895 punktów)
Czesc
Problem polega na tym, ze zawsze beda niezadowoleni. Jak sam widzisz, jedni chca interwencji, drudzy natomiast beda pisac setki postow o lamaniu praw. I tak w kolko.
Wszystko to z nudow.
Nie ma natomiast chetnych do dyskusji merytorycznych.
To przeciez takie polskie, prawda?

Same tematy watkow tez sa odbierane subiektywnie. Na przyklad temat historycznosci Mojzesza wydaje MI sie zupelnie bez znaczenia. Mozna omawiac historycznosc kazdego zydowskiego przywodcy Dawida, Salomona itd.

Jednak w przypadku ludzi, ktorzy calkowicie nie biora pod uwage innych, tak jak to bylo w tamtym watku, bedzie mozna ich 'wylaczyc'. Nie bedziesz widzial ich postow. Forum jest ciagle udoskonalane, a co do ludzi bioracych w nim udzial...niestety wplywu nie mamy.
JATO (2644 punktów)
Zgadzam się co do diagnozy. Kiedy brakuje argumentów zaczynają się wycieczki osobiste. Niemniej nie jest to li tylko domeną racjonalistów. Celują w tym raczej wszelcy fideiści.
No cóż. Sposób myślenia i światopogląd kształtuje szkoła, lektura etc (słowem szersze grono), sposób bycia kształtuje dom rodzinny.
Pozdrawiam.
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365