Racjonalista - Strona głównaDo treści
Barok Kozacki - fenomen architektury lewobrzeżnej Ukrainy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-03-2022 10:14Arminius (25555 punktów)Barok Kozacki - fenomen architektury lewobrzeżnej Ukrainy
W wątku zatytułowanym "Rokokowy duet z Kresów" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,692991) wspomniano o fenomenie baroku kresowego. Dzisiaj czas na kolejną jego odmianę, zaistniałą jeszcze bardziej na wschód, to jest na lewobrzeżnej głównie Ukrainie, na przełomie 17 i 18 wieku. Mowa oczywiście o baroku kozackim, który powstał jako synkretyczny twór baroku zachodnioeuropejskiego oraz cywilizacji prawosławnej.
Wspaniałym przykładem baroku kozackiego jest tzw. Dom Mazepy w Czernihowie. Styl ów cechuje się - generalnie rzecz ujmując - spokojniejsza dynamiką i skromniejszym ornamentem. Jest usytuowany - w jakimś sensie - na przeciwległym biegunie w stosunku do - na przykład - baroku bawarskiego.
Zainteresowanych barokiem kozackim - odsyłam do podlinkowanych materiałów.

kolekcjone(*)iwan_mazepa_1915r,3027,73.html

pl.dreamst(*)-jest-pomnikiem-image213256704

mck.krakow.pl/artykul/kozacki-barok
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>

Kłamco udowodnij swoje oszczerstwa.

Podaj ten dowód? Twoje kłamstwa na mój temat kłamco nie są dowodem.

Jesteś kłamcą Arminius.

Dbanie o swoje dobre imię bo kłamca Arminius napisał oszczersteoo to obowiazek.

Domagam się blokady kłamcy Arminiusa.

J

Ile adminstracja tego portalu będzie zezwala na szkalowanie ?
Tolerujecie oszczerstwa Arminiusa na mój temat?

Jakim prawem!!

Ten czlowiek nazwał mnie trolem putinowskim i nie potrafi prócz insynuacji wskazać mojego związku

To srwysnstwo tego kłamcy a wy na to pozwalcie
24-03-2022 10:36 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)słuchać, nie bredzić!
>Jesteś kłamcą Arminius.

Nie wypisuj ignorancie bzdur pozamerytorycznych - tylko posłuchaj podkastu o baroku kozackim.
farmer (22440 punktów)Odp: słuchać, nie bredzić!
>>Jesteś kłamcą Arminius.
>Nie wypisuj ignorancie bzdur pozamerytorycznych - tylko posłuchaj podkastu o baroku kozackim.
>

Kłamco. Napisałeś kłamstwo na mój temat

Arminius to kłamca. Kłamco dowody na twoje oszczerstwa.
24-03-2022 12:03 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)dowody jak wyżej
>>>Jesteś kłamcą Arminius.
>>Nie wypisuj ignorancie bzdur pozamerytorycznych - tylko posłuchaj podkastu o baroku kozackim.
>>
>Kłamco. Napisałeś kłamstwo na mój temat
>Arminius to kłamca. Kłamco dowody na twoje oszczerstwa.


Dowodem są Twoje pozamerytoryczne, żałosne, płaczliwe zawodzenia jak wyżej.
24-03-2022 12:11 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: dowody jak wyżej
>>>>Jesteś kłamcą Arminius.
>>>Nie wypisuj ignorancie bzdur pozamerytorycznych - tylko posłuchaj podkastu o baroku kozackim.
>>>
>>Kłamco. Napisałeś kłamstwo na mój temat
>>Arminius to kłamca. Kłamco dowody na twoje oszczerstwa.
>Dowodem są Twoje pozamerytoryczne, żałosne, płaczliwe zawodzenia jak wyżej.

Kłamco dbanie o swoje dobre imię i wymaganie od ciebie kłamco jest dowodem że nie masz nic do powiedzenia

I że łzesz jak bura suka na mój temat.

Mam prawo wyjaśniać czemu kłamiesz na mój temat

Napisałem ci kłamco że ci nie odpuszce
24-03-2022 14:45 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)merytorycznie, nie histerycznie

>Napisałem ci kłamco że ci nie odpuszce

Przecież ty jesteś intelektualnym nikim. W związku z powyższym nie jesteś w stanie cokolwiek puszczać czy odpuszczać. Jak masz tak ambicję - to naprzód popracuj nad sobą, nabądź wiedzy i zabierz głos merytoryczny w dyskusji. Merytoryczny, nie histeryczny.
24-03-2022 14:48 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: merytorycznie, nie histerycznie
>>Napisałem ci kłamco że ci nie odpuszce
>Przecież ty jesteś intelektualnym nikim. W związku z powyższym nie jesteś w stanie cokolwiek puszczać czy odpuszczać. Jak masz tak ambicję - to naprzód popracuj nad sobą, nabądź wiedzy i zabierz głos merytoryczny w dyskusji. Merytoryczny, nie histeryczny.


Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365