Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy będzie kolejny klon PiS?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-08-2012 02:20kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Czy będzie kolejny klon PiS?
Ocena 4 na 4
Zsyłka Hofmana:
Adam Hofman został szefem struktur PiS w Koninie, mimo że tego nie chciał. - Gdy tylko wychodziłem z domu, natykałem się pod drzwiami na swojego kota i pana - miał powiedzieć Jarosław Kaczyński, ogłaszając tę decyzję. (źródło)

IV RP minus Ziobro:
Młoda gwiazda PiS udzieliła wywiadu tygodnikowi "Uważam Rze". Hofman deklaruje, że "to, co zaproponujemy Polakom, nazwałbym IV RP minus Ziobro". (źródło)

Hofman - premierem nie Kaczyński:
Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności - zapowiedział rzecznik partii Adam Hofman. Kandydat na szefa nowego gabinetu ma być spoza partii politycznych. (źródło)

Hofman - zrównany intelektualnie przez swojego führerka z kotem führerka - jakby usiłuje kontynuować swoje wazeliniarstwo wobec führerka opluwając byłego wice führerka Ziobro, aby następnie sugerować, że führerek nie nadaje się na premiera (IV) RP.
Czyżby Hofman planował iść drogą Ziobry i założyć swoją partyjkę np. "Prawa IV RP"?
Czy Hofman już nie pamięta niedawnej deklaracji swojego führerka na temat tego, że każdy ze zdrajców PiS (łącznie z Ziobro) może posypać sobie łeb popiołem, rzucić się do stóp führerka i błagać o przyjęcie do PiS?

W dupi.e mam przyszłość pana Hofmana na arenie politycznej, co nie umniejsza mej radości z faktu, że PiS nie przestaje dostarczać mi zabawy pokazując swoją zgniliznę moralną i hipokryzję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
Hofman jest (jeżeli jeszcze jest) jedynym PiSowcem którego mogę ścierpieć. Jest wygadany, potrafi mówić z sensem, nie zmienia zdania co pięć minut jak jego guru Kaczyński, ogólnie rzecz biorąc mogę o nim powiedzieć, że chociaż się z nim nie zgadzam, to złego słowa na człowieka nie powiem.

Nie potrafię zrozumieć p. Kaczyńskiego, ten człowiek odsuwa od siebie wszystkich ludzi wygadanych i rozpoznawalnych. Hofman robił szybką karierę, nigdy publicznie nie podskoczył prezesowi i na pewno nie budził w Polakach tylu negatywnych emocji co Ziobro. Czyżby Kaczyński bał się ludzi którzy potrafią myśleć samodzielnie?

Mimo tego, że PiSu nie lubię i cieszę się jak u nich jest źle, to nie mogę przestać współczuć temu Hofmanowi. Chłop się widać starał a prezes nie docenił, ba, nawet powiedział złe słowo i zesłał na wygnanie.

Niech zakłada własną partię, może będzie jakaś katolicka prawica która będzie potrafiła dyskutować w sposób cywilizowany. No, przynajmniej w miarę grzeczny.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Hofman - zrównany intelektualnie przez swojego führerka z kotem führerka - jakby
>usiłuje kontynuować swoje wazeliniarstwo wobec führerka opluwając byłego wice führerka Ziobro, aby
>następnie sugerować, że führerek nie nadaje się na premiera (IV) RP.
>Czyżby Hofman planował iść drogą Ziobry i założyć swoją partyjkę np. "Prawa IV RP"?

Hej, Hofman, hej Hofman,
Bees kie banował*
Cożeś dlo Prezesa
Młodość przemarnował...


Obstawiam, że będzie tak:
Na razie Hofman nic zrobić nie może, ale po kolejnych przegranych wyborach (prezydenckich, a już na pewno parlamentarnych) pierwszy się zbrutusi.
I tym razem spiskowcom może się udać, bo juz nawet najtępsze buce PiSowskie zdadzą sobie sprawę, że z Prezesem skazani są na jałowe ujadanie w opozycji ad mortem defecatam, zaś konfitur władzy nawet przez szybę nie poliżą. A w końcu po coś w tę politykę poszli.
I znów się okaże, że wszędzie Spisek, Zdrada i Zaprzaństwo...
Biedny ten Prezes - no, jak on ma nie być paranoikiem?

*będziesz kiedyś żałował

www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb
17latek (578 punktów)
Hofman nie ma szans na następne klonowanie PiS-u ,dlaczegóż? dlatego ,że Hofman podejrzewam ,że liczy na spadek w postaci partii po Jarosławie i jego kocie co raczej nie nastąpi bo kot Jarosława jeszcze ma pomysły jak zbijać kapitał wyborczy ^^
29-08-2012 09:09 
 Ocena 1 na 1
Mortimer (1359 punktów)
>kot Jarosława jeszcze ma pomysły jak zbijać kapitał wyborczy

Jak dobrze, że to nie Behemot z "Mistrza i Małgorzaty".
Tylko chyba Alik.

Kot przewodniczącym partii? Może byłby mądrzejszy od innych przewodniczących i coś w tym rządzie w końcu by ruszyło.


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
29-08-2012 14:30 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>Tylko chyba Alik.
Raczej nie Alik. Chyba, że Alik 2.0
29-08-2012 14:53 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Tylko chyba Alik.
>Raczej nie Alik. Chyba, że Alik 2.0

Teraz Prezes ma, zdaje się, kotkę - więc ta się zapewne jakoś inaczej nazywa.
Nie wiem jak, niestety, a ciekawe to nawet...


www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb
Konowal (6291 punktów)
Tak mnie zastanawia - ten klon. Jak powstanie kolejny to gdzie jest poprzedni? Czy to PO - bo innego klona PiS nie widzę.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
29-08-2012 13:07 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Tak mnie zastanawia - ten klon. Jak powstanie kolejny to gdzie jest poprzedni? Czy to PO - bo innego klona PiS nie widzę.
Święta racja, choć obstawiam że autorowi chodziło raczej o takie twory jak Solidarna Polska czy PJN.
Grzegorz (5685 punktów)
>Czyżby Hofman planował iść drogą Ziobry i założyć swoją partyjkę np. "Prawa IV RP"?

Pewnie ma podobny dylemat co większość ambitnych w PiS-ie.

Może czekać aż prezes go wywali w ramach cyklicznej rotacji przydupasów - aby żaden z nich nie zagrzał ważnego miejsca na tyle długo żeby zagroziło mu to w jakikolwiek sposób.

Może też sam wybrać czas, miejsce i formę odejścia i próbować stworzyć/wejść do jakiejś struktury która ma szansę na przekroczenie magicznych 5% w wyborach.

Podejrzewam że jeśli wybrał rozwiązanie nr2, to pewnie miał jakieś sygnały świadczące o tym że prezes zmierza do zastosowania wobec niego rozwiązania nr1.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365