 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-08-2007 11:29 | Markiewicz (31 punktów) | Klerykom dziękujemy | moim zdaniem należy usuwać z forum wypowiedzi kościelne, trochę przerysuję: jakiś biskupina wyda polecenie seminariom, żeby matołki raz dziennie coś tu napaprały, powstanie bałagan, spam. Jak na forum.katolik.pl czy forum.z-fusów.pl napiszę "ciecia z góry nie ma" to na pewno to usuną. To nie chodzi o dyskryminację a o porządek, zabobony są tam, wiedza i nauka tu - proste - a ludzie zaglądają tam gdzie im pasuje. Zaraz jakiś chłopczyk w spódniczce to potwierdzi swą błyskotliwą wypowiedzią  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Gosia (9452 punktów) |
> Zaraz jakiś chłopczyk w spódniczce to potwierdzi swą> błyskotliwą wypowiedzią  A może być dziewczynka w spodenkach? > moim zdaniem należy usuwać z forum wypowiedzi> kościelne,> To nie chodzi o dyskryminację a o porządek, zabobony są> tam, wiedza i nauka tu - proste - a ludzie zaglądają tam> gdzie im pasuje.Niechże zostaną, "ku przestrodze".Jako ostrzeżenie, na jakie manowce może religianctwo ( nie mylić z religijnością) zaprowadzić ludzki umysł. Pozdrawiam.
|
|
 | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Zaraz jakiś chłopczyk w spódniczce to potwierdzi swą> >błyskotliwą wypowiedzią  > A może być dziewczynka w spodenkach?> >moim zdaniem należy usuwać z forum wypowiedzi> >kościelne,> >To nie chodzi o dyskryminację a o porządek, zabobony są> >tam, wiedza i nauka tu - proste - a ludzie zaglądają tam> >gdzie im pasuje.> Niechże zostaną, "ku przestrodze".Jako ostrzeżenie, na jakie manowce może religianctwo ( nie mylić z religijnością) zaprowadzić ludzki umysł.Popieram. Dodatkowo "nawracacze" uczą dyscypliny wypowiedzi. Można ich też oprawić w ramki z podpisami "tak nie formułuje się argumentów" i "tak wygląda rozumowanie sprzeczne z zasadami poprawnego wnioskowania".  Dają też czasami do myślenia. Mnie jeden "nawracacz" doprowadził do zadziwiających wniosków na temat moich własnych poglądów (niestety, poszło zupełnie w inną stronę niż domorosły misjonarz chciał  ). Dlatego tak zupełnie nie chciałabym ich usuwać. Niemniej uważam, że konieczność logowania się użytkowników forum poprawiłaby jakość dyskusji.
|
|
| placownik (17853 punktów) |
> Zaraz jakiś chłopczyk w spódniczce to potwierdzi swą błyskotliwą wypowiedzią  Niedopuszczanie oponentów do głosu to nie najlepszy przepis na dyskusję. Tylko czy Ty chcesz z kimkolwiek dyskutować? Twoje dotychczasowe wypowiedzi zawierają zero argumentów, są za to pełne emocji. Jeśli traktujesz to forum jako dobre miejsce do odreagowania własnych frustracji, to jesteś w błędzie. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | Markiewicz (31 punktów) | > Niedopuszczanie oponentów do głosu to nie najlepszy przepis na dyskusję. Tylko czy Ty chcesz z kimkolwiek dyskutować? Twoje dotychczasowe wypowiedzi zawierają zero argumentów, są za to pełne emocji. Jeśli traktujesz to forum jako dobre miejsce do odreagowania własnych frustracji, to jesteś w błędzie.po pierwsze napisałem, że przerysowuję, a na deser niech będzie taki fantazyjny ale mozliwy scenariusz: wypowiedzi kleryków osiągneły ponad 90% wypowiedzi, trudno o czymkolwiek dyskutować bo wypowiedzi są rodzynkami a reszta wcale nie jest ciastem. rydzyki kardynałki i im podobni mają pieniądze, stać ich na to żeby Wasze/Nasze/jak zwał tak zwał ale forum zapchać. Nie zauważyłeś (a może się mylę) ale napisałeś "...przepis na dyskusję..." dyskusja z księdzem/inne, no proszę, nie rozśmieszaj mnie. po drugie, moje wypowiedzi zawirają emocje, czlowiek bez emocji ? emocje byly, są i będą, niczego to nie udowadnia, a właściwie udowadnia nic. po trzecie, o jakich argumentach piszesz, algorytm na boga czy algorytm na jego brak ? zupełnie nie rozumiem  finał, czyli po czwarte, moje flustracje, jak sądzę sam wątpisz, że ta diagnoza była dobra i trafna, piszę to co myślę, zflustrować mnie może nieudana całonocna kompilacja a nie nic nie znaczący dziwak w mycce o kolorze denaturatu z budyniem  Pozdrawiam
|
|
|  | | Jacek Krysztofik (1390 punktów) | >wypowiedzi są rodzynkami a reszta wcale nie jest ciastem. To mi się podoba!
>moje wypowiedzi zawirają emocje, czlowiek bez emocji? emocje byly, są i będą, Jak pisze Ludomir Tulko, nie dyskutuj tak, by przeciwnik miał rację. "Speak when you are angry and you will make the best speech you will ever regret." -- Ambrose Bierce Absit dicto invidia.
>po trzecie, o jakich argumentach piszesz Rzeczowych.
>po czwarte, moje flustracje Frustracje.
Po piąte, do pełnej aprobaty z mojej strony, prócz obiektywizmu z Twojej, brak wielkich liter na początku zdania.
Pozdrawiam.
Prawo Vique'a: człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
|
|
| |  | | Małgorzata Leśniak (3242 punktów) | W tym momencie przypomniałam sobie pewną mądrą myśl wypowiedzianą kiedyś przez Pierre'a Bayle'a, francuskiego filozofa i pisarza, prekursora racjonalistycznej filozofii okresu oświecenia: "Nie bez racji utrzymuje się, że dysputa przypomina zderzenie dwóch kamieni, dzięki któremu wykrzesać można ogień, głęboko w nich ukryty..." Właśnie. Dlaczego klerycy mieliby nie odwiedzać tego forum? Chętnie z nimi podejmę dyskusję - sprawiedliwość wszak wymaga, żebyśmy naszych bliźnich sądzili według tego, co robią lub mówią, a nie według ukrytych intencji, które im przypisujemy. A przecież intencji "drugiej strony" nie potrafię zdefiniować z całą pewnością...
Niech słowo wolne będzie od nienawiści... Jasne, że tak i dlatego właśnie nie odmienne poglądy od moich mnie rażą, a jedynie agresja, która z tymi słowami związana jest czasem... A ta, jak się zdaje, nawet po stronie racjonalnie myślących pasjami się pojawia...
Officium officio provocatur...
|
|
| | |  | | Markiewicz (31 punktów) | >Niech słowo wolne będzie od nienawiści... Jasne, że tak i dlatego właśnie nie odmienne poglądy od moich mnie rażą, a jedynie agresja, która z tymi słowami związana jest czasem... A ta, jak się zdaje, nawet po stronie racjonalnie myślących pasjami się pojawia...
Ja osobiście nie lubie twierdzić, że pada deszcz jak ktoś pluje mi w twarz, dla mnie generalnie ksiądz to cynik i nierób.
Z mojego punktu widzenia kościół a właściwie księża aby uzyskać u mnie status ignorancji bez dokuczania muszą: płacić podatki/zus (w pełnym wymiarze) i zabrać łapy od polityki (np do czego kobieta ma prawo a do czego nie - pasibrzuch jeden z drugim śpi z klerykiem a tu cuda opowiada, ładne kwiatki)
W każdym razie, chciałem w swoim imieniu przekazać, że ich wypowiedzi mimo że bawią, mało mnie interesują, a ich nadmiar jest odbierany jak spam z viagrą (może sobie tam grafik zróbcie, jedno/dwa bla-bla-bla na tydzień).
Religią moim zdaniem winna być nauka, a historyjka o bogu... a w sumie po co nam ona.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|